Gitarlarım Için Manyetik Önerisi... Yardım :)

Pedal meselesi ile çözülecek iş değil. Pedalın eq'yu ayarla, amfinin karakteri ile çakışmasın derken iyice kafan karışır. İşi amfiden çözersen daha rahat eder, önünü daha rahat görürsün.

Ms pozitronun shaktisi kafandaki bütün sorunları atar. Bu arada yazıktır gideceksin prsye manyetik takacaksın yine aynı sesi alacaksın olan parama olmuş diyeceksin. Ve evet hackeiommi haklı. Bu 4. Başlığın dostum. Diğer önceki konulardan neden devam etmeyip yenisini açıyorsun?

Distortion istiyorsan tuzlu bir fiyata amfi almadıkça genelde alacağın ses overdrive/distortion arası olur. Sen sature edilmiş scooplanmış ses istiyorsan sana önerimi yaptım yine yaparım.

1. Yol; joyo us dream ve eq pedalı. Joyo us dream şahsen dünya üzerinde en beğendiğüm distortion pedalının kaliteli bir kopyasıdır. (Suhr Riot) üzerinde tone drive ve volume vardır ama sadece ton knobu işini görmez. Amfinde de eq ayarı yalnızca tone'dan ibaret olduğu için şöyle 10 band bir mxr eq pedalı ile tonunu çok rahat şekillendirirsin. Hem alacağın manyetikle nerdeyse aynı fiyata gelir.
2- sansamp gt2 klobu olan ms shakti mod. Yine çok ucuza gelecek başarılı bir preamp/drive pedalı. İstersen fxten girip preamp olarak kullanabilirsin ki üzerinde fender, marshall ve mesa ayarında amfileri, 3band eq'su ve cab sim'i vardır. İstersen de inputtan girer distortion yada screamer gibi kullanırsın.
3. Tube screamer ve eq pedalı alırsın. Amfinin drive'ını kullanırsın.
4. Amfini kabinini satarsın. Referans monitörü ve ses kartı alırsın. Vst pluginleri (amplitube, bias fx, guitar rig...vs.) kullanırsın

Yüksek çıkışlı manyetikler :

Dimarzio X2N - Chuck Schuldiner'in bir tanesi ve sazcılar da çok sever temiz ve yüksek bir çıkışı vardır çok güzel manyetik.
Gibson 500T - PRS'i daha da agresif bir Gibson haline getirir.
Seymour Duncan Invader - Master Of Puppets manyetiği. Jeymz bu albümde ritm kayıtlarını Invader takılı bir Jackson King V ile yapmıştır.

Tekrar merhabalar. Önerileriniz için teşekkürler. Kendime iyi bir kafa amfi almaya karar verdim ve yakın zaman HT- Metal 5 kafa alıyorum. İkinci el 900 liraya buldum zaten kabinim vardı 112. Birazcık param arttı. Son olarak TS tarzı bir OD pedalı almak istiyorum ekstra gain ve sustain için. 120 liraya bir Wylde Overdrive buldum . Uyumlu olur mu sizce? Diğer Alternatifleri klasik TS-9 veya Mini Tube Scremaer TSMini. Aralarında amfimle uyumlu olanı önerir misiniz?
@hackeiommi @1nsanetr @Grimreaper21

Son düzenleme:
Tekrar merhabalar. Önerileriniz için teşekkürler. Kendime iyi bir kafa amfi almaya karar verdim ve yakın zaman HT- Metal 5 kafa alıyorum. İkinci el 900 liraya buldum zaten kabinim vardı 112. Birazcık param arttı. Son olarak TS tarzı bir OD pedalı almak istiyorum ekstra gain ve sustain için. 120 liraya bir Wylde Overdrive buldum . Uyumlu olur mu sizce? Diğer Alternatifleri klasik TS-9 veya Mini Tube Scremaer TSMini. Aralarında amfimle uyumlu olanı önerir misiniz?
@hackeiommi @1nsanetr @Grimreaper21
HT - 5 Zaten higain bir amfi. Kullanma şansım olmadı fakat Distortion'unun Boss Ds-1 Sertliğinde olduğunu tahmin ediyorum. Daha mesa, engl vari bir ses için Tubescreamer yeterli olur. Ayrıca Clean'ına da çok güzel bir tweed sound katar. Şu ana kadar Wah ile beraber pedal setuplarda bir screamerin olmazsa olmaz olduğunu gördüm. Kesinlikle oyun Ibanez TS-9'a (ha bulabiliyorsan ucuza maxon od808 :D )

