Elektro Gitara Yeni Başladım Nasıl Bir Yol Izlemeliyim?

'Müzik - Genel' forumunda narkissos tarafından 17 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba, 6 ay akustik gitar çaldım. 0'dan başladığım için zorlandım teller kalındı parmaklar da yumuşak. Sadece akor çalıp şarkı söyledim. Bareli şarkıları da çalabiliyorum. Ritimleri kendim çıkartıyordum ama akorları çıkartamıyordum. Acemi takılıyordum yani internetten bakarak videolara.

  2-3 gün önce elektro gitar aldim. Daha çok notaları öğrenme, kulağa kaydetme,gitara hakim olmak için. Şimdi yine internetten öğreneceğim. nasıl bir yol izlemeliyim? Bir de yousucian uygulamasını kullanıyorum. Egzersiz yaptırıyor. Yararlı mıdır bu program? Guitar hero ile aynı mantık ama gerçek gitara adapte..

  Alta da uygulamanın internette bulduğum videosunu koyuyorum ve en son bu egzersizi yapmıştım.
   
 2. Rocksmith candır çok işine yarayacağına eminim ayrıca her zaman çalamadığın çalamayacağın parçaları çalmaya çalış
   
  narkissos bunu beğendi.
 3. Benden sana tavsiyem şarkı öğrenerek gitme. Direk müzik teorisini öğrenmeye çalış. Eller için de pratik yaparsan müzik bilgin sayesinde çoğu şarkıyı direk çalabiliyorsun
   
  narkissos bunu beğendi.
 4. B
  Bir metod kitabı almanı tavsiye ederim. Bora uslusoy kullandım ben. Düzenli çalışarak iyi yerlere gelebilirsin. Disiplin önemli tabi.
   
  narkissos bunu beğendi.
 5. 10 yıl geriye sarabilsem deli gibi metronomla çalışırdım.
   
  narkissos ve Grimreaper21 bunu beğendi.
 6. Şimdi Rocksmith oyununu indiriyorum. Yousucian uygulamasını kullanıyordum, bunu da kullanırım. Jak küçültüçü ile PC'ye bağlanıyormuş ve çalışıyormuş öyle oyun.

  Müzik teorisini öğrenmem lazım evet. Ben ezber şeyler biliyorum. Daha çok algılamalıyım müziği. Robot gibi bana gösterileni çalmak yerine kendim anlamalı ve üretmeliyim. İnternetten öğrenebilmem için kaynak önerebilirsin aslında çünkü çoğu yer şarkı öğreterek gidiyor.

  Bora Uslusoy'un metod kitabına bakacağım. Pdf olarak satılıyorsa onu da alabilirim. Kitap olarak kaynağım yok çünkü :) Günde 3-4 saat çalışıyorum minimum. Ama egzersiz yapıyorum.

  Metronomu şan dersine gittiğimde kullanmıştık ama kendimiz elimizle yapıyorduk. İnternetten online metronomla çalışabilirim herhalde değil mi?
  Belli bir ezgiyi metronomu hızlandırarak çalacağım galiba mantık böyle?
   
 7. Guzel bir başlangıç mydukkan dan 35 lira gibi bir fiyata alabilirsin.
   
 8. İlk 3 yıl şarkı çalmaya kasacağıma belki metronom kassaydım şuan tekniğim çok daha iyi olacaktı. Gençtik, "Amaaaan ne kadar sıkıcı bu iş" dedik. Sonuç olarakta vasat sayılabilecek bir tekniğe sahibim :)
   

Bu Sayfayı Paylaş