Hafif Ama Tonları Güzel Elekto Gitar Amfi Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda forsaken tarafından 13 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar selam elimde H-S-H dizilimli gitar var.Şu an bilgisayardan bağlayıp ses alıyorum.Cidden aldığım tonlar rezalet.250-300 Tl arası para ayırdım.Ben şehir dışında okuyacağım.Dairede kalacağım yani ev ortamında olcağı için kulaklık girişini sadece geceleri kullanmayı düşünüyorum.Amfileri araştırdım ama pek anlamadım.Ben hafif taşınabilir bir amfi arıyorum.Max 1-2 kg gibi olması şart.
    Blackstar Fly 3 mini,vox AC1 Rhythm,Roland micro cube,Blackstar İd Core 10,Line6 micro spider seçeneklerim arasında.Micro cube 2.el olarak alabilirim fiyatı biraz tuzlu ama sesini çok sevdim.Aynı şekilde Line 6 Micro spiderda öyle.Yorumlarınızı bekliyorum.Aslında foruma baktım ama güncel fikirlerde önemli sonuçta.

Son düzenleme: 1 Eylül 2016
    cemborek3 bunu beğendi.
  2. Blackstar id core10'a bakmanı öneririm.

3. İD Core 10 gerçekten hoşuma gidiyor.Ama taşıma açısından sıkıntı olabilir diye sormuştum.
    Ah ah para olsada line 6 spider micro spider yada roland micro cube alsam :D

4. line 6'e bulaşma derim, çok dijital daha çok soğursun gitardan

5. Dostum haklı olabilirsin ama alcağım amfi zaten dijital olacak ve yeni başlayan birisi olarak bu farkı anlayacağımı zannetmiyorum.Tabi kişiden kişiye değişecek şeyler bunlar.

6. Çok ağır değil ki 5 kilo falan maksimum. 5 kilo seni hiç mi hiç zorlamaz.

7. 5 kilo ağır değil devamlı onu getirip götürmek sıkıntı.O yüzden Max 2kg falan olmalı.

8. O zaman go to the microcube!

9.  
    Grimreaper21 bunu beğendi.
  10. Bende yeni basliyorum id core 10 alacagim,2. el micro cube alabilirsen daha cok efekti var efektlerin hepsini kavramis olursun,bulabilirsen 2.el vox mini 3 te cok iyidir :)

11. id corelarda 12 tane efekt var kardeş, cube larda daha az.

12. Abi bende en başlarda çok taşıyacağımdan ses, işçilik, malzeme kalitesi olarak bu fiyata çokça önerilen microcube, spider IV, marshall mg10u ID Core karşısında eleyip, enson taşınabilirlik kriterinde microcube ve blackstar arasında kalmıştım. Ses kalitesini şahsen blackstar a göre çok daha az beğenmeme rağmen azdaha microcube alıyordum. Fakat 10 dk içindr peşpeşe ikisinide tünelde son bir kez deneyince boyut olarak aman aman bir fark oşmadığı kanısına varmıştım. Ağırlık olarak çok fark yok diyemeyeceğim çünkü o konuda fikrim yok, belki ağırlıklarıda yakındır fakat; o boyut farklarında 2 hoparlore sahip olmak sırf kendi kendine bir avantaj. Tonal ve malzeme kalitesi bakımından blackstarın daha iyi olmasını geçtim, yine çift hoparlörlü ve birazdaha büyük bir microcube olsa (bütçr sorunum olmasa) stereo olanını alırdım heralde. Bütün bu blackstarın heryönden gözümde daha iyi oluşunu da geçtim, amfilerin sıfır fiyatlarını karşılaştırdığımızda bile ID Core daha ucuz... İlanıma göz atabilirsiniz :)

13. Teşekkürler cevaplar için en iyisi görüp denemek görmek sanırım.

14. Micro cube'un sesi hoştur ben çok beğeniyorum. Aynı şekilde fly3 de boyundan beklenmeyecek performans veriyor. Eğer illa ufak olsun diyorsan bu listedekilerden micro cube derim (vox ac1'i deneme şansım olmadı onun hakkında bir şey diyemiyorum). Onun dışında id core 10'a da bakabilirsin ben beğenerek kullanıyorum

15. idcore 10 tavsiye ederim şahsen.. o kadar ağır da değil.. en temizi deneyip taşıyıp kendiniz seçiniz..

16. Arkadaşlar tavsiyenize uyup bu forumdan iyi bir arkadaştan Roland Micro Cube satın almış bulunmaktayım.Tavsiye veren,yorum bırakan herkese teşekkür ederim.

dingdongdaddy bunu beğendi.
  17. Eğer kulaklık ile çalınacak ise Bias Amp yazılımı öneririm. 100 USD'ye alınabilir, bilgisayardan kullanırsınız. Eğer ses kartı yok ise Asio4ALL ile ses gecikmesi minimal seviyeye de çekilebilir.

18. Nadir de olsa tavsiye alıp buna göre karar veren ve sonucunu yazan birileri varmış.
    Hayırlı olsun :)

haşmet, uvidinli ve EMM bunu beğendi.
  19. Marshall Vs15

Bu Sayfayı Paylaş