P90 Önerisi

Merhaba,
Forumdaki büyüklerimin başını çok şişirdim bu konu hakkında ama net bi karara vardım kore yapımı Sheraton gitarıma p90 takmak istiyorum biraz daha single soundlara kaymasi icin. Benim için öncelik fiyatının düşük olması. GFS bilinir ucuzluğuyla fakat Türkiyeye gönderim yapmıyorlar ne yazik ki.. Acaba Türkiyede temin edebileceğim ucuz fakat kaliteli humbucker boyutlu P90 nerden temin edebilirim? Marka önerisinde bulunabilirsiniz.. Teşekkürler

Bu manyetik hakkında hiçbirşey bilmiyorum ama :
P90's are like taking home a big girl. Fat, Noisy, but it feels good and they'll do things other pickups just won't. They're always screamers.

Forumda baya önce bir arkadaşın iletisinin altında sabit görmüş ve hoşlanıp kaydetmiştim bugüne kısmetmiş :)

vintage vibe guitars'dan istediğiniz mıknatıslarla ısmarlayabilirsiniz turkiyeye gonderim yapıyorlar
ikinci eli de olsun derseniz lindy fralin noiseless cok iyidir
ya da lollar hem Alnico 5 hem de alncio5'in gucu dusurulmus alnico 2-3 kıvamında secenekler sunuyor hem de underwound, overwound secenekleri var
humbucker boyutunda da var bunlar hep

• Konu Sahibi Konu Sahibi
vintage vibe guitars'dan istediğiniz mıknatıslarla ısmarlayabilirsiniz turkiyeye gonderim yapıyorlar
ikinci eli de olsun derseniz lindy fralin noiseless cok iyidir
ya da lollar hem Alnico 5 hem de alncio5'in gucu dusurulmus alnico 2-3 kıvamında secenekler sunuyor hem de underwound, overwound secenekleri var
humbucker boyutunda da var bunlar hep
Tavsiyen için teşekkür ederim ilk olarak fakat dediğiniz yerlere baktım 190-200 dolardan başlıyor setler. O fiyata @ogulcaan 700 liraya Gibson P94 set birakiyor yani arada çok bir fark yok 100-150 lira fark ediyor onu alırım

şimdi bu konuda yorum yapsam ogulcanın işine taş koymuş olacağım ne diyeyim ki

@Pawcraft Vallahi benim isime tas koymayin. "Maalesef" olayinda da bozdunuz beni. Bakin forumda vintage gitar deyince aklina gercekten vintage gitarlar gelen sayili kisileriz. Sonra les paule slash set, strata single sized hum takan vinticcilarla ugrasirsiniz :D.

Saka bir yana, tas koyma filan degil, bilgi paylasimi onemli olan :D. Objektif yorumunuz daha onemli konuyu acan ve ileriye donuk arastiran kisiler icin.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
@Pawcraft Vallahi benim isime tas koymayin. "Maalesef" olayinda da bozdunuz beni. Bakin forumda vintage gitar deyince aklina gercekten vintage gitarlar gelen sayili kisileriz. Sonra les paule slash set, strata hum sized single takan vinticcilarla ugrasirsiniz :D.

Saka bir yana, tas koyma filan degil, bilgi paylasimi onemli olan :D. Objektif yorumunuz daha onemli konuyu acan ve ileriye donuk arastiran kisiler icin.

estafurullah haklısın
gibson'ın kendi manyetiklerini asla beğenmiyorum işin özü bu aslında.
hem benim tarzıma daha uygun oldugunu düşünüp hem de internette nereye baksam harika şeyler okuyorum diye düşünüp geçtiğimiz hafta memphis historic spec dediklerini reissue gibsonlardaki MHS p90'lı ve humbuckerlı iki 10bin lira üstü fiyatlı gitar denedim
dükkanlardaki gitarlar rezalet setuplı oluyor evet ama yine de bana sorarsanız manyetikler de epey kötüydü
nereden bu sonuca vardın derseniz, bahsettiğim p90'lı gibson model es-330
bunun heritage muadili de h-530, hemen yakında kıvılcım müzikte vardı geçtiğimiz aylarda denemiştim. manyetikleri de lollar p90. hala duruyor mu bilmiyorum ama gerek manyetikler gerekse gitar bir bütün olarak birkaç gömlek üstündü. fiyatı da daha ucuz tabii ki.

Bence ya single ya humbucker almalı. P90 ikisinin ortası bir manyetik. bir gitarda kullandım hiç memnun kalmadım. Dip gürültüsü falanda yapıyor.
Kulakta alışamıyor :) singledan güçlü, humbuckerdan zayıf kalıyor. ara bir manyetik yapmışlar.
Zevkine bir şey diyeceğimiz yok ama gitara bence Paf humbucker daha yakışıyor.

Hocam siz single sound almak istiyorsanız, Seymour duncan SH4 vb bir humbucker manyetik kullanabilirsiniz.
Bu manyetik hem humbucker hem single olarak kullanılabiliyor. Bir çıt çıt takarsınız istediğiniz zaman humbucker, istediğiniz zaman single kullanırsınız.

Son düzenleme:
Selamlar...p90 önerisi yazınca hafif makineli silah önerisi istiyosun sandım bir an.Neyse ki öyle değilmiş. Manyetik için Ers pickups ları öneririm hem kşiselleştirme olanağın olur..Bol müzikli günler

Eski gitarimda sap manyetigi Seymour Duncan Sp90 idi. Dip gürültüsü yaşamadım neredeyse. Ne single kadar dip gurultulu, ne de humbucker kadar sessizdi. Guzel manyetikler. Tadindan yenmiyor.

Geri