Skandal Ve Konunun Kapatılması

'Müzik - Genel' forumunda uvidinli tarafından 12 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba sevgili arkadaşlar,
  Son 2 gündür başlıktaki konuyu etraflıca konuştuk ve tartıştık.
  Konu : Müziksever ve sanatçılar tarafından çok iyi bilinen bir işletmenin, @nurialcho kardeşimize ve diğer arkadaşlarımıza yaptığı beyan edilen haksızlıklarla ilgiliydi.
  Açıkça söylemek gerekirse, böyle bir olayın kapatılmasının nedenlerini öğrenmek istiyorum.
  Daima haktan ve haklıdan yana olan ve haksızlıklara karşı haklıyı desteklemeyi şiar edinmiş bir grup insanı temsil ettiğime inanarak @nurialcho kardeşimizin bu açıklamayı tüm foruma borçlu olduğunu düşünüyorum.
  Bu sayede gelecekteki olası haksızlıklar da engellenmiş olacaktır kanımca...
  Sevgiyle kalınız. UV
   
  Son düzenleme: 13 Ağustos 2016
 2. .
   
  Son düzenleme: 13 Ağustos 2016
 3. Bu işin forum yönetimiyle pek alakası yoktur muhtemelen. Başlığı açan arkadaş yazdıklarını sildi ve başlığı "kapatılabilir" gibi bir şekilde değiştirdi. Nedeni sorulduğunda da "yakın bir arkadaşını kırmak istemediği" için başlığı kapatmak istediğini belirtti.

  Ancak sonrasında da başlık çöp tenekesine bile uğramadan şaşırtıcı bir hızda uçtu gitti.
   
  Son düzenleme: 13 Ağustos 2016
  tunckk, hackeiommi, uvidinli ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 4. anladim ben forumun mekanigine yeteri kadar hakim degilim demek ki
   
  uvidinli ve aiyiadam bunu beğendi.
 5. Şu ana kadar forum yönetimi dahil kimse tarafından bir açıklama gelmedi.
  Ne kadar meraklı insanlarız değil mi?;)
   
  Son düzenleme: 13 Ağustos 2016
  tunckk ve dream bunu beğendi.
 6. Olmamış bu... O konu kapatılacak bir konu değil.. Burda sadece kişiyi değil kişileri ilgilendirmekte.. Ortada çok ciddi bir ticari etiğe uymayan bir durum söz konusu.. Gelecekeki bu ve bu gibi konulardan zarar görecek arkadaşların vebalini kim üstleniyor?
   
 7. Sanırım ticari ismin, kuruluşun gıyabında ve cevap hakkı tanınmadan tek taraflı suçlamalarla lekelenerek yaşanacak mağduriyetten dolayı dava sürecinin başlatılabileceğinden çekinilmiştir. Bu arada çöp kutusu da kirlenmekten kurtulmuş oldu...:D
   
  tunckk ve aiyiadam bunu beğendi.
 8. Keşke bir SRV Music yetkilisi lütfedip de cevap verseydi. Diğer taraftan da konunun bu şekilde "örtbas" edilmesi olan bitenin kabul edilmesi anlamına geliyor sanki.
   
  tunckk ve uvidinli bunu beğendi.
 9. Grundar

  Grundar Forum Yöneticisi

  Sevgili Arkadaşlar,

  Yönetim adına özetleyeyim, bilindiği üzere mesaj silme/başlık kapatma vb. uygulamalarımız bulunmuyor, ancak bazı özel durumlar olduğunda (kullanıcının zor durumda kalması, hatta bazen kanunen vb.) buna mecbur kalıyoruz...

  Sevgili @nurialcho detaylı açıklamayı yapacaktır...

  Sevgiler ve saygılar...
   
 10. Tamamen katılıyorum azizim...
  Bir söz var çok severim : "Walk to talk, talk to walk"...
  Bana rahmetli babam hep : "Oğlum burası Türkiye, buranın malzemesi bu!" dedikçe sinir olur, isyan ederdim...
  Şimdi, aynı şeyi kızıma söylüyorum... Ne kadar acıklı değil mi?
  Her bebek insan doğar, ama pek azı insan olabime onur ve haysiyetini taşıyarak ölür maalesef... Çünkü, bu yaman çeldirici bir egoya ve materyaliyle cazip bir sisteme direnebilmeyi gerektirir, öyle değil mi?
   
