Sahibinden.com Dolandırıcı Satıcı

'Forum Meydanı' forumunda NeonJa tarafından 27 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. merhabalar öncelikle ilan şu https://www.sahibinden.com/ilan/iki...leri-99-uretimi-fender-squier-332045351/detay
  gitarın sahibine bilgi almak için mesaj attım gitarının 99 üretim meksika yapımı olduğunu söyledi seri numarasını istediğimde (YN677942) gitarın çin yapımı 1996 yılı üretimi olduğunu farkettim ve söyledim beyefendi 1000 tl istedi bu gitara birde utanmadan ''bu gitarda fenderin sıcak tonları var'' dedi durumu izah edincede paran olunca alırsın böyle gitarları boş konuşma dedi satıcının ismi eren kınar hatay dan satıyor dikkatli olun almayın insanları göz göre göre dolandırıyorlar
   
 2. Özelden ne yazdığını bilmem ancak dolandırıcı gibi durmuyor bence.
  Gitar 1996 Tayvan yapımı bu arada Çin değil. Made in Taiwan.
   
 3. Bence de dolandırıcı gibi durmuyor, en azından yazdıklarıyla tutarlı (gitarın üretim yılı hariç).
  Squier'in çeşitli yıllara göre farklı ülkelerde yapılmış modelleri vardır (Japon, Kore, Çin..vb.)
  Satıcı eğer daha üst modeli ima eden bir ülke adı belirtmiş olsaydı yanlış beyandan ve dolayısıyle haksız kazanç talebinden dolayı bilgi saptırması ve hatta dolandırıcılık sayılabilirdi belki.
  Çok emin olmadan ve belgelerle ispat etme durumu söz konusu olmadan insanları yaftalamamakta fayda var, aksi takdirde forumu takip eden satıcıların dava açma hakkı doğabilir.
  Bunun da ötesinde, isim beyan edildiği için forum yönetiminin de tepkisini çekebilirsiniz, aman dikkat diyeyim.;)
   
  Son düzenleme: 27 Ağustos 2016
 4. Davranışlar kaba, satan kişi muhtemelen bilgisiz bir amatör. Siz üstüne gidince iyice kabalaşmış ama dolandırıcı başlığı hatalı olmuş.
   
  uvidinli bunu beğendi.
 5. hocam adam bana dediki içinde fender meksika manyetiği var bakıyorum ürünün meksikayla alakası yok insanları kandırıp 1000 tl ye satmaya çalışıyor dolandırıcılıktan kastım buydu
   
 6. Fender Meksika manyetikleriyle modifiye ettiğini mi söyledi? Bunun olmadığını nasıl anladınız?
   
 7. Aynen manyetik modlu olabilir icini gormeden anlayamazsin. Fakat ilana yazmayip ozelden soylemesi gitarin tam modelini soylemmesi garip :) Sahibindende boyle zilyon tane ilan var kafaya takilacak bisey degil. Gitar alacak insanda gitsin denesin emin olsun.
   
  Son düzenleme: 27 Ağustos 2016
 8. Meksika manyetik taksa da o para etmez. Dolandırıcı demeyelim ama ya bilgisiz ya kazıkçı.
   
  uvidinli bunu beğendi.
 9. Öyle zaten de sahibindendeki bu tarz her ilan için başlık açılsa forum patlar heral :D Bu tarz bir genel başlık vardı sanırım oraya atmak lazım. Arkadaşta iyi niyetiyle uyarmış.
   
 10. Dolandırıcı olmasa bile açıkça aldatıcı. Yani alışveriş yapılmaması gerekli....

  Gitarını daha çabuk veya daha pahalıya satmak için, gitar şu ayardadır, gitar bu kalitesindedir, gitar şu gitarın tonlarını verir diye 3-4 model üst gitarlar ile kıyaslamaya sokan satıcı her kimse, açıkça aldatıcıdır. İsterse babam olsun yüzünede söylerim. Benim midem bulanıyor bu tip ilanlardan...

