Ilk Lambalı Amfim

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Çağlar İlhan tarafından 11 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar ben 2 yıldır gitar çalan 17 yaşlarında genç bi aradaş ım
    blues müziğe merak sardım 2-3 pedal değiştirdim hala aradığım tona ulaşamadım
    ortamdakii bazı arkadaşlar ve abiler lambalı amfi almamı önerdiler 2. el 750 0 1000 tl kadar bütçem var
    ev ve küçük sahneler için kullanıcam
    ilk lambali amfi olarak tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

2. önceden açılmış onlarca konu var ilk olarak onlara bak bence

3. Bütçeyi biraz yükselt fender blues junior al. Blues çalıyorsan uzun süre arkana bakmazsın. Bir iki pedal, tamamdır.

tee bunu beğendi.
  4. Laney Cub Serisini düşünebilirsin. Ben 10 ve 12r modellerini kullandım, fena değiller. Ben memnundum.

5. hatta özlüyorum...

6. Laney cub 10

7. Biraz mı :D :D

8. Benim ilk amfim Fender DeVille 410'du. Yurtta sesini 7'ye kadar acmistim. Karsi blokta kizlar yurdunda hepsinin cama ciktigini ve benim odaya diger erkekler tarafindan baskin yapildigini dun gibi hatirlarim.

Nicovrobi bunu beğendi.
  9. laney diyen abiler çok saolun cube serisi hoşuma gitti sanırım laney alıcam :)

10. Laney cube 10 al aynen alabiliyorsan bi tane delay bi tane de tube drive al ms pozitronun pedalları hoştur ucuzdur. Onlara bak. Yalnız bu amfide reverb var mıydı?

11. Malesef ama sorun değil orta halli bir reverb pedalı işini görecektir arkadaşın.

Grimreaper21 bunu beğendi.
  12. Evet ikinci ellerde bj'lar 1500 den başlıyor. 1000tl bütçem var demişarkadaş. Bence laney cub serisi alıp 2 sene sonra değiştireceğine bj alıp konuyu kapatabilir.

13. aradaki fark az mı abi? BJ çok güzel ama sahibindene baktım en ucuzu 1600. Cub 10 600. işin birde pedal mevzuu var, onuda eklesek hani 400tl olsun, 1000tl eder. Bj+pedal 2000. İki katı.

14. Arkadaş, biriniz de deyin ki "Bu meret sesi açılmadan adam gibi ton vermez. O ses de seni evden kovdurur. Bir ihtimal eq ile çok oynarsan performans alırsın. Ama çok hacimli olmayabilir"

Hatta "Kısık ses ile açık sesteki performanslarının alakaları yoktur. Ses seviyesine göre amfinin ve pedalların bütün parametreleri değişir"

Verin gazı, yakın adamın başını :D

15. Alakası bile yok en iyisi 150w bi tripld rectifier al eheheh :D.

Aslında benim burda kesinlikle favorim. Tech 21 tm 60 hem ss olduğu için tonunda cılızlaşmaz. 2. Elini bi 1000tlye falan bulabiliyorsan hiç kaçırma

Dirty Miller ve hackeiommi bunu beğendi.
  16. Elin evinde microcube'a mahsur kaldım son 2 aydır, sesini açmasam kötü, açsam da kötü. Ben ne yapayım asıl!!!

17. Sana ayrı bir başlık lazım. Orada da büyük ihtimal ses kartı+laptop+program+kulaklık denir :)

18. Abi sen beni dinle. Gir youtube'a tm60ın nasıl güzel bir amfi olduğunu görürsün zaten. Hatta deneme imkanın olursa kesinlikle denemelisinde. 2yıl kullandım. İlk göz ağrımdı. Efsane bir amfi bakma transistörlü olduğuna

19. Cub12R modelinde 8 ve 10'dan farklı olarak Reverb, EQ kontrolleri ve FX Loop gibi özellikleri var. En önemlisi 12R modelinin 0.75 Watt'lık bir girişinin olmasıda ev kullanımında çok büyük avantaj sağlıyor. 2.el olarakda 800 TL civarına bulunur. Bulunmazsa bile 1000 TL civarına Thomann'dan sıfır olarak gelir. Pedallarlada bence çok güzel sonuç veren bir amfi.

8'i beğenip 10'u beğenmeyen, 10'u beğenip 12R'yi beğenmeyen illaki olacaktır. O yüzden deneme imkanın varsa 8, 10 ve 12R'yi denemelisin. Laney Cub serisi bütçene ve kullanım alanına uygun gözükmekte.

Grimreaper21 bunu beğendi.
  20. Bence ben Microcube'ı da satayım bu iş huzur içinde çözülsün. Göbek yapayım, saçlarım dökülsün...

hackeiommi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş