Satılık 1995 Fender Meksika Srat + 69 Custom Abigail Ybarra Manyetik (1700 Tl Son Fiyat)

'Elektro Gitarlar' forumunda helalmustafaabi tarafından 26 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Şehir:
  Samsun
  Fiyat:
  1700
  Takasa:
  açık
  1995 Fender Meksika Standard Stratocaster
  Gövde rengi İzmir'de luthier tarafından vintage white'a çevrilmiş (orjinal rengi sunburst).Resimler aşağıda mevcut

  TAKAS : Sadece amerikan fender strat-tele'ler ve gibson les paul'lerle takas düşünebilirim.
  Daphne blue veya surf green classic 50's strat serisi de takasta düşünebilirim

  MANYETİKLER :
  Abigail Ybarra (1956-2013 yılları arasında Fullerton/California fabrikasında manyetik sarmıştır) sarım 23 Kasım 2010 tarihli 69 custom shop manyetikler
  Manyetikler nadir bulabileceğiniz manyetiklerdir
  Referans olması açısından ebay fiyatını koyuyorum.
  269 dolar
  http://m.ebay.com/itm/171996061737
  Mydukkanda 69 custom shop set 870 TL'dir

  FİYAT : 1700 TL (sadece nakit alım fiyatıdır)
  Standard Meksika Stratların mydukkan satış fiyatı = 2730 TL
  69 CS Manyetiklerin mydukkan satış fiyatı = 875 TL
  Gitar şu haliyle 3500 TL gibi bir rakama tekabul ediyor.
  Nakitte tam olarak yarısını istiyorum 1700 TL'ye bırakacağım.
  Bu fiyat üzerinden 1 TL dahi indirim söz konusu değildir.
  Takasta ise yukarıya yazdığım fiyatları baz alarak +/- nakit şeklinde takasa girebilirim

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 16 Ekim 2016 10:15
 2. Abi neden sürekli heyecan peşindesin anlamıyorum, şunun güzelliğine bak ya :( alacaklar içinse şunu söyleyeyim, Emrah abi'nin benim referansıma ihtiyacı asla yok ama yine de içimde kalmasın, kendisi öyle bir insandır ki ben eğer birşey alacak olsam gözüm kapalı yollarım bedeli, o isterse 1 yıl sonra yollasın ürünü, bir defa arayıp abi bi sıkıntı mı var diye sormam, soran adamla da selamlaşmam.
   
 3. Merhaba Berhudan.yüksek lisansa başlasaydın bu yaz elimdeydi Martin.Benim 70'ler hastalığımı biliyorsun.Harika bir gitar buldum haber bekliyorum.Bugün yarın ''tamamdır'' denirse bunların hemen satılması lazım ki rahat rahat o gitarı alabileyim
   
 4. Bu arada gitarı cidden 1700 liraya takasladım ki ''zarar etmek'' tanımı bu sitedeki alışverişlerimde son 6 yıldır başıma pek sık gelen bir olay ama işim gücüm olduğu için çok şükür dert etmiyorum.Zaten almaya yeltendiğim Martin'i o fiyata alabilirsem bu zarar fazlasıyla çıkmış olacak.Ö.m'dan sana yollim link'ini sen de bir göz at.Görüşmek üzere
   
  devastator bunu beğendi.
 5. Pickguard'ı değiştirdim.Beyzdı.Vintage white bir pickguard buldum (Devastator'a teşekkürler.o yolladı sağolsun).Manyetik kapaklarını çıkardım ve henüz takmadım kapak,ancak siyah çok güzel durdu,vintage white manyetik kapağı edinmeyi düşünüyordum ancak şu görüntüden sonra aklım siyah manyetik kapaklarıyla devam etme yönünde şuan.Yine devastator'un gönderdiği yayı da köprüye taktım ve 3 köprülü alışık olduğum strat tremolo sistemine kavuşturdum gitarı.
  Sapı-gövdeyi söktüm.Orjinal.Sorun yok.Tek netleştiremediğim şey manyetiklerin modeli kaldı şuan.Stok üretim standart strat manyetiklerinde bu şekilde tarih atılacağını sanmıyorum.Ne yazık ki evde amfim olmadığı için ton olarak da yorum yapamıyorum.İlk fırsatta amfi edindiğimde manyetik tonuna bakacağım.Bence gitar şu haliyle gayet hoş görünmekte.Gövdeye relic işlem uygulatıp uygulatmamak konusunda kararsızım.

  Sanırım şuan için ilanı dondurup satmayacağım aleti.En azından manyetiklerini denemeden satarsam pişman olabileceğimi düşünüyorum.Umarım diğer kovaladığım martin akustik de o arada satılmamış olur


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  uvidinli ve devastator bunu beğendi.
 6. Ah be abi bi gidebilsem şu yüksek lisans için Amerikaya neler getircem de :D hayırlı alışverişler abi, İstanbul'dan elden almak isteyen arkadaş varsa ben de yardımcı olabilirim.
   
 7. Nakit = 1700 TL (stok manyetikliler için 1500-1600 istendiğini dikkate alınız)
  Takas fiyatı bu olmayacaktır
   
 8. Param olsa ben alsam :)
   
 9. Ya abi satma şu aleti ya :(
   
 10. Bu çok farklı bir durum ve çok iyi anlıyorum. Açıklaması zor ancak bu gitar ya satılacak ya da takaslanacak ama elden illa ki çıkacak. Bende de bazen bu takıntı oluyor.
   
 11. Kesinlikle haklı.Hatta elimde kalacaksa ve cebimde de nakit varsa bu gitar renk değişecek,relic işlem uygulanacak vb.
  Bunun mantıklı bir açıklaması yok
   

Bu Sayfayı Paylaş