  Bu gitarı satan kişinin değil almak için deneyen kişinin yorumlaması gereken bir durumdur. Atıyorum benim elimdeki MiM Strat "bence" USA Strat kalitesinde olabilir. Ben gitarımdan çok memnun olduğum için öyle sanabilirim. Hatta belki gerçekten öyledir fakat satarken gidip USA Strat kalitesindedir diye satarsam açıkça almayı düşünen kişiyi aldatmış olurum. O zaman herkes LTD'sini ESP kalitesindedir diye, Kore PRS SE'sini Amerikan PRS kalitesindedir diye, Hindistan Jakson'ı USA Jackson kalitesindedir diye satsın. Bilmeyen biride "Gibson kalitesindeki gitarı çok uygun fiyata aldım" diye kalsın elinde Epiphone'la. Çok yanlış... Gitarın Squier mi? Squier... O zaman Squier diye satıcan, daha kıçından Fender mender uydurmıycan...

  Her durumda bu kişilerden alışveriş yapılmamalı...
   
  Son düzenleme: 27 Ağustos 2016
  gretschci bunu beğendi.
 11. Ama bizim millette saf demek ki aldanıyorlar. Yoksa bu kadar bu tarz ilan olmaz. Bizde tüketim böyle satıcı ürününü şişirirde şişirir bizimkilerde ikna olur alırlar. Öbürü dürüst satıcı ama onun kadar iş yapamaz.
   
 12. Bence böyle adamlar bir halt satamaz. İstediği kadar şişirsin, elinde patlar. 2. el de kolay mı öyle dandik ürünü değeri üstüne, yanlış yunluş bilgiyle satacan. Zaten 2. elden alan adam bilen adamdır, böyle ilanları direkt geçer.
   
 13. Bu tutum tümüyle yanlış ve gereksiz agresif.
  Bu türden satıcılarla karşılaştığında bilgilendirmek en iyisidir. Aynı hatalara ısrarla devam ediyorsa ifşa edebilirsin. Bu ilanda bence satıcı kesinlikle cahil, kulaktan dolma bilgiyle veya daha önce satın aldığı kişinin sözlerine göre satış yapmaya çalışıyor.
  Kimse internet polisi değil, özellikle müzisyenler, gitaristler birbirini uyaracak ki satıcılar da alıcılar da bilinçlensin..
   
 14. ya biraz bakmadım konu büyümüşte benim niyetim gitarı almak isteyenlere bir uyarı niteliğindeydi kanmasınlar böyle şeylere diye birde beyefendinin uslübu biraz sert ondan şeyettim :)
   
 15. Kalanını da biz şey ettik, meraklanma :)
   
  mustafa, jemini ve arkham_rock bunu beğendi.
 16. Valla üçkağıtçı satıcıları korumak gibi bir niyetim elbette yok ama üçkağıtçı satıcılar kadar üç kağıtçı alıcılar da mevcut. Pazarlık yapmak ayrı bir şeydir ama gitarı kötüleyerek fiyat kırmaya çalışmak da bence üç kağıtçılığa giriyor. Bu tip adamlar da var. Burada da var isim vermeyeceğim doğal olarak. Gitarın kalın mi teline hayvan gibi asılıp sol telinin yanına getirip "hocam bu akort tutmuyor" demek kolay. Yersen tabi :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 17. Sakin olmakta ve itidalli davranmakta fayda vardır...
  Gençlik ateşi farklı tabii, biz de genç olduk... Ama etrafı ateşe verirken en azından kar şerbetini hazır tutmalı kişi...:ROFLMAO:
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 18. Elbetteki dürüst/demokrat olmak zor iş!..:)
  Fikrin zikrine uyacak ve de aynen davranışlarında vücut bulacak ; ya da evin mızmız küçük çocuğunun seni kıyasıya eleştirebileceği ortamı korumaya özen göstereceksin...
  Zor iş, zor... Ama güzel.
  İnsanlara ve olaylara karşı yaklaşım biçimimiz aslında kendimizle olan ilişkimizin en doğal yansımasıdır, öyle değil mi?
   
 19. 31 yaşımda yeni bir şey daha öğrendim.
  ''Taiwan'da üretilen Fender''

  Arkadaş bu fender 80-90 arası olayın hepten b.kunu çıkarmış demek ki.Ne kadar saaaahapsız kaldılarsa demek.Ey gidi Leo yatcak yerin yok.Kâr amaçlı kurum mu satılır ? Osman pazarlama mı bu ?
   
  hackeiommi, berdin123 ve mustafa bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş