Satılık Gitar Manyetiği(üreticiden)

'Elektro Gitar Aksesuarları' forumunda sedef tarafından 23 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    Kırıkkale
    Fiyat:
    75
    Takasa:
    açık
    Dimarzio tonunda kaliteli volumu dimarzio'dan daha yüksek,üreticisinden manyetik, güçlü mıknatıs alniko ve seramik mıknatıs özel üretim DSCF0405.JPG toplu alımlarda indirim yapılır.Videosunu yak DSCF0407.JPG DSCF0410.JPG DSCF0405.JPG ında atarım.

Son düzenleme: 23 Ağustos 2016
  2. EMM

EMM

736
    825
    4,556
    Iyi satislar.
    Sarimlari gorebilecegimiz fotograf alabilir miyiz?
    Cikis kac kOhm?
    Waxing yaptiniz mi?
    Kac conductor var?

75TL cunku cok uygun bir rakam, biraz daha detay alabilirsek satisi artacaktir.

dingdongdaddy, uvidinli ve devastator bunu beğendi.
  3. selamlar ve iyi satışlar..
    kozmetik olarak çok şık duruyor, tebrikler..
    ve fakat bir üretici olarak aklınızda bulunması açısından not düşmek isterim.. ürününüzle ilgili daha kapsamlı bilgi vermeniz, ticari manada elinizi ve karizmanızı güçlendirecektir..
    - örneğin alnico'nun pek çok alaşımı var.. 2-5 arası gitarlarda yaygın kullanılanlar.. sizin kullandığınız nedir?
    - bobinlerinizin sarım yönleri ve kutupları nedir?
    - manyetikten kaç iletken çıkıyor? split edebilecek miyiz?
    - manyetiğin indüktans, kapasitans, rezistans ve rezonans (frekans ve tepe) değerleri nedir? (bu bilgileri verirseniz sarım sayısı vb size özel olabilecek bilgileri vermenize gerek kalmaz)
    - kullandığınız bakır telin kalınlığı nedir?

bu tip bilgileri eklemeniz dileğiyle, tekrar tebrikler..

EMM, sedef, uvidinli ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Eski bir video var atabilirsem Kemal Alaçayır sazında benim manyetik var İbo şovda İsmail Yk çalıyor Sazı yapan arkadaş Fırat Aydemir'di ismini yanlış hatılamıyorsam vefat etti,Allah rahmet eylesin umarım sizinde hoşunuza gidecektir İstanbul'a bazı arkadaşlara gönderiyorum,gayet memnunlar bu düzeni sakın bozmayın diyorlar.

5. Daha geniş fotoğrafları yarın atarım arka tarafta kablo kilidi var gözükmüyor.

6. oo bağlama.. eyvallah elinize sağlık, sistemi bozmayın diyorlarsa bozmayın tabi..

yine de yukarıda bahsettiğim ve @EMM arkadaşımızın zikrettiği konularda bilgi verseniz sevinirim.. az meraklı ve ciddi gitarcılara bunlardan bahsetmezseniz ilgilerini çekemezsiniz.. ben de kendimi her iki kategoride (daha çok ilkinde) gördüğüm için uzattım konuyu..

referanslarınıza saygı duymakla birlikte bana hiçbir şey ifade etmediklerini belirtmem gerekir.. biraz matematik kafalıyız, dimarzio tarzı ama daha güçlü deyince anlamıyoruz.. dimarzio superII deseniz, "ha o bilmemkaç kohm, bakalım bu kaçmış" deyip karşılaştırmadan içimiz rahat etmiyor.. benim öyle en azından..

hayırlı kazançlar dilerim

braveblood, inhumanform ve EMM bunu beğendi.
  7. EMM

EMM

736
    825
    4,556
    Ben de @dingdongdaddy ile ayni sebeplerden sordum. Hakikaten biz takip calmanin disinda isin en uc kismina bakiyoruz artik. Baglamacilar sagolsunlar, takar calarlar, onlarin isi baska cunku. Biz gitaristler bu konuda daha hassasiz. O yuzden bu tripler.

Yoksa kimsenin isinde ekmeginde ya da kazancinda gozumuz yok. 75TL'ye guzel spec'li bir manyetik urettiyseniz de soyleyin, biz de sevinelim.

Tesekkurler.

dingdongdaddy bunu beğendi.
  8. Mıknatıslar sarım yönüne göre takılıyorlar,alnikonun birkaç çeşidi olacak genelde seramik orta güçte mıknatıs kullanıyorum,sarım makinesini kendim yaptım sarım 7500 ohm dir,isteğe göre sarabilirim Dimarzio sarımıda buna yakındır,fakat benim ürettiğimde volume daha yüksektir,Bakır telin kalılığı 0.005 mmdir,sarımdan sonra bazı işlemlerden geçerek fırınlanır.İki bobin dört canlı uç bir şase kablosu falan özel imalattır,teşekkürler.

dingdongdaddy bunu beğendi.
  9. EMM

EMM

736
    825
    4,556
    7,5K cikis bir humbucker icin dusuk cikislidir diyebiliriz. Dimarzio X2N modelinin cikis degerine bakiniz.

