Macintosh

Macintosh, bildi?imiz Apple firmas?n?n bir ürünü, 1984 y?l?nda piyasaya ç?kt?. UNIX tabanl? bir i?letim sistemi olarak GUI denilen, pencerelerle ileti?imi sa?layan grafik kullan?c? arabirimini ilk kullanan yaz?l?md?r. 2001 y?l?na kadar Mac OS ismini kullanan sistem, 9. sürümden sonra Mac OS X (10) ad?n? ald? ve 2001 y?l?nda piyasaya ç?kt?. o günden bu yana cheetah, puma, panther ve son olarak tiger versiyonlar? piyasada. leopard ise yak?n bir tarihte piyasada olucak.

Bu forumda Mac kullan?c?s? var m?d?r bilmiyorum ama bu a??r? tutarl?, stabil ve estetik cihazlar hakk?nda görü?lerimizi payla?abilece?imiz bir ba?l?k olsun istedim.

kesinlikle var ama mac os x leri anlatmaya ne bu forumun database i (yanlış anlamayın..:)) nede başka bi database yeter :) os x ler artık kendini aştı denebilir yada bunu biraz daha genellersek eğer apple kesinlikle kendini aştı...:D

Ben de bir mac ciyim. Ve macimi alirken bana bi kere al bi daha pc nin yuzune bakmassin demislerdi. Bi kere aldim bir daha da pc nin yuzune bakmam :)
2 Senedir mac kullaniyorum ve komik gelmesin ama bilgisayarima hic format atmadim. Bir tek makineyi yukseltirken oylesine bir format attirdim. Format da format olsa tabi cd yi tak 5 dakka da yepyeni mac os x in hazir. Bundan sonra da beni macintoshdan zor ayirirlar

Şu an Vista yanında MacOS X Leopard kullanıyorum.Makinem şu an bir Hackintosh yani... :D Açıkçası çoğoşumagetti diyebilirim,her ne kadar biraz komutlarına yabancı olsamda birkaç uğraş ile sistemimi tam olarak tanımaya başladı.Tek sorun yeterli program ve oyun olmaması,nette de ilaçlılarının zor bulunması gibi... :D Ama görsel açıdan muhteşem...

1 senedir mac kullanıyorum. Macbook'um var. Evet çok güzel aletler, işletim sistemi bir harika windows yanında görsellik ve işlevsellik olarak solda sıfır kalır ama tasarımları pek güzel değil. Ya da şöyle söyliyeyim dayanıklı değil. Ama mac ile çalışmanın zevki bambaşka :D

Geri