En Ucuz Şekilde Kayıt Almanın Yolu

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda Morbidity tarafından 15 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Çaldıklarımın kaydını almanın en ekonomik yolu sizce nedir?En ucuz şekilde çaldıklarımı kaydetmek için sizce hangi ürünlere ihtiyacım var,amfimi mikrofonlamak için isobox a ihtiyacım olucaktır sanırım,yapacak zamanım yok ve ucuz da değildir galiba.Yakın zamanda böyle bi alışveriş yapan ya da yapmak istese alacağı ürünleri tavsiye edebilecek var mıdır?Teşekkürler
   
 2. en dip maliyetli setup: onboard ses kartındaki latency sorunu Asio4All ile çözülmüş ortalama bir PC, tercihe göre speaker veya kulaklık, kırık cubase veya muadil bir program, kırılmış guitar rig veya amplitube gibi modelleme yazılımları, yine kırılmış herhangi bir davul sample yazılımı, mikrofon, gitar, jack.

  şimdi işin esprisi bir yana ekipman maliyetleri ihtiyaçtan çok gelir durumuyla alakalı bir durum. ne kadar ekmek ne köfte dedikleri şey yani. inanması zor geliyor ama yukarıda yazdığım setup ile imzamda gördüğünüz grubun ilk demosunu kaydettim ben mesela :)

  ekipman sadece kafandaki düşünceleri, ete kemiğe büründürerek bir içerik çıkartmaya yarıyor olmalı. ekipman kalitesi, yarattığın içerikle hangi kulvarda yer almayı hedeflediğinle alakalı, yapacağın işin büyüklüğüne göre yatırımın çapını belirlersin. benim yaklaşımım bu yönde.
   
  antbalci bunu beğendi.
 3. Cep telefonu kamerası
   
  kutay bunu beğendi.
 4. di box veya ses kartı olmadan bilgisayarın ses kartıyla kayıt alabilirmiyim yani dediğiniz programla?
   
 5. kartın mic portundan değil line-in portunu kullanmıştım. line-in girişinde kazançsızdır. dolayısıyla pc ile gitar arasında bir miktar kazanç sağlamak için vcd/dvd amfi diye satılan 30-40 liralık küçük bir pre-amp kullanmıştım.

  ha dijital kayıt konusunda deneyimli biri olarak yaptığım deneysel bir işti bu. sırf bu koşullarla da mümkün diyebilmek için. elbette tavsiyem bu yoldan git sonuç alırsın demeyeceğim ki gördüğüm kadarıyla tecrüben yok ama bu işte. basit bir ses kartı, küçük bir pre-amp tedarik ederek birşeyler yaparsın diye düşünüyorum.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş