Bir Forum Üyesinden Gelen Tavsiye Mesajları

Kullanıcı adını buraya yazmayacağım ama bir üyemiz 3. kez özel mesaj atıp tavsiye istiyor, sadece bana mı yoksa önüne gelene mi atıyor merak ettim. Size de geliyor mu bu mesajlardan ?

- iyi aksamlar müsatseniz sizle bir kaç gitar paylasıp önerileirnizi alabilirmiyim acaba çok kararsız kaldım ?

-iyi günler sizce bir kac sorum olucaktıda müsaitseniz :D
ben elektro akustik gitar calıyorum da simdi elektro gitara gecmek istiyorum ama fazla bütce ayırmak istemiyorum,
3 gitar var aklımda 2.elden almayı düsünüyorum 300 350 liraya

İBANEZ GRG 170DX
Cort Kx5
Cort x5

sizce hangisini almalıyım hangisi daha üstün gitar rahatlık ton kalite olarak ?

-merhaba iyi aksamlar bende bi strat aşkı başladıda sizden tavsiye istiyorum bütcem en fazla 400 450
Squiermi alınır yoksa SX mi ?
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-squier-affinity-stratocaster-322358901/detay
söyle bi strat buldum squier ama nedir yorumunuz

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende elimden geleni yapıyorum açıkcası , bazen ciddiyetinden şüphe ettiğim mesajlar oluyor buda onlardan mı diye emin olamadım.

Kararsızlıkta en iyisi başlık açmak veya olan bir başlıktan devam etmektir. Fikirler açıkça ortaya konur, birden fazla tavsiye dolayısıyla alternatif oluşur.

Özelden yazan çoğu kişiye de tavsiye ederim bunu.

408pjL.gif

Bu forumda ısrarla tavsiye isteyen arkadaşların defalarca tavsiye edilen ürünlerden başkalarına yöneldiklerini gördüm. Ve artık bu tavsiye taleplerinin (veya cevabı 1-2 dakikada bulunabilecek çeşitli soruların) önemli bir kısmının "sosyal" sebepleri olduğuna inanmaya başladım. Mesela gitarcı abilerle iletişime geçmek, forumda varlığını hissettirmek ve hatta gitarcı kliğinin resmi bir üyesi olmak gibi sosyal sebepler..

Hiç bir şekilde eleştirmiyorum. Gayet de insani şeyler bunlar.

Son düzenleme:
Ortada kotu niyet yok bende 4.5 kişiye yazdim gerek amfi tavsiyesi gerek egzersiz tavsiyesi yanlış anlamamalısınız onadamın sizi bilgili görüp yazması size bir iltifat olmalı hatta

Kötü niyet değil de, şöyle iki sorun var benim açımdan:
1) Bu alışverişin sorumluluğunu ben alamam.
2)Hepimiz deneme-yanılma ile öğrendik, arada kazıklar da yedik, hatalar da yaptık. Bu arkadaş istiyor ki bunların hiç birisi olmasın. Ama o zaman da hiç bir şey öğrenemezsin. Armut piş, ağzıma düş = internet gençliği. Hayat bu kadar kolay değil. Boşuna "sanal alem" demiyoruz buraya. Sahicliği yok işte.. Sahicilik işin içine girip de gitar almaya gelince iş, birden endişe basıyor insanları. O endişeyi de sağa sola sorup üzerinden atmak istiyor. Ama hayat böyle işlemiyor, bunu ne kadar hızlı öğrenirse o kadar iyi olur.

Bana da çok danışan oluyor gitar veya genelde müzik eğitimi konusunda...
Resim veya boya için danışanlara elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum. Gitar/ ampli konusunda da haddimi aşmamaya gayret ederek konuşuyorum... Fazla sıkıştırırlarsa Hakan kardeşime @hackeiommi ye danışmalarını salık veriyorum. (Bazen kulaklarım çınlıyor ama , hayırdır inşallah :ROFLMAO:)
Ama eğitim ciddi iştir, kimsenin bilinçaltının kara lekesi olmak istemem...
Bu konuda yetersiz olduğumu belirterek üstatlara yönlendiriyorum...:)

Geri