Windows 10 Güncellemesiyle Gelen Uyuşmazlık!

Selamlar,

Bugün 13:09 da biricik windows10'umun annesinden izin almadan yaptığı update ile artık bilgisayarım monitörü görmez hale geldi. Generic pnp monitör şeklinde görüyor ve o da maximum 1024 çözünürlük sunuyor.
Herhangi bir şey indirmediğime, yüklemediğime eminim çünkü pc başında değildim. 1saatliğine lockladım windowsu gittim ve döndüğümde ekran 5 kat büyümüştü :D

Tahmininiz üzere türk ve yabancı tüm siteleri araştırsam da buna çözüm bir yol bulamadım. (monitör driverları indirmek de dahil)

Bu konuda sıkıntı yaşayan tek ben miyim acaba başkaları da var mı? Gözlerim bozulmadan sormak paylaşmak istedim

Ekran kartını güncellemeyi dene. Olmuyorsa kaldırıp tekrar kur ekran ksrtı sürücüsünü. Güncellemiyorsa veya hata veriyorsa bios güncelle. biosu güncelleyip tekrar ekran kartını güncelle. Eğer olmadıysa sıkıntın yeni yamanın ekran kartınla yada sürücüsüyle çakışması. Yeni yamayı sistem geri yüklemeden kaldırman gerek. Yamayı yapmadan önceki zamana geri yükle

Ben de 8.1'den 10'a yükselttim. Eskisinde oynadığım bazı oyunlar ya açılmıyor ya da hata veriyor. Oluşturulmuş sistem geri yükleme dosyası varsa bilgisayarı eski bir tarihe dönder ve otomatik güncellemeyi kapat ya da güncellemeden önce bana sor seçeneğini aktif et neyi güncelleyeceğini sen seç.

Ben de 8.1'den 10'a yükselttim. Eskisinde oynadığım bazı oyunlar ya açılmıyor ya da hata veriyor. Oluşturulmuş sistem geri yükleme dosyası varsa bilgisayarı eski bir tarihe dönder ve otomatik güncellemeyi kapat ya da güncellemeden önce bana sor seçeneğini aktif et neyi güncelleyeceğini sen seç.

ben de 8.1'den 10'a yükselttim açılmayan gta5 şak diye açılır oldu :D var böyle de saçmalıklar...

Tüm driver, sistem geri yükleme ve güncellemeleri denedim çözülmedi. Sorunun nasıl çözüleceği belli aslında. Şikayet üzerine windows tekrar bir güncelleme çıkaracak ve monitörlere uygun driver gönderecekler. Dediğim gibi ekrankartını görüyor pc, monitörü görmüyor, eskiden yazardı philips 227e diye şimdi sadece generic var. Kafam attı ben dönüyorum win7 ultimate'ime mis gibi güncellemeleri kapatıp yaşamaya devam edeceğim.
Win10'un görev yöneticisindeki işlemleri de win7ye göre daha az bilgiye sahipti zaten çok sıkıntısını çekiyordum. Mesela bir şey 4 çekirdeğimi de kullanıyor, fakat bunu görev yöneticisine yansıtmıyor işlemi yapan şahsı. Sadece %60cpu diyor mesela. Çok tav oluyordum. Umayım da win7'de düzelsin bari ekran :) paçaları sıvama vakti.

Tüm driver, sistem geri yükleme ve güncellemeleri denedim çözülmedi. Sorunun nasıl çözüleceği belli aslında. Şikayet üzerine windows tekrar bir güncelleme çıkaracak ve monitörlere uygun driver gönderecekler. Dediğim gibi ekrankartını görüyor pc, monitörü görmüyor, eskiden yazardı philips 227e diye şimdi sadece generic var. Kafam attı ben dönüyorum win7 ultimate'ime mis gibi güncellemeleri kapatıp yaşamaya devam edeceğim.
Win10'un görev yöneticisindeki işlemleri de win7ye göre daha az bilgiye sahipti zaten çok sıkıntısını çekiyordum. Mesela bir şey 4 çekirdeğimi de kullanıyor, fakat bunu görev yöneticisine yansıtmıyor işlemi yapan şahsı. Sadece %60cpu diyor mesela. Çok tav oluyordum. Umayım da win7'de düzelsin bari ekran :) paçaları sıvama vakti.
Bu gidişle ben de öyle yapcağım. Özellikle oyunlarda çok sıkıntı çıkarıyor. Win7'de oynadığım oyunları bunda oynayamıyorum. Chrome da hata veriyor paso deli etti beni. Orjinal olmasa bir dakika düşünmeden geçeceğim ama.

Düşünme abi düşünme. Geç mis gibi 7ye. bekle sonra. Windows 10 tamamen bitsin, 11 ya da başka bişi çıksın. O zaman hazır demektir win10 :D o zaman geçeriz forumcanak

Senin düzeltebileceğin birşey değil büyük ihtimalle. Bazı video formatlarına verdiği desteği kaldırınca epey kamera sorunu yaşandı.
Bende de grafik sürücüleri düşük performansta, sürekli bir lag hali. Oturması için biraz zaman gerekli.

Geri