1996 Epiphone Les Paul Classic Birdseye Maple

Selamlar 1996 Epiphone Les Paul Classic Birdseye Maple almayı düşünüyorum, bu gitar hakkındaki görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Alınacak gitar mıdır özellikle.Genel bir fikir edinemedim çünki internette.Bu yüzden bu başlığı açmaya karar verdim.Piyasa değeri olsun, tonları olsun aklınıza her ne gelirse, düşüncelerinizi bekliyorum.

07.jpg

90'ların sonunda bunun 94'ü vardı bende. kore olması o zaman standarttı ama çin ve endonezya üretimleri fink atıyo şimdi piyasada.
koreler'in ne olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz.
maun gövde, alder cap, birdseye maple veenerlı feci şık bi gitardır. ağırcadır.
yanlış hatırlamıyorsam, o vakit classic 57 setle değiştirmiştim manyetiklerini. üzerindekiler çok uyduruk, çamursu manyetikler.
gitarı alırsan, bu tip bi paf set çok uygun olur. kütür kütür gitar olur.
sapı slim-taper denen ince profilden. forum bilir, ben bunları seviyorum. kalın 50' sapları seviyorsan uzak dur.
fiyat için de; temiz bir case ya da uygun bir çantayla beraber 2000 liradan fazla etmez bence.

hatta bunlara ilave, biraz daha bütçe ayırıp hazır manyetikleri değiştiriyorken; potansları, kapasitörleri ve kabloları da kalitelileriyle değiştir bence. üç kuruş fazla harcayıp büyük fark alırsın.

hatta bunlara ilave, biraz daha bütçe ayırıp hazır manyetikleri değiştiriyorken; potansları, kapasitörleri ve kabloları da kalitelileriyle değiştir bence. üç kuruş fazla harcayıp büyük fark alırsın.
Aynen kardeşim... 2. el gitar masrafı sever. :p
Tornavidayı manyetiklerin vidalarına değdirdiğin an potları, toggle anahtarı, kabloları ve olası soğuk lehimleri değiştirmek teamülden değil midir zaten?:)

gitar var, gitarcık var abi. benim heritageların sadece manyetikleri değişti. üstündeki tek vidaya dokunmadım.
Eeee yani, o 3000-5000$'lık skalada... ;)
Ben 2012'de Tünel'den USA 3-way-toggle switch almıştım, onu da zor bela bulabilmiştim. Anahtara ödediğim parayla neredeyse ucuz bir gitar alabilirdim.
Gitar çok özeldi ama, şu an dostum olan bir koleksiyonerde : Ovation UK-II USA el yapımı...
Lüthiye bu switchler bozulmaz, siz mi oynadınız diye sormuştu bana... Kem küm ederek "Evet" yanıtını vermiştim.

Maun gövde + alder cap'li bir les paulümsü alacağınıza gidin sıfır prs se falan alın her türlü daha iyidir. Üstelik bu gitarla aynı fiyata.
Bunun görüntüsü de çok kötü bence hem.

Maun gövde + alder cap'li bir les paulümsü alacağınıza gidin sıfır prs se falan alın her türlü daha iyidir. Üstelik bu gitarla aynı fiyata.
Açıkçası renk olarak bana da çok uygun değil, turuncu renkle ilgili sıkıntım var herhalde.?
Ama, 90'ların Epi'leri iyidir, Kore olanları... Hemen gömme onu.
PRS'lerin alt modelleri -yanlış bilmiyorsam- DBZ'lerle aynı fabrikada üretiliyorlar.

Özellikle görüntüsü çok ilgimi çekti burgular birdseye vs. :) Çok güzel bi Prs Se denemiştim @CaglarS ile alışveriş durumumuz olmuştu.Onun arkadaşında Prs Se vardı tremonti modeli sanırsam çok iyi bilmiyorum modellerini, hatta manyetikleri 57' yada yakin bi tarih gibson manyetiği modifiyesi vardı cillop gibi de gitardı ama benlik değilmiş onu anladım.

Açıkçası renk olarak bana da çok uygun değil, turuncu renkle ilgili sıkıntım var herhalde.?
Ama, 90'ların Epi'leri iyidir, Kore olanları... Hemen gömme onu.
PRS'lerin alt modelleri -yanlış bilmiyorsam- DBZ'lerle aynı fabrikada üretiliyorlar.
Konuştuğum çoğu arkadaşımda "90'ların Epi'leri iyidir, Kore olanları..." benzeri cümleler kurdu, iştahım kabardı açıkcası :)

Özellikle görüntüsü çok ilgimi çekti burgular birdseye vs. :) Çok güzel bi Prs Se denemiştim @CaglarS ile alışveriş durumumuz olmuştu.Onun arkadaşında Prs Se vardı tremonti modeli sanırsam çok iyi bilmiyorum modellerini, hatta manyetikleri 57' yada yakin bi tarih gibson manyetiği modifiyesi vardı cillop gibi de gitardı ama benlik değilmiş onu anladım.
Görüntüye bir şey diyemem ama, iyi ve hesaplı bir LP isteyene Vintage AFD tavsiye ederim...

burak'ın gitarı. prs se singlecut trem kendisi. üzerinde benim 86 gibson'dan çıkma gibson '59 reissue set var. artikülasyonu çok yüksek paf manyetiklerdir.
prs'le ilgin olmadığından emin olup elediğine göre ve les paul sevdiğine göre bu gitar ya da denk bütçedeki epi kore les paul ultra modellere bakabilirsin.
görsellik tamamen kişisel zevk olduğundan, buna bağlı yorumlara çok da takılma. bence burst'lü tüm gitar finishleri çok çirkin ama dünyanın yarısı onları kullanıyo. kan senin, damar senin. beğendiysen ve iyi yorumlar aldıysan yürü.

burak'ın gitarı. prs se singlecut trem kendisi. üzerinde benim 86 gibson'dan çıkma gibson '59 reissue set var. artikülasyonu çok yüksek paf manyetiklerdir.
prs'le ilgin olmadığından emin olup elediğine göre ve les paul sevdiğine göre bu gitar ya da denk bütçedeki epi kore les paul ultra modellere bakabilirsin.
görsellik tamamen kişisel zevk olduğundan, buna bağlı yorumlara çok da takılma. bence burst'lü tüm gitar finishleri çok çirkin ama dünyanın yarısı onları kullanıyo. kan senin, damar senin. beğendiysen ve iyi yorumlar aldıysan yürü.
Hafızam berbatmış ya, ben de beğenmiyorum ama bir yandan harbiden tüm dünya kullanıyor nerdeyse.Yarın lp'yi kullandığım zaman ak koyun kara koyun belli olur :) Eyvallah abi hepinize çok teşekkür ediyorum.

Geri