2 Adet Amfi Arasında Kaldım Yardım.

vox 20vt vs orange 35rt

• vox 20vt

Oylar: 15 44.1%
  • orange 35 rt

Oylar: 18 52.9%
  • Blackstar ID Core 40 watt

Oylar: 3 8.8%
  • Marshall 30 WATT

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    34
Şimdi eğer ki prosesörün varsa o zaman işler biraz daha karmaşık oluyor. Senin bütçendeki amfilerin send-return olayı yok (orange hariç) , yani prosesörü kullanacaksan eğer amfinin drive'ından feragat etmek zorundasın. Bu durumda clean'i iyi, temiz, steril (eğer bulabilirsen) bir amfi alman daha iyi olur senin için, ki prosesörü tüm potansiyeli ile kullanabilesin. Onu da not edeyim. bütçen sanırım 700-800TL gibi, ikinci el lambalı bir amfi alabilirsin o paraya, senin oldukça işini görür (hatta şanslıysan sahne için bile). Beğenmezsen de bir ihtimal satabilirsin, yine paran senin olur.

Ama yanaşmak istemiyorsan da bence;
Orange ya da Vox almalısın. Orange'ın hoparlörü daha büyük ve send return'ı var, yani prosesörünü faydalı kullanabilirsin. Vox ise pratik olarak kendinden prosesörlü (ne demekse) bir amfi ve de bir adet lambası var, ama yaradığı iş meçhul. Ben muhtemelen vox'u alırdım.

Ama seni 5 sene götürecek birşey istiyorsan kesinlikle lambalı düşünmelisin. bunlar seni belki 2 sene idare eder.

Roland cube 40 veya 20 watt derim kesinlikle ,ankette yok ama anketteki vox ve blackstarı denedim bence kıyas kaldırmayacak düzeydeler cube da cleanler zaten aşmış jazz chorus modellemesi var cube 40 da 10 tane de ayrı fender tweed deluxe amfilerinden peavey 6505e mesa rectifierlere kadar giden modellemeler ve daha bir çoğu ve efektler bildiğimiz boss un efektleri baya iyi onlarda bence bu amfiyide aklınızın bir köşesinde bulundurun derim:)

Şimdi eğer ki prosesörün varsa o zaman işler biraz daha karmaşık oluyor. Senin bütçendeki amfilerin send-return olayı yok (orange hariç) , yani prosesörü kullanacaksan eğer amfinin drive'ından feragat etmek zorundasın. Bu durumda clean'i iyi, temiz, steril (eğer bulabilirsen) bir amfi alman daha iyi olur senin için, ki prosesörü tüm potansiyeli ile kullanabilesin. Onu da not edeyim. bütçen sanırım 700-800TL gibi, ikinci el lambalı bir amfi alabilirsin o paraya, senin oldukça işini görür (hatta şanslıysan sahne için bile). Beğenmezsen de bir ihtimal satabilirsin, yine paran senin olur.

Ama yanaşmak istemiyorsan da bence;
Orange ya da Vox almalısın. Orange'ın hoparlörü daha büyük ve send return'ı var, yani prosesörünü faydalı kullanabilirsin. Vox ise pratik olarak kendinden prosesörlü (ne demekse) bir amfi ve de bir adet lambası var, ama yaradığı iş meçhul. Ben muhtemelen vox'u alırdım.

Ama seni 5 sene götürecek birşey istiyorsan kesinlikle lambalı düşünmelisin. bunlar seni belki 2 sene idare eder.
açıkcası dediğiniz gibi ikinci el baktım roland cube 40 watt 750 liraya amfi buldum fakat daha önce bir yakınımın aldığı bir ürün yüzünden çok sıkıntı yaşadığı için sıcak bakamıyorum yoksa direk ikinci el alırdım. dediğim iki ürünün incelemesine baktım orange çok tok bir sesi var ama vox'da tamamen saf bir soundu var clean açısından iki amfiden de güzel sonuç alırmışım gibime geliyor ama denemediğim için bilmiyorum birde orange 35 rt geçen sene çıkan bir ürün tamamen yeni. burada gitaristler de çoğunlukla vox diyor ama anketlerle de de yakınlar çok.yani vox diyorsunuz siz de

Roland cube 40 veya 20 watt derim kesinlikle ,ankette yok ama anketteki vox ve blackstarı denedim bence kıyas kaldırmayacak düzeydeler cube da cleanler zaten aşmış jazz chorus modellemesi var cube 40 da 10 tane de ayrı fender tweed deluxe amfilerinden peavey 6505e mesa rectifierlere kadar giden modellemeler ve daha bir çoğu ve efektler bildiğimiz boss un efektleri baya iyi onlarda bence bu amfiyide aklınızın bir köşesinde bulundurun derim:)
ikinci el 750 liraya 40 wattını buldum fakat güvenemediğim için yanaşamıyorum başka birinden satın almaya..

Yani bence çok keyif vermez sound da çok çeşitli değil olmuşken en az 20lik olmalı bence hatta 40 watt olursa insan satmak istemiyor:D çoğu kişinin düşüncesi 40 ve 80 watt lık cubelerin transistörlü amfilerin nirvanası olduğu yönünde ki bence yanlış değil bu seriden iyi transistörlü bulmanız imkansız gibi birşey:D
şuan bütçeme göre dediğiniz watt sıralamasında orange crush 35 rt , vox 20vt ve blackstar ıd 40 watt var siz ne dersiniz? üstelik orange geçen sene çıktı tabi 20 wattlığıyla arasında sadece watt farkı mı var yoksa ton farkı mı bilemiyorum

şuan bütçeme göre dediğiniz watt sıralamasında orange crush 35 rt , vox 20vt ve blackstar ıd 40 watt var siz ne dersiniz? üstelik orange geçen sene çıktı tabi 20 wattlığıyla arasında sadece watt farkı mı var yoksa ton farkı mı bilemiyorum
Ben cube derim vox zaten direk elenmeli bence ,geçen müzik markette denerken herkes bu amfi ne böyle ya gibilerinden baktılar cube yi ben kullanıyorum hani tek tarafı baskın değil cleanler su gibi drivelar adamı kendinden geçiriyor birebir grup tonu alabiliyorum ben bir deneyin zaten dediklerim anlam kazanacaktır:)

efekt konusunda sorunum yok. htr1 diyorsunuz yani seçeneklerimin arasında o da var. amfiyi biraz açma şansınız var mı incelemelerine baktım orange'a yakın bir soundu var
Amfiyi geçenlerde denemiştim . Üzerinde isf denen bir potansı var. Bu potans sayesinde rahatça amerikan ve ingiliz tonu ayarlanabiliyor. Rahat taşınabilir bir amfi . Alternatif olarak kendi amfim vox vt yi önerebilirim . Tek eksisi ton yazmak kolay değil.

Geri