Sx Alder Stratocaster+blackstar Id Core 10w

Merhaba arkadaşlar,ben ilk kez elektro gitar alacağım,bütçem çok olmadığı için şu an SX Alder Stratocaster yanınada bir Blackstar İd Core 10 Watt alacağım.
İd Core ve Sx Alder'in +/- leri nelerdir ?

SX.SXSSTALDERST.3TS3ToneSunburst32267.jpg
thmb_900x900a_Blackstar.BlackstarIDCoreStereo1026791.jpg

Amfimi satışa koymadan önce de herkese söyledim, şuanda söylüyorum. 300 tl altında alınabilecek en iyi amfi Blackstar ID Core 10 bence. Clean ve overdrıve kanalları hem bright hem warm karakterli olmak üzere ikişer tane olduğu ve ISF potansı geniş bir ton aralığı sunduğu için başlangıç seviyesinde hem blues ve klasik rock gibi soft türlere uygun olur. Hemde OD1 ve OD2 kanalının kalitesi ile ritim ve solo tonlarıyla death veya doom metal gibi brutal türler dışında bütün metal türlerinin rahatça üstesinden gelebilir diye düşünüyorum. Hem başlangıçta geniş ton yelpazesi sunduğu, hemde yine bu fiyatlara satılan boston, mega veya markasız amfiler; ve genel itibariyle 100-150tl daha pahalıya satılan marshall, roland, line6 den malzeme kalitesi olarak daha üstün olduğu için size de tavsiye ediyorum. Benden alsanız da almasanızda 350 tl bütçeniz varsa bazen 350ye düşen 20lik modelini, eğer daha aşağı bir bütçeniz varsa çoğunlukla 270-300 bandında satılan, ama benim 260a sattığım 10luk modelini herhangi biyerden edinmenizi tavsiye ederim :). Karar sizin, saygılar...

Yeni başlayan bir abiye attığım yorumdu bu.

Arkadaslar bir de internette hep ilk gitar sabit köprülü olsun daha iyi,tremolo akort kaciriyor ve tel değişiminde sıkıntı oluyor diyorlar ama ben Stratocaster istiyorum,siz ne dersiniz bu konuya ?
Bir de Blackstar Insider da noise gate kapanabiliyormu tamamen ?

Hangisi uygunsa ondan al, al birini vur ötekine.

Ben akort konusunda sorun yaşamadım, çok sıkıntı yaşarsan araya birşey sıkıştırıp sabitlersin.

Blackstar insider ile noise gate kapatılıyor tamamen, ayarı cihaza kaydediyor, tekrar bağlamana gerek yok.

10w'lığı biraz kurcalayıp fs girişi yapan birkaç kişi gördüm internette ama kim uğraşır ne kadar uğraşmaya değer bilmiyorum :)
Bence güzel amfi, yalnız biraz rock karakterli hatta metale kayıyor. Hafif türlere pek iyi gittiğini düşünmüyorum tabi ben ibanezimle denedim sx alder'la nasıl sonuç verir bilemiyorum. Yine de amfiyle çok güzel tonlar alınabiliyor fiyat aralığındaki hemen hemen tüm bilindik amfileri çaldım en "amfi gibi" ses çıkaran amfinin bu olduğunu düşünüyorum.
Kastetmeye çalıştığım şey şu ibanez'in, cort'un, bilmemnenin 10w'lık başlangıç amfilerini almak yerine guitar rig, bias gibi vst'lerle çok daha hoş ses alabilirsiniz ama amfim olsun bütçem de 250 derseniz id core'dan şaşmayın :) Ben böyle düşünüyorum

10w'lığı biraz kurcalayıp fs girişi yapan birkaç kişi gördüm internette ama kim uğraşır ne kadar uğraşmaya değer bilmiyorum :)
Bence güzel amfi, yalnız biraz rock karakterli hatta metale kayıyor. Hafif türlere pek iyi gittiğini düşünmüyorum tabi ben ibanezimle denedim sx alder'la nasıl sonuç verir bilemiyorum. Yine de amfiyle çok güzel tonlar alınabiliyor fiyat aralığındaki hemen hemen tüm bilindik amfileri çaldım en "amfi gibi" ses çıkaran amfinin bu olduğunu düşünüyorum.
Kastetmeye çalıştığım şey şu ibanez'in, cort'un, bilmemnenin 10w'lık başlangıç amfilerini almak yerine guitar rig, bias gibi vst'lerle çok daha hoş ses alabilirsiniz ama amfim olsun bütçem de 250 derseniz id core'dan şaşmayın :) Ben böyle düşünüyorum
Teşekkürler :)

Geri