Lambalı Amfiler

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda thetearsidrop tarafından 25 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba yaklaşık 2 yıldır gitar çalıyorum ve ekipmanlarımı yetersiz buluyorum elimde epiphone sg 400 id core bi amfi ve distortion pedalım var . gitar almayı düşünmüyorum çünkü aldığım zaman amerikan malı bi fender strat veya gibson sg standart almayı düşünüyorum. Bende bu yüzden pedal ve amfimi geliştirmek istiyorum önümdeki 5 ay içinde kaliteli pedallar ve güzel lambalı amfi almayı düşünüyorum kendime amfi için 900 tl bütçe(amfinin kafası için kabin dahil değil ve biraz esnetebilirim) belirledim arctic monkeys,nirvana ve red hot chili peppers favori gruplarım . chorus phaser gibi efektleri amfiden almak istemiyorum ( send return önemli sanirim) çünkü benim amfimdeki efektler rezalet bana kalırsa . amfileri deneme olayım yok ama daha önce modulasyon efektlerinin amfiden aldığım için sanırım send return şart ve fx loop olmazsa olmaz mı onu merak ediyorum . tiny terror veya blackstar ht5r (ve sizin eklediğiniz tavsiyeler)
    aradığım özellikler:
    -900 tl bütçeme uymali
    -çok sert olmasada bana güzel gain verebilmeli
    -efekt pedallariyla iyi anlasmali

2. Selahattin abiye bir sorabilirsin sahibinden de ampli kiti satıyor ve mesela slash tonları istiyorsunuz slash clean için 2555 drive içinse jcm800 veya afd kullanıyor siz amplinin preamp yani clean katını 2555 power katını ise jcm800 yaptırabilirsiniz (bu kombinasyon olur mu bilmiyorum ama buna benzer çeşitli kombinasyonları yaptırabilirsiniz)

3. Tavsiye verirken dikkatli olun:

Tonal Amfileri Ile Ilgili Sorunlar

Kendisi de henüz foruma dönmüş değil. Sorumluluğu ağır olur bu işin.

4. Konuyu şimdi okudum baya sıkıntılıymış. (hayallerim yıkıldı ben 2555 ile afd kırması bir şey hayal ediyordum yaptırmak için) o zaman burdan özür dileyerek tavsiye etmiyorum :(

5. İşçiliği, ürün teşhiri daha şeffaf bir hal alırsa burada kaldığı yerden devam edebilir aslında. Ama bu tür bir girişimi olmadı şimdiye dek. Yoksa kullandığı malzemelerin kalitesinden şüphem yok.

6. Aslında konuşsak forumda kesinlikle çok iş yapar çünkü çoğumuzun istekleri çok ama para yok :)

7. Bunun kararını tek başımıza veremeyiz. Bu konuda daha önce teklif verdim bir başlığın altında. Ama destek görmedi.

Bu Sayfayı Paylaş