Davul Hakkında Yardım..

#1
Arkadaşlar merhaba,

Biliyorum çok saçma bir soru olacak belki ama kusura bakmayın, şimdiden özür dilerim,cahilliğime verin. 3 kişiyiz, 2 gitar, bas gitar birde elektronik davulumuz var. Birlikte (kendimiz için, biryerlerde falan çıkmak değil amaç, sadece vakit geçirmek)bir şeyler çalalım diyoruz. Gitar ve bas'ın kendi portatif anfileri var. Ancak davul için herhangi bir amfi yok. Öncelikler davul için bir amfi almak istiyorum ama, davul amfileri çok pahalı. Konuştuğum arkadaşlar bas amfisi ile halledebilirsin diyorlar. Ama ben pek emin olamadım. Onun haricinde herkesin kendine ait bir amfisinin olması bizim işimizi görür mü?

Bunun haricinde davul benim. Evde kendi kendime çalışıyorum. Ez drummer kurdum ve davulu bilgisayara bağlıyorum istediğim sesi alabiliyorum. Ancak mesela bir şarkının üzerine çalayım dediğim zaman şarkıyı bilgisayardan açtığımda EZ drummer açık olduğu için hata mesajı alıyorum. (başka bir uygulama tarafından ses kartı kullanılıyor gibi? Bu sorun için ne önerirsiniz.. birde piyasada 2 kanallı falan mikserler var. bu mikserler benim bu bajsettiğim sorunumu çözermi sizce? (cahilliğimi bağoşlayın lütfen..?
 
#2
4 kanallı (ayrıca 2 tanede stero girişi olan) şöyle bir alet var. Sizce böyle bir şey işimizi görür mü?sağlıklı olur mu? Bu iki tane hoparlörün olduğu bir alet. hoparlörün birisinin arkasından bu mikser çıkıyor (kapak gibi bir şey). Yamahanın STAGEPAS 400i modeli gibi bir alet...
 

Dosyalar

Son düzenleme:
#3
Merhabalar,

Benzer bir sorunu geçen hafta bir arkadaş yazmıştı yanılmıyorsam. Ez drummer, addictive drums gibi enstrüman eklentilerini stabil olarak calistirabilmeniz icin ve eklentiyle birlikte herhangi bir ses dosyasi calistirabilmeniz icin daw (digital audio workstation) dedigimiz cubase, fl studio, pro tools, nuendo gibi yazılımlar mevcut. Bunlardan bir tanesini kullanmanızı öneririm. Cubase tavsiye ederim. Tabi ki programi kullanabilmek için biraz bilgi birikimine ihtiyaciniz var ve yeterli giriş bilgisi internette mevcut.

Gecikmesiz olarak ses kaydı alabilmeniz için bir de usb ses karti kullanmanız gerekmekte. Ses kartini bilgisayara tanıtıp bahsettigim Daw programında istediginiz eklentiyi ve muzigi açarak sorunsuz bir sekilde eşlik edebilir hatta kayıt yapabilirsiniz.

Davul amfileri hakkında bir fikrim yok maalesef ama forumda yardımcı olacak üyeler bol miktarda mevcut :)

Kolay gelsin.
 
#4
Bu daw ediğiniz yazılım konusunu hallettim. Reaper indirdim. Bir kanal açıp superior drummer'ı Fx olarak ekliyorum, başka bir kanal açıp onada parçayı ekliyorum ve sorunu çözüyürum. Gecikme işinide asio ile çözdüm sayılır. İlginiz için çek teşekkür ederim :)
 
#5
Bu daw ediğiniz yazılım konusunu hallettim. Reaper indirdim. Bir kanal açıp superior drummer'ı Fx olarak ekliyorum, başka bir kanal açıp onada parçayı ekliyorum ve sorunu çözüyürum. Gecikme işinide asio ile çözdüm sayılır. İlginiz için çek teşekkür ederim :)
Evet, asio yazılımı da gecikme işini kısmen çözüyor. Gayet mantıklı olmuş hocam, iyi çalışmalar :)
 

Üst