Alınık Ibanez Gitar Veya Sap

'Elektro Gitarlar' forumunda coskukoz tarafından 28 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    Bursa
    Merhaba arkadaşlar,

Geçen aylarda gitarım düştü ve sapı kırıldı. Şu anda gitarıma bir çözüm arıyorum. Sapı iyi bir yere yapıştırtmak olabilir. Ancak hepimiz biliyoruz ki eskisi gibi olmayacak. Gitarımı da kafede çalışıp öyle almıştım. Bu yüzden sap arıyorum ancak sap bulmak da kolay değil. Farklı bir çözüm olarak aynı sapa sahip ikinci el bir gitar satın alıp sap değişikliği yapmak istiyorum. Ya da sizin farklı bir öneriniz varsa değerlendirebilirim. Yardım edin a dostlar. :(

Gitarım: Ibanez RG420EG SBK
    Sap Ölçüleri:

Scale 648mm/25.5"
    a : İlk Fret Genişliği 43mm
    b : Son Fret Genişliği 56mm
    c: İlk Fret Kalınlığı 19mm
    d :12. Fret Kalınlığı 21mm
    Çap 400mmR

2. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Sap yapistirilir ve eskisinden de saglam olur. Yapistirma icin agac tutkali kullanilir ve ayni kaza tekrar olsa farkli yerlerinden kirilir.

Tecrubeli bir luthier ile gorusmenizi tavsiye ederim. Eskisi gibi olamaz diye bir durum yok.

Ankara'da Kenan Turgut var Evrensel Muzikte. Bir konusunuz.

3. Gerçekten buna inanmak istiyorum hocam ya. Daha önce arkadaşımın akustik gitarı kırılmıştı o kadar kötü oldu ki. Bu gitar için böyle bir şey olmasını kaldıramam yani. Bursa'da var mı bu işi yapabilecek biri?

4. Ankara Evrensel müzik Kenan usta. Zaten denmiş. Bir daha densin. Geçmiş olsun.

EMM bunu beğendi.
  5. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Yurt Çapında Alternatif Esnaf Önerileri

Buradaki listeye bir bakin, olmazsa bu basliga mesaj gonderin. Hic olmadi cevre illerde hallettirirsiniz. Eger cok cok istisna bir kirik degilse Kenan usta bese ayrilan saplari bile yeni gibi yapiyor.

6. bi kırığın fotoğrafını görelim mümkünse.

7. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Abi sen de yaparsin bence bunu :)

8. önce bir hastayı görüp teşhisi koyalım. Yapabileceğim, yada yapılabilecek bir şey ise, seve seve :)

devastator bunu beğendi.
  9. Tamir edilmeyecek bir şey değildir ama sorun onun artık bir kez kırılmış olmasıdır :)
    Satışta olan bir rg gitarım var. Tonezone ve air norton takılı. İlgini çekebilir.

10. Umutsuzluga kapılmamak gerek hemen. Halledilir illa ki. Ne gitarlarin adam oldugunu gördüm. Sogumayin gitarinizdan hocam.

EMM bunu beğendi.
  11. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Kirilmis olmasi bir sorun olabilir ama tamir edildikten sonra severek kullanilinir. Ille de yeni gitar almaya gerek yoktur.

Ömer Aktaş ve oldiesngoldies bunu beğendi.
  12. şüphesiz gerek yok. ben yine de olur da içine sinmezse tamir edilmiş hali ya da takmışsa o haline diye teklifimi burada sabitliyorum :)

13. Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Fotoğraflarda görüldüğü gibi bir kırık var. Oluru var mı?
    2016-08-29 16.25.38.jpg 2016-08-29 16.25.49.jpg 2016-08-29 16.26.00.jpg 2016-08-29 16.26.13.jpg

14. Klasik bir Ibanez kırığı. Gayet de güzelce yapılır ve hatta sıfırından daha sağlam olur.

uvidinli ve EMM bunu beğendi.
  15. Eskisi gibi olur yani? Sonucunda pişman olmak istemiyorum. Siz de çok iyi anlıyorsunuzdur beni. Gözüm gibi baktığım gitarım benim.

16. Göze kıymık kaçmış işte. Ne yapalım göz doktoruna mı gidelim, yoksa gözümüzü söküp atalım mı? Bu kadar insan boş konuşmak için cevap vermiyor en nihayetinde. Tavsiyem yukarda yazdıklarım gibidir. Kolay gelsin.

17. parça eksiği var mı? Var ise onunda fotoğrafını verir misin?

ve inan seni iyi anlıyoruz. :) @devastator un de dediği gibi, sakin olmak lazım. Korkulacak, kaygı duyulacak bir durum söz konusu değil.

sonucundan pişman olmak kısmına anlam veremedim. Şu anki halinden daha mı kötü olacağını düşünüyorsun?

18. Parça eksiği yok. Fotoğraflarda görüldüğü gibi bir yarık var sadece. Yani aslında bilmiyorum o kadar kafam karışık ki :D

19. o zaman geçmiş olsun diyorum. Umarım kafanın karışmayacağı bir çözüm bulabilirsin.

devastator ve andysat bunu beğendi.
  20. EMM

EMM

735
    819
    4,556
    Tavsiyem; @insanatomystic ile bir görüs, yaparim derse ve zamani varsa bir fiyat al.

Yapilmayacak bir kirik degil, tecrubelerim dogrultusunda bunu soyleyebilirim, zaten herkes soylemis. Sanirim yapistirilip iskencede bekletilecek, fazla bir islemi yok gibi.

Bu Sayfayı Paylaş