 11. ben de heyecanla bekliorm madem o aciklamayi
   
  uvidinli bunu beğendi.
 12. Ortada kanıtlarım var diye bagıran ve bunları ortaya koyacagım ıspatlarım var diyen ve fırma tarafından magdur oldugunu iddia eden arkadasımız neden zor durumda kalmıs olabilir ki? Bunları yazıp sonra geri adım atmak dogru davranıs değildir. Heele ki haklı oldugunu ve kanıtları oldugunu iddia edıyorsa hiç dogru değildir.
   
 13. Açıklaman için teşekkürler sevgili @Grundar... Devamını bekliyoruz...
  Bazı kanuni nedenlerden dolay bu yolun seçildiğini ben şahsım adıma tahmin ettiğimi söyleyebilirim.
  Konunun aciliyet kesbetmesi de bu yüzdendir her halde, buna da hiç bir itirAzım yok, çünkü firma adı defalarca geçiyordu.
  Ben, sadece isim verilmeden yapılacak bir acıklamayı beklediğim için bu başlığı açmıştım.
  Sevgiyle kal kardeşim.
   
 14. İsyan etmekte haklısın kardeşim, ancak sanırım arkadaşımız yaşatılan hukuki süreçten dolayı haklıyken haksız duruma düşme tehlikesiyle yüz yüze geldi...
  Firma ismi geçtiğinde olay karışıyor, firma hukuki olarak haksız bile olsa-böyle olduğu ispat edilmediği için-yaşatılan mağduriyeti gerekçe gösterip dava açma hakkına sahip oluyor sanırım.
  Bu arada, hiçbir ilgisi olmasa bile-sırf isimden dolayı- bir şekilde forum yönetimi de olaya karışmış olduğu için, firmanın forum hakkında -bu sözde haksızlığa ortam sağladığı savıyla yine dava açma hakkı sabit oluyor sanırım.
  Ben hukukçu değilim, ancak rahmetli babamı izleye izleye bir şeyler öğrenmişim sanki...
  Son derece teknik bir süreç bu...
  Aslında, yapılması gereken : Arkadaşımız konuyu açmadan önce, ne şekilde açması gerektiğini avukatına sormalıydı diye düşünüyorum... Konu hakkında forumda son cümlesini -firma ismi belirtmeden ama herkes anlaşılabilecek şekilde - söyledikten sonra firma aleyhine dava açabilirdi-eğer bunu istemiş olsaydı...
  Çünkü, hukuki süreç başladığı anda konu hakkında konuşmak suç teşkil ediyor bildiğim kadarıyla...
  Hukukçu bir arkadaşımız varsa daha iyi ve doğru anlatabilir...
   
  Grimreaper21 bunu beğendi.
 15. Ugur abi haklısın ama bu kadar cok destek cıkan oldu arkadasa.. Bir acıklama yapılabılırdı.. Ben bu durumdan dolayı bu mesajı sılmek zorundayım ama davamın arkasındayım vs vs dıye.. Ona magduriyetınde o kadar cok destek cıkan ınsana ve eger dedıklerınde haklı ıse daha bır cok magdur olacak ınsana ayıp olmadı mı?
   
  devastator ve uvidinli bunu beğendi.
 16. Zaten aynı fikirde olduğum için bu başlığı açtım ya!..:)
  Ama yaşadıklarım bana hep fevri davranmamayı öğretti kardeşim... Dur bakalım nasıl bir açıklamayla karşılaşacağız merak ediyorum doğrusu...
   
  crushhh bunu beğendi.
 17. Yazdıklarınızda kesinlikle haklısınız. Bir şahıs, firma, kurum...vb. Sosyal medya gibi bir platformda hatta nerede olursa olsun üstü açık bir şekilde karalanırsa. Hukuki yollarda ona mübah oluyor. Farzedelim ki arkadaşın dediği doğru olsun. Hatta kanıtları da olsun. Yine de burada üstü açık bir şekilde isim vererek bunu dile getiremez. (TCK madde 285.) Yapması gereken eldeki kanıtları mahkemeye yahut tüketici hakem heyetine sunmak. Ve imalı bir şekilde aleyhine propaganda yapmak. Ama isim vermemeli. Sırf ismi geçti diye sahte mehdi birsürü kişiye dava açtı mesela. Ki hakkıdır açmakta. Ve bir sürü davalı infaz edildi. Gerek para cezası gerekse hapis cezası. Kim olduğunu anladınız inşallah maşallah.
   
  uvidinli bunu beğendi.
 18. Şüphesiz anladım azizim...
  Açıklamalarınız için teşekkür ederim.:)
   
  Grimreaper21 bunu beğendi.
 19. Ha bu arada abi aklıma gelmişken söyleyeyim. Ortada fatura (fatura,çek,senet,tapu,sözleşme) falan yoksa o kişiye bütün hukuki yollar kapanır. İsmi geçen mağaza ne yaparsa yapsın fatura olmadığı için yaptığı yanına kârdır. Ayrıca burdan bunu yapan ve daha sonra da yapma ihtimali olan müzikseverlere şöyle bir öneride bulunmak istiyorum.
  Bu tür mağazalara teşhir için komisyon ödeyeceğinize sahibinden'de dopingli ilan açın. Komisyonu sahibinden'e verin. Ürününüzü orada teşhir edin. Artık o kadar büyük bir ağ haline geldi ki, nersen başsan en aşağı 100bin ürün sadece müzikle ilgilidir sahibindende hem de başka illerdeki insanların ilanı farketmesini sağlarsınız. Ürünü get ile de satarsanız. Yine komisyonu sahibindene vererek, hem ürüne ticari bir nitelik kazandırır. Bütin hukuki yollar için hak kazanmış olursunuz. Hemde sahibindenin güvencesi altına girersiniz. En ufak sıkıntıları bile risksiz çözebilirsiniz.
   
  uvidinli bunu beğendi.
 20. Ama Özlem öyle belgesiz, söze dayalı, şifahi iş yapmıyor. Aldığı mala dair bir yazı yazıp imza atıyor, size de bir kağıt veriyor o malın sahibi olduğunuza dair. Yani dükkana giren malın en azından bir kaydı var. Ha, ortada fatura, dolayısı ile rakam, komisyon ücreti açık bir şekilde belgelenmiyor olabilir.

  Ben Özlem'in bir açıklama yapmasını beklerdim. Böyle sonuçlanması iyi olmadı. Bunu beklemek bizim hakkımız, niye mi?

  Bakın, eski üyeler hatırlar. Bir kaç yıl önce, Tonal amfilerinin yapımcısı Selahattin Bey'in bir amfisi burada şikayet konusu oldu. Buyrun başlığı hala burada:

  Tonal Amfileri Ile Ilgili Sorunlar

  Adam mert, sabırlı bir şekilde geldi, hesap verdi, hatalarını kabullendi, üstüne düşeni de yaptı. Ve buna rağmen bir daha da foruma uğramadı biliyor musunuz? Bu adamda bu kadar edep, ar, onur, namus, şeffaflık, açık bir şekilde hesap verebilirlik varken, bunu başkalarından beklemek de hakkımız değil mi?

  Vallahi Selahattin'e sahibinden sitesinden ulaşıp, foruma geri çağırasım var şu anda. Destek olursa, gerekirse anket ekleyerek başlığını da açarız.

  EKLEME: "Tonal Amfileri İle İlgili Sorunlar" başlığını lütfen gereksiz yere diriltmeyin bu arada. Güncel konular üstte kalsın. Aksi takdirde bir süre konunun kilitlenmesini rica etmek zorunda kalacağım yönetimden.
   
  Son düzenleme: 13 Ağustos 2016
  uvidinli, crushhh ve insanatomystic bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş