Gibson Lp Custom Pickup Önerisi

Merhabalar,
Gibson LP Silverburst Custom'ın pickuplarını daha rock ve metal e uygun, ama aynı zamanda da o vintage sesi alabileceğim şekilde değiştirmek istiyorum. Neck olarak 490R, Bridge olarak 498T üstünde bulunmakta şu an. Önerileriniz var mıdır?

Merhabalar,
Gibson LP Silverburst Custom'ın pickuplarını daha rock ve metal e uygun, ama aynı zamanda da o vintage sesi alabileceğim şekilde değiştirmek istiyorum. Neck olarak 490R, Bridge olarak 498T üstünde bulunmakta şu an. Önerileriniz var mıdır?

Üzerindekilerden ideali zor. Öyle hem vintage müziklere gitsin, hem de metal çalsın manyetik zor. Seymour Duncan Blackouts takımın cleanlerini severim. Ama vintage sularda çakılma ihtimali de yüksek.

Merhabalar,
Ben de 490R/498T kullandım, halen 57 Classic setim var, ayrıca başka bir gitarda da SD 59/JB setim var. Kanaatimce hem vintage hem metal olmaz, yani olur ama olmaz ;) O yüzden ben de @hackeiommi üstada katılıyorum, hangi taraf ağır basıyorsa ona uygun manyetik seti almanızda fayda var derim.

Lollar ya da Fralin alirsaniz, degismek istediginizde de birileri havada kapar muhakkak.
Bir de ulkemize de cesitli urun girmis olur.
Bunun da onemli olduguna inaniyorum. Hep ayni seylerden icimiz sisti..

Geri