Ses Kartı Ve Mikrofon Öneri

Merhaba arkadaşlar. 800 tl gibi bir bütçem var. 2. el ses kartı ve mikrofon almak istiyorum. Hangilerini önerirsiniz.
500 tl'ye rode nt-1a alınabilir.
300'tlyede scarlet 2i2.
Başka önerileri olan var mı ?

rode nt1 ya da 2 güzel mikrofonlar. ben blue bluebird kullanıyorum ve çok memnunum.
ses kartı olaraksa bu aralıktaki açık ara en iyi kart roland quad capture.

Behringer xenyx 802 mixer alsam ses kartı yerine daha az verim mi alırım ? arasında nasıl bir fark var ?
Mixeri ne yapacaksınız, size kayıt için bir ses arabirimi lazım, onboard ses kartına bağlantı yapıp kalite almayı beklemeyin bence :) hem o mixer'lerin preampları, devreleri vs. çok kalitesiz, bol dipses alırsınız. ur22 ya da 2i2'nin üzerindeki preamp ve ad/da converter'lar ev kullanıcısı için gayet yeterli düzeyde. 2-3 bin tl bandına çıkmadıkça giriş seviyesindeki fiyat/perfomans ürünlerini almak ve kalan bütçeyle monitör vs. almak daha mantıklıdır...

Mixeri ne yapacaksınız, size kayıt için bir ses arabirimi lazım, onboard ses kartına bağlantı yapıp kalite almayı beklemeyin bence :) hem o mixer'lerin preampları, devreleri vs. çok kalitesiz, bol dipses alırsınız. ur22 ya da 2i2'nin üzerindeki preamp ve ad/da converter'lar ev kullanıcısı için gayet yeterli düzeyde. 2-3 bin tl bandına çıkmadıkça giriş seviyesindeki fiyat/perfomans ürünlerini almak ve kalan bütçeyle monitör vs. almak daha mantıklıdır...
Şuan için yavaş yavaş kuruyorum diyebilirim.
En azından amatörce ses kartı+mik+midi klavye üçlüsünü kuracağım.
Aklımda mik ve ses kartı olarak steingberg u22 mikrofon olarak ise rode nt-1a var.