Ucuz Satıcı Nerede?

'Müzik Endüstrisi' forumunda _Mr_Crowley_ tarafından 12 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar eskiler bilir. Ucuz satici yada kbicer isimli biri vardi ve cok üst düzey gitarlari uygun fiyatlarla satiyordu. Sonra bu arkadaş gözden kayboldu. Kendisi halen gitar getirip satiyor mu? Bilgisi olan paylasabilir mi?

2. [​IMG]
    Şöyle takip yorumumu bırakayım usulca.

berdin123, Zengin Muhendis ve haşmet bunu beğendi.
  3. Sanırım bıraktı o işleri ve ciddi ciddi kayboldu adam.

4. olayı neydi ki? distribitör tanıdığı mı vardı?

5. Ser verir sır vermezdi :)

Dragonchaser bunu beğendi.
  6. hiç iletişim yolu da mı yoktu? siparişe göre mi çalışırdı?

7. İletişime açıktı, ama neyi nasıl yaptığını hiç söylemezdi.

8. Biri bulabilir mi? Enstrüman ticaretine aranan kan gibi gözüktü adam

9. Onu bilemem. Sahibinden sitesinde bile yok adam yılladır.

10. Ahlaksız bir yordama sahip olduğunu düşünmüyorum. Enstrüman işi risk/kar oranına bakılırsa o kadar verimli sayılmaz

11. Aslında amerika ya sık giden varsa yerine geçebilir

12. Sifir gitarlari america fiyatinin 3te 2sine satiyordu. Kullanilmis gitarlari cok daha ucuza satiyordu. Custom shop gibsonlar, fenderler, yilan derisi SL1 ler.. Gitar lobisi ( gitar magazasi calisanlari, yandaşları ve kraldan çok kralcilar) bu arkadasa savas acti. O zamanlar zaten forumlarda yazan bir cok kişiden sogudum. Gercekten iletisim numarasini bilen duyan birileri varsa özelden paylasirsa sevinirim. Piyasa kaliteli gitarlara aç. Aylardir param cebimde istedigim ayarda gitar bulamiyorum.

13. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

890
    1,293
    9,255
    Sevgili @_Mr_Crowley_

Ben bu görüşünüze pek katılmıyorum :oops:, aksine piyasa üst sınıf çok fazla güzel gitar olduğunu görüyorum/değerlendiriyorum ve tamamen merak ettiğim için soruyorum :coffee:, hangi gitarlara bakınıyorsunuz?o_O

Sevgiler ve saygılar...

spitz bunu beğendi.
  14. Amerika fiyatları derken hangi Amerika sitesindeki fiyatlardan bahsettiniz

15. Custom shop neck thru fender ariyorum.

16. Bugünün kurlarıyla satsaydı o 3000 TL'ye satılan PRS'ler en az 6500 TL filan olurdu o kadar ucuz olamazdı yani. 6500 TL'yde PRS bulunur aranırsa.

spitz bunu beğendi.
  17. O açıdan bakmak yerine Türkiyede bulunmayan gitarları getirdiğini düşünürsek çok faydalı bir abimiz ve her türlü ekipmanı buranın fiyatının 4 te birine satacağı için yine de baya ucuz şey satıyormuş diyebiliriz

18. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

890
    1,293
    9,255
    Bu gitarın ikinci elini bulmak yurtdışında bile çok zor, sizin yerinizde olsam, USA ikinci el sitelerini araştırır ve aradığım ürünü bulduğumda forumda yurtdışından gitar getiren arkadaşlar vasıtası ile getirtmeye çalışırdım...Bu şekilde fiyat olarak da gayet uygun olacaktır...

Sevgiler ve saygılar...

19. O olurdu bu olurduyu birakalim arkadaslar. O zamankiler hatirlar. Ucuz satici fiyat verdiginde fiyat o kadar uygundu ki herkes 'bu fiyat nasil olur! Sahte mi yoksa' şüphesine kapiliyordu. Gitarlar orjinaldi. Adami forumlardan engellediler. Bircok kisi tartismaya girdi. Yok etik yok vergi vs. Ne biliyorsunuz belki adam bavul ticareti yapiyordu. Simdi do re muzige mahkumuz. Deveye diken misali..

20. Haklısın o konuda ama işte kurlar yükselip insanların alım gücü azalında sürümden kazanmak zorlaşır o yüzden ticaret hacmi daralır maalesef.

Bu Sayfayı Paylaş