Ttnet'den Uzak Durun

Kendi açınızdan haklısınız elbette. Ama yukarıda da belirttiğim üzere tüm operatörlerle profesyonel ilişkim olduğundan bugünlerini de çok iyi biliyorum doğal olarak.
Sanırım ben anlatmak istediğimi tam olarak izah edemedim. Şöyleki; sizin şahıs olarak yaşadığınız sorunlar genelleme olarak anlaşılmamalı. Gerçi sizin gibi sorun yaşayan milyonlarca insan var, ben de bunlardan biriyim. Fakat sorunları giderilmiş başka milyonlar da var. Bunları da göz ardı edemeyiz ve ben şahsi tecrübelerimdem yola çıkarak şunu söylüyorum. Internet hizmetleri konusunda TT diğerlerinden daha iyi. (Ben TT den sadece ADSL almıyorum, milyon çeşit profesyonel hat var ve bankamda bu hatlardan min. 3000 tane çalıştırıyorum. G.SHDSL, LL, F/O, Metro Eth., TTVPN vs.) Aynı hizmetleri diğer operatörlerden aldığımda büyük sıkıntılar yaşıyorum. Takdir edersiniz ki bu kadar büyük bir network yapısı için mecburen en iyiyi bulmak zorundayız dolayısıyla bütün operatörleri deniyoruz. İşte bu tecrübeler sonucu vardığım kanaatlerimdir yukarıdakiler.
İzmir'de superonline ve turksat kablo daha iyi mesela, bu durum lokasyona ve ihtiyaca göre değişebiliyor.

Arkadaşlar Turkcell-Superonline'a başvurdum. 500 liraya kadar olan cayma bedelini karşılıyorlarmış. Benim 300 liraya yakın cayma bedelini faturamdan düşeceklerini söylediler.

Turkcell-Superonline'a başvurmamdan 30 dk. sonra aradılar, "bugün 14:30-15:00 asarında (yarım saat) kuruluma geleceğiz" dediler. Bakalım dedikleri saatte gelip kurarlarsa buraya yazacağım. TTNET adres değişikliği için Pazartesi 08:00 - 13:30 (yarım gün) deyip bir de üstüne gelmemişti.

Arkadaşlar Turkcell-Superonline'a başvurdum. 500 liraya kadar olan cayma bedelini karşılıyorlarmış. Benim 300 liraya yakın cayma bedelini faturamdan düşeceklerini söylediler.

Turkcell-Superonline'a başvurmamdan 30 dk. sonra aradılar, "bugün 14:30-15:00 asarında (yarım saat) kuruluma geleceğiz" dediler. Bakalım dedikleri saatte gelip kurarlarsa buraya yazacağım. TTNET adres değişikliği için Pazartesi 08:00 - 13:30 (yarım gün) deyip bir de üstüne gelmemişti.

14:28'de geldiler, herşey (kontrol dahil) 14:48'de bitmişti. :)

Turkcell-Superonline dört-dörtlük pakete başvurdum. Ev interneti (50 mb, 75 GB) + Cep (konuşma,sms,internet) toplam 85-90 tl (79+ıvır zıvır) vereceğim. Sadece cebe 60, sadece internete (24 mb, 30 GB) 50 verdiğimi düşününce baya avantajlı geldi...
Superonline için dediklerinize katılıyorum. Ancak uydunet'in avantajı şu; eğer yayın yapıyorsanız veya upload çok kullanıyorsanız akn limiti sonrası uydunette upload hız limiti sabit kaliyor. Superonline ise upload hızını da düşürüyor. Bunun haricinde hız konusunda superonline ile uyduneti akn öncesi karşılaştırırsak superonline bir tık önde olabilir.

Superonlinenin yanından bile geçmeyin. Kapattırana kadar ne kadar uğraştıgımı bir ben bilirim. Üstelik tahattüm olmadığı halde. Kapatmıyorlar. Fax çekin diyolar. Çekiyoruz kimsenin taktığı yok. Şikayetvar.com sayesinde bir geri dönüş alabildim. Öyle kapattırdım. Bide abone oldugunda sana verdiği modemi geri istiyor. Herşeyi sana kitlemeye çalışıyor. Ve hız olarakta maksimum 8 mbit verebiliyordu
Aradım hızımı yükseltmek istiyorum ücreti neyse veriyim dediğimde malesef alt yapınız desteklemiyor dendi. Tamam alt yapı çalışması istiyorum istanbul/fatih burası istanbulun göbeği. Malesef böyle bir şey yapmamız mümkün değil alt yapı bize ait değil dedi bana. Napıyım ttnetimi arıyım dedim. Yapcak bişi yok dedi. Uzak durun superonlineden. Ttnete geçtim hipernet 24mbit 75gb akk ile takılıyorum. Yaşasın ttnet. Asla şaşmam şu saatten sonra şaşmayın geçmeyin. En iyisi ttnet gene

Ben yaklaşık 7-8 aydır superonline fiber kullanıyorum . Açıkçası bağlandığı günden beri ne bi kesinti oldu, nede hız düşmesi. Kotanın %80'i dolduğunda, böyle böyle dolmuştur hızının düşecektir diye hem mail hemde telefona mesaj atıyorlar. Fiberi böyle ama adsl'i hakkında hiç olumlu şeyler okumadım. Fiberi için konuşursam kullanım açısından hiçbi sıkıntım yok ama illaki taşınma işleri olunca iptal ettirme durumu olacak. Asıl curcuna o zaman. Bakalın ne entrikalar bekliyor beni :)

Birde digitürk olsun, turkcell olsun, dsmart olsun, ttnet olsun ne olursa olsun, sizi telefonla arayıp, şu paket hem daha hızlı hem daha ucuz, şu pakette hem daha çok kanal var hemde 3 ay ücretsiz falan derlerse istemiyorum teşekkürler diyip kapatın direk. Çünkü bu tip telefonlar taahhütünüz bitmeden 3-5 ay önceden gelmeye başlar. Buda tabiki tesadüf değil :) Paket değişikliği ayağına söylemedne etmeden 2 yıllık taahhütü çakıveriyorlar.