Bu arada ilk postun için şu yorumu yapayım;

Doğrudur PRS Akesson zamanında çok araştırdığım ve istediğim bir gitardı. Tonu çok kapalı ve koyudur. Hele tone potunu kısınca inanılmaz boğulur. Jazz gitara döner. Bunun için yapman gereken başka bir gitarda istediğin ton için treble 7 ise 8 yapman.

HT - 5 Zaten higain bir amfi. Kullanma şansım olmadı fakat Distortion'unun Boss Ds-1 Sertliğinde olduğunu tahmin ediyorum. Daha mesa, engl vari bir ses için Tubescreamer yeterli olur. Ayrıca Clean'ına da çok güzel bir tweed sound katar. Şu ana kadar Wah ile beraber pedal setuplarda bir screamerin olmazsa olmaz olduğunu gördüm. Kesinlikle oyun Ibanez TS-9'a (ha bulabiliyorsan ucuza maxon od808 :D )

Bu arada ilk postun için şu yorumu yapayım;

Doğrudur PRS Akesson zamanında çok araştırdığım ve istediğim bir gitardı. Tonu çok kapalı ve koyudur. Hele tone potunu kısınca inanılmaz boğulur. Jazz gitara döner. Bunun için yapman gereken başka bir gitarda istediğin ton için treble 7 ise 8 yapman.
Teşekkürler öneriniz için , ikinci el TS-9 fiyatına sıfır TSMINI alabiliyorum. TSMINI hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca treble 7 ise 8 yapmayı amfi üzerinde kastediyorsunuz değil mi?

Teşekkürler öneriniz için , ikinci el TS-9 fiyatına sıfır TSMINI alabiliyorum. TSMINI hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca treble 7 ise 8 yapmayı amfi üzerinde kastediyorsunuz değil mi?
Aynen ondan bahsediyorum. Ts mini hakkında ne yalan söyleyeyim hiçbir fikrim yok. Ama sizin için bir araştırma yaptım şimdi. Hatırlarsanız üstteki yorumlarımın birindd joyo markasının bir pedalını önermiştim. Ve yine joyo öneriyorum ama bu sefer Joyo Vintage Overdrive pedalını. Ts-9'un yine çok başarılı bir kopyası ve 100lira civarına 2. Eli çok rahat bulunabiliniyor. Kullanıcı yorumlarını da okudum herkes bayılıyor bu pedala. Ayrıca ht-5 çok meşhur bir amfi ve hemen bulunuyor hakkında bazı şeyler. Mesela yabancı forumlara girip baktığımda nerdeyse herkes ht5i ts9 ile boostluyor. E joyo vintage ts9'un başarılı bir kopyası ve ucuzsa direk joyoya yürüyünüz.

Wylde OD'nin higain için daha iyi olacağı düşüncesindeyim. Çünkü Wylde higain çalan bir gitarist, ona yapılan pedalı da higainle daha iyi performans verecek şekilde dizayn etmişlerdir diye düşünüyorum. HT5 Metal denedim, oldukça higain bir amfi, sevgil @hackeiommi 'nin de hep dediği gibi, doğru ISF kontrolleriyle amfiyi canavarlaştırabilirsiniz. Bide boostlarsanız, sololarda güzel bi ton yakalarsınız diye düşünüyorum. f/p ürünü tam.

Direkt TS9 denemedim ama, TS9 ile aynı çalışma prensibine ve parçalara sahip pedal(Joyo Vintage OD) kullandım. Pek higain ile giden yapıda değil. O hacimi vermiyorlar bence. Higain için Marshall BB2'yi çok daha fazla öneririm TS9'dansa.

Geri