Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda gretschci tarafından 8 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Herkese iyi forumlar.
    Direk konuya girmek gerekirse, 500-600 civarı bir bütçem var. İkinci el amfi transistörlü amfi bakıyorum. Aradığım özellikler; küçük cafe tarzı yerde kullanacağım için en azından yetebilmeli, clean tonları başarılı olmalı drive bir şekilde halledilir diye düşünüyorum, çok sert bir şey olmamalı. Yani arada bir esmedikçe metal çalan birisi değilim. :)
    Üç model buldum ama deneme şansım olmadı en azından bana yardımcı olabilecek çıkarsa rahatlarım.
    Hartke GT-60 combo (birde bunun head modeli var arada ne gibi farklar hiç head kullanmadım sahnede kurması zor olur mu, malum kabin taşımak gerekiyor? Bilen aydınlatırsa sevinirim)
    Behringer Ac 108 Vintager, hybrid olması hoşuma ve fiyatı hoşuma gitmedi değil ama yeter mi emin değilim.
    Behringer GX212 ULTRATWIN, buda sanki çok büyük taşırken sorun olur gibi aynı zamanda modelleme olması canımı sıktı, doğallığı bozar mı?

Önerilerini ve yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.

2. rosto

rosto

57
    29
    206
    roland cube serisi öneririm. Hem sesi çok güçlü hem pratik hem de tonları gayet güzel.
    Üstelik kayıt çıkışları da çok kaliteli hem kayıt hem sahne de iyi iş görür.

3. Bana biraz küçük gözüktü ve sert diye yorum okumuştum emin olamadım o yüzden ama teşekkür ederim araştırıcam.

4. rosto

rosto

57
    29
    206
    yorum çok okumamak lazım aslında :)
    Boyutuna aldanmamanı tavsiye ederim mesela 20gx taşınabilir boyutta ve sesi güçlü epey sert filan değil yanlış bir bilgi içinde bir sürü amp modeli var.

gretschci bunu beğendi.
  5. Transistörlü amfilere pek hakim değilim ancak ileride satarken zorlanmayacağınız bir cihaz almanız daha mantıklı olur bence. Behringer gibi markaların ikinci elde satıldığını pek görmedim ben mesela

gretschci bunu beğendi.
  6. Behringer'e girme bile. Yolda görsen kaç, selamını alma. Zora gelmez o amfiler. Kabinin yoksa kelleden de uzak dur.
    Cube serisine şans ver ama. Vox'un VT serisi de bulursan bir çay içmeye çıkabilirsin. Fakat bu tip modelleyici amfiler genelde dışarıdan distortion veya efekt pedalı pek sevmezler. Onu da söyleyeyim.

Ufakça bir Valvestate Marshall da çaya götürülebilir.

gretschci bunu beğendi.
  7. Vox sizce de sahnede bana efekt kullanırken zorluk çıkartmaz mı?

8. Büyük ihtimal çıkarır. Onun için efektleri amfiden ayarlayıp yazmak lazım :)

9. Bu gx ile sadece x arasında ne fark var. Bir 30x gördüm fiyatı uygun geldi alınabilir ama onun yerine 20gx ya da biraz daha paraya kıyıp 40gx mi almalıyım sizce?

10. rosto

rosto

57
    29
    206
    gx'ler yeni versiyonları cube serilerinin resimlerine bakıp aradaki farkı görebilirsin çok büyük farkları yok kalite açısından aynılar . 40 gx elbette daha güzel bir alet benim tavsiyem önceliğiniz neyse ona göre karar vermeniz.
    Yüksek ses ise elbette 40 ama portatif de olsun kolay taşıyayım diyorsanız 20gx öneririm.

11. 20gx gözümde yetmeyecekmiş gibi duruyor. Denemediğim için de olabilir belki :)

12. rosto

rosto

57
    29
    206
    denemenizi tavsiye ederim kullananlar da beni onaylacaklardır ki microcube bile boyundan çok büyük işler beceriyor hem ses hem kalite açısından.

13. Roland gx satan inanır mısınız ikinci el olarak doğru düzgün yok. Varsa da 0ı 1000 lira olana 800 lira istiyorlar bana uymuyor.
    Aklımda iki tane var o yüzden Marshall vs30r ile vox vt40 hangisi daha iyi olur sizce.

14. Ben de 20gx öneririm. Zuhal'de denemiştim. Dijital efektleri de üzerinde idi. Küçük cafe gibi bir yerde iş görür. Vox VT serisi de güzel. Hibrit olduğunu söyledikleri 60 watt civarı bi VT denemistim Gazi Bulvarı üzerinde bi dükkanda İzmir'de iken. Hi gainde bana yetersiz gelmişti ama clean kanalı pek bi hoş idi. İkinci ele 700 tl fiyat vermişler idi.

15. Klişeyi yazayım önce;

"12 inch lambalı fx looplu!!"

Cube serisinin cleanlarina hastayım. Jazzchorus modellemesi var drivelarida bi o kadar başarılı. Ancak pedallarla güzel gitmiyorlar. Gerçi pedala da gerek yok ama sahnede kanal değiştirememen zorluk çıkarır. Kizmayin ama Marshall mg30cfx kullandım 1 yil harika cleanleri var

16. Merhaba, daha önce Hartke GT-60 kafa kabin halini kullanıyordum. Clean kanalı ve reverb'u güzel fakat ben drivelarını beğenmedim. Pedallarım ile de çok iyi anlaşıyor gibi değildi. Ayrıca taşıması gerçekten çok güç.

17. Uygun cube bulamamam ve voxun vfs5'in beni etkilemesi üzerine vox alacağım heralde.

18. bende bugun bi tane buldum peavey solo iyiye benzoyo 26watt nasildir iyimidir bu birde bu amfi alirken karar vermek zor ya bi tane buluyosun iyi iyi diyosun baska bi tane cikiyo kararsiz kaliyon oyle oyle gidiyo :D:D

19. Amfi gitardan zor iş. En azından gitar alırken bunu istiyorum diyebiliyorsun.

20. rosto

rosto

57
    29
    206
    vox öneririm bu ikisi arasından .

Bu Sayfayı Paylaş