Esp Horizon Için Ev/oda Kafa-kabin Önerisi

Merhabalar , ara verdiğim gitara tekrar başlamak için esp horizon fr-2 aldım, şuan elimde amfi yok. 1000-1500 lira seviyesinde 2.el 1 W kafa + kabin düşünüyorum. Farklı önerilere de açığım, combo pedal vs. Daha önce line 6 valve 112 kullanmıştım ama ev için çok büyük olduğundan verimli değildi ve sattım. Fazla gitar tecrübem oldu ama amfi tecrübem yok. Blackstar ht1 ve orange amfilere baktım ,randall rd1 e baktım onu da türkiyede bulamadım. ama kafam karışık şuan . Önerileri bekliyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evde düşük ses seviyelerinde max verim alabileceğim ,sert karakterde bir amfi istiyorum. 1 watt olmalı özellikle

Thomann'a bak. Bu paraya sıfır Jet City bile alırsın.

Bu arada 1 watt diye bir sınır koyma. 1 watt Blackstar'ın sesini ben yarıya dek açamadım evde. Düşük seste iyi performans amfinin tasarımı ile alakalı bir durum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında sınır koymuyorum ama bile bile de büyük bir amfi almak istemiyorum,sadece düşük seste iyi bir ses almak istiyorum. Bir de sormak istiyorum, daha önceki amfimde presence vardı sesi güzelce parlatıyordu , öyle bir özellik hangi amfilerde vardır yada pedalla bunu ekleyebilir miyim ?

Aslında sınır koymuyorum ama bile bile de büyük bir amfi almak istemiyorum,sadece düşük seste iyi bir ses almak istiyorum. Bir de sormak istiyorum, daha önceki amfimde presence vardı sesi güzelce parlatıyordu , öyle bir özellik hangi amfilerde vardır yada pedalla bunu ekleyebilir miyim ?

Çoğu amfide bulunur. Speclerine bakmak icap eder. Mesela HT serisi Blacktarlar'da yoktur.

Ekleme yapmak istiyorum, elimde eski bir Ibanez 15 watt amfi var , yeni bir amfi almak yerine onun clean kanalı + distortion pedalı ve eq pedal alsam nasıl olur ?

Konuya müdahil olayım, seçenek sunmak adına değil ama bilgi vermek adına.

Horizon kullanıcısıyım, Mesa Mark V:25 kullanıyorum. 10w seçeneği olmasına rağmen oldukça gürültülü bir amfi, atteunator kullanınca da tonda ciddi anlamda kayıp oluyor. Eğer aklında böyle seçenek olan biri varsa, çok da işlevsel sonuç alamıyorum ben, bunu belirteyim.

Teşekkür ederim, Bende bu durumu yaşamak istemiyorum. O yüzden odada düşük seste en iyi verimi alabileceğim birşey bakıyorum

Laney ti15'de çok güzel alet. Ben denediğimde çok beğenmiştim. 0.75W'lık giriş ev ortamı için idealinde ötesinde :) Thomannda 444 Euro olarak gözüküyor. 1500 civarına gelir aşağı yukarı. Bi göz atmaktan zarar gelmez :)

Amfi almak yerine , Ibanez 15lik amfi ile mesa boogie throttle box , v twin , gibi pedallar nasıl olur ? düşük volume'da performans alabilir miyim ? yoksa hoparlör kalitesiz olduğu için kötü bir sonuç mu ortaya çıkar.

Geri