Elektro Gitar Manyetiklerinin Islanması

I

Ibrahim YILDIZ

Merhaba az önce elektro gitarımın üstüne yanlışlıkla çay döktüm ve manyetiklerin icine kadar gitti çay.Dün kablom bozuldu ve amfiye falan takmiyorum dünden beri.Yani gitarcıya götürsemmi yoksa bi sıkıntı olmazmi.Teşekkürler

Çay şekerliyse yapış yapıştır en fazla :)

Şekerli su normalde yalıtkan, kısa devre olmaması lazı. Manyetiği ve potansiyometreleri korozif etki yapmayacak şeylerle temizleyebilirsin, wd40 gibi. Bauhaus, koçtaş vb bulabilirsin.

Bir de başlığı daha açıklayıcı yazarsan, seninle aynı sıkıntıya düşenler konuyu daha rahat bulur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler,başlığı değiştirdim
Ben aslında bi çarpma falan yaparmı o konuda biraz endişelenmiştimde

Manyetiklerin ıslanması elektrik çarpması açısından herhangi bir risk oluşturmaz. Gitarınız veya gitara dokunduğunuz eliniz ıslak / terli olursa da iletkenliğiniz artar. Herhangi bir elektrik kaçağı varsa üzerinizden daha kolay akabilir.

Genel olarak esas hayati konu amplifikatörün doğru dürüst topraklanıp topraklanmadığı. Maalesef bir çoğunun aklına topraklama sadece "dip gürültüsü" ile alakalı olarak geliyor.

Son düzenleme:
Manyetiklerin ıslanması elektrik çarpması açısından herhangi bir risk oluşturmaz. Gitarınız veya gitara dokunduğunuz eliniz ıslak / terli olursa da iletkenliğiniz artar. Herhangi bir elektrik kaçağı varsa üzerinizden daha kolay akabilir.

Genel olarak esas hayati konu amplifikatörün doğru dürüst topraklanıp topraklanmadığı. Maalesef bir çoğunun aklına topraklama sadece "dip gürültüsü" ile alakalı olarak geliyor.

Amfim Marshall MG15 amfiyi ozellikle iyi bir marka aldim bu konularda biraz korkum oldugu icin ama asiri derecede dip gurultusu var,acaba evdeki topraklamadami sikinti vardir ve de bu bi tehlike olusturur mu ?

Amfim Marshall MG15 amfiyi ozellikle iyi bir marka aldim bu konularda biraz korkum oldugu icin ama asiri derecede dip gurultusu var,acaba evdeki topraklamadami sikinti vardir ve de bu bi tehlike olusturur mu ?

Elektrik tesisatınızı bir bilene baktırmanızı tavsiye ederim. Özellikle eski bir binada yaşıyorsanız topraklama olmama ihtimali var tabii. Evde topraklama yoksa, bu durum çeşitli cihazların kullanımında tehlike oluşturabilir.

Şunu da ifade edeyim: Ampliyi ellemekle, ampliye takılı gitarın tellerini ellemek arasında pek fark yok. Teller elektriksel olarak direkt amplinizin şasisine bağlı.

Geri