Les Paul

Studiolar genelde fiyatı abartılı gitarlar bence. Bir de problemli çıkma ihtimalleri yüksek. Gibson 2014'te Studiolar'da düzeltmelere gitti ama yine de memnuniyet az. Keisnlikle denenmeden alınacak gitar değil.

Epiphonelar içinde de ya costom (Custom Pro denilen uyduruk seri değil) ya da bulursan Elite-Elitist serisi. Vereceğin paraya bunlar değer sadece. Sıfırlarına da gitme, ikinci el takıl. Diğerlerini boş ver.
Epi'lerin Japon'ları iyidir ; Elite çok iyidir ; ağırdır yalnız 5,250 kg... Bende var, artık çalıyorum... Sırf o gitarı için için LP çalmak zorunda kaldım...:LOL:
Bu arada bulabilirseniz eski Nıghhawk'larda çok güzel geliyor bana... @hackeiommi de gayet güzel bir tane var... Ama öldürsen satmaz...:ROFLMAO:

Epi'lerin Japon'ları iyidir ; Elite çok iyidir ; ağırdır yalnız 5,250 kg... Bende var, artık çalıyorum... Sırf o gitarı için için LP çalmak zorunda kaldım...:LOL:
Bu arada bulabilirseniz eski Nıghhawk'larda çok güzel geliyor bana... @hackeiommi de gayet güzel bir tane var... Ama öldürsen satmaz...:ROFLMAO:

Abi Japon Epi eyvallah da, Nighthawk'ı LP kategorisinde saymamak lazım. Tonal olarak çok farklı.

bilenlere bir klasman içi karışılaştırma sorusu sorayım ben de.
gibson lp studio faded ile prs se singlecut trem arasında kalmış bi arkadaşım var.
neler diyeceksiniz?

bilenlere bir klasman içi karışılaştırma sorusu sorayım ben de.
gibson lp studio faded ile prs se singlecut trem arasında kalmış bi arkadaşım var.
neler diyeceksiniz?
Singlecuttansa Tremontiyi öneririm. Se, studiodan daha kaliteli hocam. Prs se ve gibaon studio çalıp deneyimlemiş biri olarak söylüyorum bunu size. Sırf gibson yazısına 3000-4000 dökeceğine. Prs se Tremonti alsın.

elinde bi prs se singlecut trem var zaten ama çok uygun fiyata bi les paul faded buldu. 2 humbuckerlı gitar istiyor.
kafası karışık. ben prs'ini beğeniyorum ama bulduğu les paul'ü deneme şansım da yok. daha önce denedim, gitarı da kısmen biliyorum ama deneme şansım olmadığı için net konuşmak istemedim. daha net konuşabilecek kişilerden yorum bekliyorum bu yüzden.

Geri