Ton Potansım Galiba Çalışmıyor

'Elektro Gitarlar' forumunda kapci42 tarafından 13 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Durum direk başlıktaki gibi ya ton potansım çalışmıyor ya da ben algılayamıyorum. (ikinci ihtimal düşük çünkü dandik telecasterımda bile çalıştığını farkediyordum)
    Durum neyden kaynaklanabilir yapmam gerekenler neler?
    Bu arada gitarım Cort Lp Cr Custom

2. 25₺ bayılıp cts potans almıştım dünyanın her kaliteli potansı diye. aldıktan 3 gün sonra %90i boşa dönüyordu. elektrikçiden 1₺ yada dimarzio- seymour Duncan 30₺ kafana göre bişey al lehim işi kolay havya yoksa da ucuza yaptırırsın

3. yeni potans lazım yani

4. Resim atma şansın var mı? Açıp içini, bağlantıları görme babında. @kapci42

5. tamam atayım

6. @ArnoldLayne galiba sorun belli oldu 20160813_155133.jpg
    Ama lehim işini nasıl yapacağım

7. 2 liraya lehim teli 5 lirayada havya alıcaksın havya ısınınca lehim telini islemi yapıcagın yere deydırıp sabıt sekilde tutup hayvayı tele degdiriceksin orda bi yuvarlak sıvı seklınde top olusucak cekıceksın ıslem biticek internettende videolarını izleyebilirsin anlamadıysan,cok basit bi islem

8. Daha önce lehim yapmadıysan direk gitarın üzerinde yapmaya kalkışma, Ankarada isen getir bana lehim işine ben yardımcı olurum. Değilsen bir diagram çıktısı alıp, hangi kablo nereye tuttrulacağını belirleyip bi elektronikçiye götür iki dkda halleder.

9. yok yok o anlamda değil potansı sökecek miyim?
    birde kablo yetişmiyor bir tanesi

10. Ankara da değilim ama yine de teşekkür ederim söylemeniz bile insanı baya mutlu ediyor

11. potans bozuk degil baglantı yerı kopmus bence,yani bi kablonun lehimi düşmüş elektrigi iletemiyo,yalnız aynı capta kalınlıkta kablo varmıdır elinizde onu bilemem ve kablonun ucunada yüzük lazım gördügüm kadarıyla bence bi elektronikciye götürün halleder 2 dkda

12. Lehim işi insanı kanser edebiliyor. Elektronikçi vardır illa yaşadığın yere yakın, doğrudan götür beleşe bile hallederler. Tertemiz olur.

13. Kablo kopmamış özenle lehimlememişler kabloyu hiç ellenmemiş duruyor ve çok özenle deforme olmasını engellemek için resmen paketlenmiş ucu
    Elektrikçi var istemediğiniz kadar ama potansı sökeceksek hiç götürmeyeyim onlara

Bu Sayfayı Paylaş