Hatta konuşmayın bile direk kapatın :) Digitürk beni aradı sinema kanallarını denemenşz için bedava açalım mı dediler. Hayır dedim. Ama tamamen bedava bi deneyin dediler yine hayır dedim kapadım. Ertesi gün tüm sinema kanalları açıktı. Tahhütümüz bitip kapattırmaya gelince daha 1.5 yıl taahütünüz var. Sinema kanallarını açtırmışsınız dediler. Ben kabul etmedim dedim, biz telefon konuşmanızı dinledik onay vermişsiniz dedi. Banda dinletin ozaman bende duyayım dedim, sadece mahkeme kararı ile dinletebiliyoruz dediler. Böylede ahlaklı etikli çalışma şekilleri vardı.

Son düzenleme:
Superonlinenin yanından bile geçmeyin. Kapattırana kadar ne kadar uğraştıgımı bir ben bilirim. Üstelik tahattüm olmadığı halde. Kapatmıyorlar. Fax çekin diyolar. Çekiyoruz kimsenin taktığı yok. Şikayetvar.com sayesinde bir geri dönüş alabildim. Öyle kapattırdım. Bide abone oldugunda sana verdiği modemi geri istiyor. Herşeyi sana kitlemeye çalışıyor. Ve hız olarakta maksimum 8 mbit verebiliyordu
Aradım hızımı yükseltmek istiyorum ücreti neyse veriyim dediğimde malesef alt yapınız desteklemiyor dendi. Tamam alt yapı çalışması istiyorum istanbul/fatih burası istanbulun göbeği. Malesef böyle bir şey yapmamız mümkün değil alt yapı bize ait değil dedi bana. Napıyım ttnetimi arıyım dedim. Yapcak bişi yok dedi. Uzak durun superonlineden. Ttnete geçtim hipernet 24mbit 75gb akk ile takılıyorum. Yaşasın ttnet. Asla şaşmam şu saatten sonra şaşmayın geçmeyin. En iyisi ttnet gene

İptal hemen hemen hepsinde aynı şekilde. İmza olmadan iptal etmiyorlar. Uydunet ile geçmişte çok benzer şeyler yaşadım. Şu anda superonline 50 mbit 75 akk paketimde wireless ile üst kattan 38 mbit görüyorum. kablo taksam 40-50 olur mu diye bakmaya üşendim. Şunu da söyliyim, herşeyi Turkcell'e çevirdim. turkcell tv üst paket (üst paketi kendileri verdi) + turkcell 500 dk, 1000 sms, 4 GB internet + superonline 50 mbit, 75 GB akk internet toplam 90 lira veriyorum. Eskiden sadece telefon 60, digiturk 40, ttnet (24 mbit) 50 lira veriyordum. İnternette haftada en az 1 kere kopuyordu. Hepsini bir arada alınca baya avantajlı oldu. Tavisye ederim.

Adamlar çok bomba, bugün aradılar (ttnet), abonelik iptali ile ilgilidir zannedip açtım, "Şu anda bilgilerinize ulaşamıyorum, iyi günler" dedi kapttı :) İyi de ben mi seni aradım, maden kapatacaksın, niye aradın? :banghead:

Adamlar çok bomba, bugün aradılar (ttnet), abonelik iptali ile ilgilidir zannedip açtım, "Şu anda bilgilerinize ulaşamıyorum, iyi günler" dedi kapttı :) İyi de ben mi seni aradım, maden kapatacaksın, niye aradın? :banghead:
:):):):)
Geçende beni reklam amaçlı aradılar. Bende dedimki bir daha aramayın. O zaman dediler isminizi sistemden kaldırmak ve bir daha aramamak için güvenlik sorularımız var.
(Haydaaa buyur burdan yak. :))
Aramızdaki diyalogun devamı .....
Dedimki aptalmısınız, beni arayan sizsiniz neyin güvenlik sorusu. Üstelik kendi kafanıza göre bir arama listesi oluşturmuşsunuz rastgele arıyorsunuz, banamı sordunuz ileride reklam amaçlı sizi arayalım mı diye ? Benmi dedim size yeni ürün çıkınca beni arayın diye. Böyle bir arama listesine benide koyun diye talepte mi bulundum? Şimdi de listeden çıkarmak için özel bilgiler istiyorsunuz. Ben nereden bileyim gerçekten TT den aradığınızı ? Telefonun ekranında istediğin numarayı çıkarmak zor bir iş değil. Ben nasıl emin olacağım sizden, asıl ben size güvenlik soruları sormalıyım. (Cevap) Ama efendim falan filan ......
Sonunda dayanamayıp kapattım telefonu .
Yani oluyor böyle saçmalıklar :)

Geri