Satılık Vintage Telecaster

'Elektro Gitarlar' forumunda alien_yigit tarafından 8 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    Fiyat:
    1650 $
    Takasa:
    açık
    Merhabalar,
    Birkaç yıl önce MJT firmasından alarak Amerika'dan getirttiğim Türkiye'de topladığım gitarımı artık strat çalmak istediğimden ötürü satıyorum. Takas tekliflerini değerlendirmeyi düşünüyorum.

Özellikler:
    MJT TEK PARÇA swamp ash gövde. Candy apple red renginde. Hafif relicing işlemi vardı ben aldığımda yıllar içinde bende bulunduğu sürece eskimeler oluştu. Cilası ince nitroselüozik cila. Ebay'den açık arttırmadan almadım. Ki zaten açık arttırmaya tek parça gövde çıkartmıyor MJT firması. Bu gövdenin fiyatı 480 $ + 95$ gümrük.
    Tek parça olmasından ötürü olsa gerek güzel bir sustaine sahip ve rezonansı çalarken vücudunuzda bu titreşimi çok rahat hissedebiliyorsunuz.

Sap C profilde tek parça mapple sap. 10" radius oldukça rahat çalımlı bir sapı var. Sapta da nitroselülozik vernik mevcut. Sap ücreti : 375$ + 75$ gümrük.

Köprü olarak relic işlemi uygulanmış fender lisans damgalı vintage köprü kulunmakta bunun ücreti : 65$
    Gotoh akort burguları , sarartılmış 3 katlı poly pickguard , ve diğer tüm hardware toplamda : 170 $ Köprü ile birlikte getirtmiştim ayrı ayrı kargo ücreti çok daha fazla tuttuğundan 45$ gümrük ödendi.

Manyetik olarak Alnico V mıknatıs vintage tele manyetik takımı takılı olup bu manyetikleri ve tüm elektronik aksam için 210$ ödenmişti.

Fender 70s decal su mührü getirttim. Bunun için kargo dahil 35$ ödedim. Bu işlem Tünelde Rıfat usta tarafından yapıldı ve headstock kısmı cilası sökülerek yapılıp tekrar cilalandı o kısım. Bu işlem için de 300 lira ücret ödendi.

Toplamda : 1550$ 2x 65$ Kargo ücreti ödeyerek almıştım. Toplamda 1680 dolar + 300TL ve 3.5 ay gibi bir süre beklemiştim :) Hazırda olmadığından yapılmasını ve gelmesini beklemiştim. Gitarımla ilgili hiç bir sıkıntım yok Gitarın çok net fotoğraflarını çekmeye vaktim olmadı ama denemek isteyen arkadaşlar istanbulda deneyebilir. Galatadayım. Gitar için bir fiyat belirlemek gerekirse 1650 dolar düşündüm. Nakitte yüzyüze konuşarak yardımcı olmaya çalışırım. Takas tekliflerini de dediğim gibi değerledirebilirim. Net olmasa da çok detay belli olmasada birkaç fotoğrafını yükledim.

İyi forumlar, müzik dolu günler dilerim arkadaşlar

Ekli dosyalar:

2. Kısa süreliğine nakit ihtiyacımdan 4200 lira.