Noise Gate Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda markosegueda7819 tarafından 23 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar , yakın zamanda bir Wylde Overdrive pedalı almış bulunmaktayım. Amfinin drive ı üzerine boostlamak için kullanıyorum sadece. Tona katkısı güzel ama fazlasıyla hışırtı ve dip ses yaratıyor diğer OD pedalları gibi . Bu gürültü ve hışırtıyı engellemek için ne önerirsiniz? ( Boss Ns-2 , Mxr Noise Clamp , Mxr Smart Gate i duydum sadece)

2. Ayni sebeple olusan tüm dip gurultusunu 6 senedir Boss Ns2 ile hallediyorum. 1 gun olsun yariyolda birakmadi. Ayrica arka tarafindaki cikis sayesinde baska pedallari da besliyorum.

EMM bunu beğendi.
  3. Tonu zatıflatıyor mu peki , distortionun keskin olması önemli benim için . Noise Clamp ve Smart Gate i denedim sadece . Açıkçası ses biraz zayıflıyordu.

4. ehx hum debugger tek çözüm. Drive dan kesmeden sorunlarını çözer.

5. NS2, başka bir şeye ihtiyacın yok.

6. NS-2 nin sustain kestiği doğru mudur?

7. biraz baktım ama gördüm ki üzerinde trigger knobu yok , nasıl çalışıyor bilginiz var mı?

8. Ucuz yollu= Mooer Noise Killer
    Kesenin ağzını açarım sorun olmaz :)= ISP Decimator 2

Dragonchaser bunu beğendi.
  9. Decimator u övüyorlar evet , decimator 1 buldum onu önerir misiniz ( yaklaşık 300 lira) . Ayrıca Mooer Noise Killer ı denediniz mi?

10. Kesinlikle ISP Decimator 2. Sustaine zerre dokunmayan alet. Youtube da videolarını araştırmanı öneririm.

11. Kendim Mooer kullanıyorum zaten isp'nin taklidi, her işimi görüyor. Düşük gainde bile başarılı.

12. decimator g-string 2

13. Sustaine nasıl dokunmaz yahu? Treshold sıfırdayken bile etki ediyor kaldı ki amacı zaten tiz frekanslarda gezen cızırtının sesini kesmek.

14. Sustain falan kesiyor diyorsunuzda her ay hanginiz tel değiştiriyor sustain gitmesin diye?

pcp41, tunckk ve thedevilsviolinist bunu beğendi.
  15. Şahsen ben ernie ball tel kullandığım için mecburen ayda bir değiştiriyorum. Kaldı ki yine de sustainden zerre götürmemesi diye bir durum söz konusu olamaz. Sustaindwn götürmezse noise gate olmaz.

16. Kaldı ki tel değiştirmeyen biri olsam bu sustainden götürmüyor anlamına gelmiyor. Ne alakası var?

17. İsp 1 de işe yarar illa 2 olmasına gerek yok

tunckk ve Dragonchaser bunu beğendi.
  18. Bence de saymayalım bereketi kaçar

19. Şunu diyorum, eski tel çok daha fazla sustain götürüyor ama belki üçte bir daha az götüren pedal muhabbeti yapıyoruz.

20. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
    Birçok noise gate var, fakat bu işin kralı ISP dir. Bu nedenle fiyatıda diğerlerine oranla daha pahalıdır.
    Tondan yermi, teorik olarak cevabı evet, her noise gate tondan yer doğal olarak. Fakat ISP nin traşladığı kısmı insan kulağıyla ayırt edebilir misiniz? Bence hayır, en azından ben edemiyorum.

Bu Sayfayı Paylaş