Bir de Dimarzio diyip gecmeyiniz, cok modeli vardir ve her cikisa uygun farkli modeli bulunur.

4 conductor sevdigimiz bir olay cunku manyetigi split edip kullanmayi severiz. Fakat 7,5K bir humbucker split edildiginde diger manyetiklere gore sesi oldukca sonuk kalabilir, dikkatli kullanmak lazim.

Firinlama islemini ben anlamadim yalniz. Bir de cikis asagi yukari ayni ise ses nasil daha yuksek oluyor? Bir kez daha sorayim, waxing yaptiniz mi? Gurultu durumu nasildir?

Bu arada, manyetigin ve sarimin yonu falan, ondan suphemiz yok. Zaten ses aliyorsaniz teoride bir sikinti yok. Biz sadece cikis direnci gibi degerlerden mesela diyoruz ki, "yuksek cikis rock-metal tarzina gider" gibi. Sorularin amaci budur.

pisdawulcu bunu beğendi.
  10. Ankaralı bağlama çalanlarda genelde benim üretimim takılı,piyasada Kırıkkale manyetiği diye geçiyor.Çoktan beri üretiyorum bu siteye yeni sayılır üye oldum umarım herkesin hoşuna gider,ciddi bir incelemeden sonra bu işe başladım.Satın alan arkadaşlardan ve saza takan ustalardan güzel yorumlar alıyorum.

11. Asıl sıkıntı kısaca şudur. Burası elektro gitarcıların mekanı. Bağlama dünyasında bu detayların karşılığı yok.

Tutarsız olan bir nokta daha var. Mıknatıs alnico mu, seramik mi? İkisi farklı şeyler ama siz aynı kefeye koymuşsunuz.

Bir de kablo ucunu açıkça fotoğraflar mısınız? Switchlere bağlanan uçları görmek isteriz.

Avometre ile her bir çıkışın değerini de fotoğraflarsanız süper olur.

Yanlış anlamayın. Emeğinize saygı duyuyoruz ama bizim pazarda varolmanız için bu sorulara cevap almamız lazım.

12. EMM

EMM

736
    825
    4,556
    Ben sorularimin cevabini alamadim. Kimse kusura bakmasin, daha fazla da zaman ayiramiyorum.

13. Bağlamayada gitar manyetiği takılıyor,manyetik gitar içindir,isteğe göre alniko derseniz fiyatı değişir ben şu anda seramik orta ğüçte mıknatıs kullanıyorum kablonun dört canlı birde şasesi vardır.İsteğe göre kapalı olan var vidalı dediğimiz olan var onlarıda yakında atarım fiyatları değişiktir.Birde renk olarak değişir,beyaz kirli beyaz kemik rengi gibi resimde gördüğünüz ABS plastiktir,metalleri özel alaşımlıdır.

14. Video sorulara yanıt veriyor çok soru soran var herkese ayrı ayrı cevap yetiştiremiyorum.

15. Müzik mağazacılığı geçmişime dayanarak ve "istisnalar kaideyi bozmaz" diyerek gönül rahatlığıyla 'bağlama icracıları'nın %90 oranla cahil kişiler olduğunu söyleyebilirim.
    FAKAT bu işin icra değil de 'mutfağında' olan bağlama üreticisi, "sesçi", elektronikçi öyle yerel ustalar tanıdım ki değme gitar dünyası ustalarının yapamayacağı işleri çocuk oyuncağı gibi kolay hızlı ve ucuz çözdüler. Bu yüzden önyargılı olmayın derim.
    @sedef ustayı tanımıyorum ama ürettiği manyetiklerin aynı fiyat aralığındaki Artec'ten Squier'dan falan daha iyi olduğuna bahse girebilirim.

devastator, sedef ve dingdongdaddy bunu beğendi.
  16. Bıyrun kıyaslama yaptığınız DiMarzio sitesinden bir görüntü. Ve bunlar tamamı değil. Her birinin resimlerinin altındaki detaylarının yanı sıra yukarda arkadaşların da sorduğu değerleri DiMarzio sitesinde her bir manyetik için öğrenebiliyoruz.

Screenshot_2016-08-23-22-48-40.png

17. Yani gitatcılar bu konuda çok detaycı. O yüzden bize daha fazla detay lazım.

Şimdiden sabrınıza teşekkürler.

Emin olun bu detayları öğrenirsek buradan size çok ekmek çıkar.

dingdongdaddy ve CAJEMIR bunu beğendi.
  18. Teşekkürler,teşhisiniz doğru,gitarcılara Overdriver,distotion pedal bunlarda benim üretimim. DSCF7443.JPG IMG_4525.JPG

19. Gitarcı olsun sazcı olsun değerlere değil sesine bakar sesi hoşuna giderse alır o manyetiği video o sesi veriyor.

20. Hayır video o bağlamanın o ses sistemindeki sesini veriyor.
    Gitara takalım o manyetiği. İşin içine gövde ağacı, klavye ağacı, kullanılan amfi vs. gibi bir sürü etken girecek.

Bu Sayfayı Paylaş