Gitarlarım Için Manyetik Önerisi... Yardım :)

Merhabalar , iki gitarım için de yüksek çıkışlı , bol sustainli , aktif ya da pasif manyetikler almak istiyorum.
1- PRS SE Fredrik Akeson . Gövde Maun , Klavye Abanoz. Brigde manyetiği distoritonda çok muddy bir ses veriyor. Neck i beğeniyorum . Sadece bridge de alabilirim komple set olarak da . Bridge için Emg Alexi Laiho Hz yi düşündüm. Boost ve 3 band Eq var . Ancak Prs'in neck manyetiği ile gider mi bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca başka önerilerinize de açığım set ya da sadece bridge olarak.
2- Jackson Js-11 . Gövde Ihlamur , Klavye Gül Ağacı. Hediye olarak bana geldi. Sadece sert metal tonları için kullanmak istiyorum. Gitarın manyetiklerini temiz ve net ses vermiyor distortionda. Yüksek çıkışlı sağlam bir manyetik seti lazım.
Şimdiden teşekkürler...

Amfin koyu tonlu, gitarın gövdesi maun olunca extra koyu bir tonun oluyordur.

PRS için Seymour Duncan Distortion veya Nazgül olabilir, midi ve tizi bastan daha fazla bir manyetik uygun olur bence
Jackson için manyetik almana bence değmez. İlla alıcam dersen kesinlikle pasif alma, EMG 81-85 veya Seymour Duncan AHB-1 (batarya yuvası açılacak falan filan tonla iş)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfin koyu tonlu, gitarın gövdesi maun olunca extra koyu bir tonun oluyordur.

PRS için Seymour Duncan Distortion veya Nazgül olabilir, midi ve tizi bastan daha fazla bir manyetik uygun olur bence
Jackson için manyetik almana bence değmez. İlla alıcam dersen kesinlikle pasif alma, EMG 81-85 veya Seymour Duncan AHB-1
EMG Alexi hakkında ne düşünüyorsunuz PRS 'in Bridge e?

Şahsen PRS SE FA manyetiklerini gayet dengeli buluyorum, gitarının ayarlarıyla ilgili bir sıkıntı olabilir belki.
Bence manyetik alma ve illa para harcayacaksan manyetiğe vereceğin parayla daha da iyi bir ampli al genç kardeşim.

Alexi için gene pil yuvası gerekecek ve tonla iş. Alexi hiç popüler bir manyetik değil. Amerikayı yeniden keşfetme Seymour Duncan Distortion veya Nazgül bence o gitarla olabilir ve fazla iş çıkartmaz.

Şahsen PRS SE FA manyetiklerini gayet dengeli buluyorum, gitarının ayarlarıyla ilgili bir sıkıntı olabilir belki.
Bence manyetik alma ve illa para harcayacaksan manyetiğe vereceğin parayla daha da iyi bir ampli al genç kardeşim.

Bütçe varsa kesinlikle amfi kabin değişikliği çok daha iyi. Büyük ihtimal şuanki manyetiklerin için "e bunlar aslında iyi manyetiklermiş ton güzel" diyeceksin.

Benim eski amfim HT-5 metaldi. Orange Jim Root alınca korkunç bir fark oluştu. Ton çok daha güzelleşti, efekt loop lambalı oldu.

O paraya Blackstar yerine kesinlike Jim Root Terror tavsiye ederim fiyatına göre gerzek iyi bir amfi. İkinci iş olarakta PPC112 veya PPC212 kabin alabilirsin vintage 30 hoparlörlü. Amfi girişine Maxon OD808 tarzı bir overdrive koyup tonuda sıkılaştırınca 1000 liralık gitarların aslında kötü amfi ve kabin kurbanı olduğunu görüyorsun.

Blackstar HT5'in normalini demiştim kendi kabini ile. Derler, doğru da derler. O amfide ISF ayarı mühim. Ben resmen Mesa Mini Rectodaki drive tonunu çıkarabildim hayretler eşliğinde. Metal versiyonu çok midli diyorlar, ben denemedim hiç.

Bütçe oluşturabilirsen daha önce yazdığım gibi Bugera, Jet City gibi amfileri araştır. Mütevazi bir amfiden çok şey bekliyorsun.

Ayrıca konularını yarım bırakma:

Heavy , Thrash , Death Metal Amfi Seçimimde Yardımcı Olur Musunuz ?

Üçüncü sayfada olayı bitirmiş gibi konuyu terk edip sonra bunu açmışsın. Gigmaster'den sonra bir gelişme yok.

Özet olarak, gain seviyesi belli bir seviyeyi aşmayan amfiyi aktif manyetikle coşturamazsın. Öyle olsa millet EMG ile Fender Twin Reverb veya Marshall Bluesbreaker, Plexi çalar hallederdi o işi.

Blackstar HT5'in normalini demiştim kendi kabini ile. Derler, doğru da derler. O amfide ISF ayarı mühim. Ben resmen Mesa Mini Rectodaki drive tonunu çıkarabildim hayretler eşliğinde. Metal versiyonu çok midli diyorlar, ben denemedim hiç.

Bütçe oluşturabilirsen daha önce yazdığım gibi Bugera, Jet City gibi amfileri araştır. Mütevazi bir amfiden çok şey bekliyorsun.

Ayrıca konularını yarım bırakma:

Heavy , Thrash , Death Metal Amfi Seçimimde Yardımcı Olur Musunuz ?

Üçüncü sayfada olayı bitirmiş gibi konuyu terk edip sonra bunu açmışsın. Gigmaster'den sonra bir gelişme yok.

Özet olarak, gain seviyesi belli bir seviyeyi aşmayan amfiyi aktif manyetikle coşturamazsın. Öyle olsa millet EMG ile Fender Twin Reverb veya Marshall Bluesbreaker, Plexi çalar hallederdi o işi.
kafam karışık bu konuda , yoruyorum kusurabakmayın :( Aklımda ya bu set iyi bir OD/Dist pedalı alırım diyodum biraz da gitarlarla oynarım diyordum . Ya da iyi bir kafa amfi alırım diyordum. EVH 5150 OD bayağı hoşuma gitmişti çok versatil diye ama fiyatı zaten bana kafa amfiyle aynı hesaba geliyor adaptör vs kablo falan da alınca. Pedalın da çok etki yaratacağını sanmıyorum . En iyisi kafa amfi bakmak . Doğru muyum?

Geri