Bu Amfi Nasıl? (oscar Schmidt Oa15r)

Oscar Schmidt Oa15r nasıldır?

• Kötü

Oylar: 10 83.3%
  • İdare eder

Oylar: 2 16.7%
  • İyi

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    12
Amfi için para ödemedim. Kuzenimin hediyesi ve sanırım yaklaşık 15 yıllık. Washburnün alt markasıymış sadece onu biliyorum. Hakkında hiçbir bilgi veya yorum bulamadım. Googleda aratınca basketbolcu çıkıyor zaten direkt. Amfinin fotoğrafı bile yok hiçbir yerde :)

İkinci el prosesör almayı düşünüyorum gelecek aya ( büyük ihtimal boss me-25). Bir kaç ay sonra da pille çalışan kaliteli bir amfi (İkinci el Roland micro cube). Şimdi sorum şu; amfi almayı öne alayım mı yoksa boss me-25 bu amfiyi kurtarır mı?
prosesör dediğimiz şey bir amfiyi kurtarabilecek bir şey mi onu da bilmiyorum gerçi. Daha çok yeni sayılırım.

Soruyu şöyle de sorabilirim. Oscar schmidt oa15r+boss me25 ikilisi mi yoksa tek başına roland micro cube mü?

not: amfide ses gidip geliyor bazen. bazen ama çok çok arasıra.

882Er1.jpg

Evde pratik için ideal, ufak bir amfi..
Eğer ilerde microcube gibi üzerinde efektleri olan bir amfi alacaksanız prosesör almayın derim. Üzerinde efektler barındıran amfiler pek anlaşamazlar prosesörlerle.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler cevap için :)
Zaten sokakta çalmak istiyorum ben. Prosesörü kullanamam pilli olmadığı için. akü de pahalı gelir. Sadece micro cube benim için çok daha mantıklı geldi şimdi.

Peki şunu sorayım roland micro cubeün yeni versiyonuyla eskisi arasında ne fark var acaba? eskisi 250 liraya yenisiyse en az 400 liraya bulunuyor ikinci elde. Değer mi yani daha fazla para verip yeni versiyonu almaya?

Teşekkürler cevap için :)
Zaten sokakta çalmak istiyorum ben. Prosesörü kullanamam pilli olmadığı için. akü de pahalı gelir. Sadece micro cube benim için çok daha mantıklı geldi şimdi.

Peki şunu sorayım roland micro cubeün yeni versiyonuyla eskisi arasında ne fark var acaba? eskisi 250 liraya yenisiyse en az 400 liraya bulunuyor ikinci elde. Değer mi yani daha fazla para verip yeni versiyonu almaya?
2 si arasında tremolo efektinde heavy octave haricinde hiçbir fark yok gibi gözüküyor potanslarda. Kanal isimleri biraz farklı gibi ve görünüşü farklı.
Micro Cube'ların üzerinde 3 band ekolayzır yok bunun haricinde kötü olan bir amfi değil fiyatına göre. Tek tone potansıyla idare edebilecekseniz cube iyi bir amfi, gayet taşınabilir ve pill olmasından dolayı da öneririm. Bu seviyede prosesörler istenildiği gibi etki yapamayabiliyor. Mesela bende boss me-50 ve Ibanez TBX15R ikilisini kullandım 1-2 ay. Ama driveları prosesörden almaya çalıştığımda çok cızırtı gelebiliyordu bu sebeple son haftalarda amfiyi tek kullandığımı hatırlıyorum ki fiyatına göre güzel bir amfidir.

Geri