Bu Amfi Nasıl? (oscar Schmidt Oa15r)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda at. tarafından 26 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

Oscar Schmidt Oa15r nasıldır?

 1. Kötü

  10 oy
  83.3%
 2. İdare eder

  2 oy
  16.7%
 3. İyi

  0 oy
  0.0%
 1. at.

  at.

  Amfi için para ödemedim. Kuzenimin hediyesi ve sanırım yaklaşık 15 yıllık. Washburnün alt markasıymış sadece onu biliyorum. Hakkında hiçbir bilgi veya yorum bulamadım. Googleda aratınca basketbolcu çıkıyor zaten direkt. Amfinin fotoğrafı bile yok hiçbir yerde :)

  İkinci el prosesör almayı düşünüyorum gelecek aya ( büyük ihtimal boss me-25). Bir kaç ay sonra da pille çalışan kaliteli bir amfi (İkinci el Roland micro cube). Şimdi sorum şu; amfi almayı öne alayım mı yoksa boss me-25 bu amfiyi kurtarır mı?
  prosesör dediğimiz şey bir amfiyi kurtarabilecek bir şey mi onu da bilmiyorum gerçi. Daha çok yeni sayılırım.

  Soruyu şöyle de sorabilirim. Oscar schmidt oa15r+boss me25 ikilisi mi yoksa tek başına roland micro cube mü?

  not: amfide ses gidip geliyor bazen. bazen ama çok çok arasıra.

  [​IMG]
   
 2. Evde pratik için ideal, ufak bir amfi..
  Eğer ilerde microcube gibi üzerinde efektleri olan bir amfi alacaksanız prosesör almayın derim. Üzerinde efektler barındıran amfiler pek anlaşamazlar prosesörlerle.
   
  at. bunu beğendi.
 3. at.

  at.

  Teşekkürler cevap için :)
  Zaten sokakta çalmak istiyorum ben. Prosesörü kullanamam pilli olmadığı için. akü de pahalı gelir. Sadece micro cube benim için çok daha mantıklı geldi şimdi.

  Peki şunu sorayım roland micro cubeün yeni versiyonuyla eskisi arasında ne fark var acaba? eskisi 250 liraya yenisiyse en az 400 liraya bulunuyor ikinci elde. Değer mi yani daha fazla para verip yeni versiyonu almaya?
   
 4. 2 si arasında tremolo efektinde heavy octave haricinde hiçbir fark yok gibi gözüküyor potanslarda. Kanal isimleri biraz farklı gibi ve görünüşü farklı.
  Micro Cube'ların üzerinde 3 band ekolayzır yok bunun haricinde kötü olan bir amfi değil fiyatına göre. Tek tone potansıyla idare edebilecekseniz cube iyi bir amfi, gayet taşınabilir ve pill olmasından dolayı da öneririm. Bu seviyede prosesörler istenildiği gibi etki yapamayabiliyor. Mesela bende boss me-50 ve Ibanez TBX15R ikilisini kullandım 1-2 ay. Ama driveları prosesörden almaya çalıştığımda çok cızırtı gelebiliyordu bu sebeple son haftalarda amfiyi tek kullandığımı hatırlıyorum ki fiyatına göre güzel bir amfidir.
   
  at. bunu beğendi.
 5. at.

  at.

  Pekala son karar o zaman. Prosesörden vazgeçtim ve ikinci el micro cube alıyorum (eski versiyon).
   
 6. evet aynı tip washburn amfileri var. Sanırım kalitesi de aşağı yukarı aynıdır. İş görür bence.
   
  at. bunu beğendi.
 7. Ben de @rosto 'ya katılıyorum. Üzerinde efektler bulunan bir amfiyla prosesor kullanmak çok da iyi bi seçim olmaz. Bütçe doğrultusunda Cube doğru bi seçim olur.
   
  at. bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş