Sonakord M82 Yardım

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Rebelposion tarafından 9 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Öncelikle herkese merhaba.Elimde Sonakord M82 Bass kafa amfisi var.Biraz bakımını yaptım eski elektrik girişini değiştirip kullanılabilecek şekle getirdim.Sadece on tuşunu açtığımda lambalar belli ısıda kalıp çalışıyor fakat amfiyi standbyla beraber açınca belli bir süre çalışıp lambalar aşırı ısınarak amfinin sigortasını patlatıyor.Forumda yardımcı olabilecek abilerim kardeşlerim buna sebep ne olabilir?
   
 2. Sebebini bilmiyorum, bilen birine göster parça lazım olursa da bende köşede yatan bir m82 var, herhangi birşey talep etmeden gönderebilirim yedek parça niyetine ;)
   
  inhumanform bunu beğendi.
 3. Foruma hoş geldin.
  Çevrende varsa yaşlı bir elektronikçiye göster. Onlar anlar derdinden.
   
 4. Hoş bulduk.Dolu dolu bir forum olmuş.Malesef bende bulunduğum şehre yeni geldim o yüzden elektronikçilerle tanışmaya zaman olmadı :) Daha önceden bir çok amfi yaptım ama hep transistörlüydü lamba bambaşka bir dünya :) Eğer bir parçaya ihtiyacım olursa mutlaka yazarım çok teşekkürler ilginiz için esen kalın :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 5. Eyvallah. Sen yine de kısa zamanda bir keşfe çık. Onların dilinden en iyi o yaşlı elektronikçi, televizyon tamircisi amcalar anlar :)
   
 6. Evet an itibariyle amfi alev alev :) Lambaya bağlı dirençten dumanlar tüttü.Tam anlamıyla lambalı amfi oldu :)
   
 7. Bir direnç kaybettinse bir şey değil, geç de değil. Ama alev aldıysa geçmiş olsun.
   
 8. Kabine bağlı çalıştırıyorsun değil mi?
   
 9. Sadece tüten bir duman oldu sadece direnç gitti ama esas ana sebep ne onu çözemedim.Evet hocam kabine bağlı fakat elimdeki kabin 60 watt 8ohm acaba kabin yetmediği için mi?Yanlış bilmiyorsam bu alet 150-200 watt.İnternette şemasını aradım bulamadım.Bulsam en azından multimetreyle herşeyi kontrol etme şansım olacaktı.Lambalı amfinin tadını almaz olsaydım :( Blues lambalı amfisiz olmuyor.Olmazsa parçaları kullanarak başka bir amfi yapacağım.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş