Pedallarıma Adaptör

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Erdem Kumlu tarafından 28 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba sevgili abilerim.. Elimde
    İbanez Ts808
    Boss ge7 ekolayzır
    Tc elc. Hall of fame reverb
    Tc elc. Flashback delay pedalları var.
    Bu pedallara hangi adaptörü almam gerektiğini bilmiyorum. En kolay çözüm yolu nedir? Forumda bununla ilgili konular var ancak tam olarak anlayamadım. Teşekkürler...

Son düzenleme: 29 Ağustos 2016
  2. en ucuz ve kolay yolu aramaktır.. arama tuşu çok faydalı, kullanın, farkı göreceksiniz.. bu basit işi bile birilerinden beklemeyin, ama madem beklemişsiniz buyrun ilki benden olsun, daha güncel satılıklar sayfasından düşmemiş bile orada öyle duruyor;
    Satılık - Fender Blacktop Precision Bass

3. uvidinli, andysat ve saftirik elmer bunu beğendi.
  4. novadore ve andysat bunu beğendi.
  5. bu kez doğru üsttekini editlemiyorum ibret olsun bana :D

6. yerinde olsam, bozuntuya vermemek için bi precision alıp, adaptöre çevirip "nalakası var ya, precisionların adaptör modu da var siz bilmiyonuz" deyip, tribimi atardım.

Zengin Muhendis bunu beğendi.
  7. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    @dingdongdaddy bass gitar kullan rahat et, pedal ihtiyacın olmaz demek istemiş aslında, di mi abi?

8. Size sormam üşendiğimden değil bilmediğimden ve o anlamda demek istemedim. Bazıları tek 9 voltluk adaptörü 4 pedala kullanılmaması gerektiğinden bahsediyor bazıları fueltank türünde çoklu adaptör almamı önerdi. Ancak pahalılar. Bu konuda yardımcı olmanızı istedim.

9. Bass gitar iyidir...:ROFLMAO:

10. pedallarınızdan özellikle 12v gerektiren yoksa 9v'luklar işinizi görecektir ilk etapta.. (ucuz ve kolay çözüm olarak)

11. diğerleri de: geçin dalganızı bakalım.. diyecek bişeyim yok :)

inhumanform bunu beğendi.
  12. Pedallarınızın volt değerlerini bilmiyorum ama 9v ise benim Boss pedalıma Ataba diye bir markanın adaptörü ilaç gibi gelmişti. Boss'un pedal adaptörleri 40 lira gibi bir şey ise, Ataba'yı 15 liraya kapatmıştım. Yeniden şarj edilebilir 9v piller hem masraflı hem de çabuk şarj olabilen bir pil türü de değil. Ek olarak her pedala uymuyor herhangi bir 9v adaptör.

13. Elinizdeki pedalların sıfır fiyatları 1800tl'den daha fazla neredeyse. Ben sizin yerinizde olsam Fueltank Chameleon'un sıfırına 480 lira vermekten çekinmezdim. Masraftan kaçayım derken ani bi elektrik akımı yüklenmesinde pedalları kaybetmek de var işin ucunda. Hepsini 2.el bile düşünsek yine de 1000liradan fazlaya mal olacak pedallar söz konusu. Tabii yine de sen bilirsin.

*Olmaz olmaz deme, olmaz olur.

14. Standart bir Boss adaptörü bu pedalların hepsini birden muhtemelen çalıştırmaz.

Ayrıca adaptör olayını çok ciddiye almak lazım. Seneler önce Yazıcıoğlu İş Hanından aldığım Yıldırım markalı bir adaptör pedalıma (ve dolayısıyla gitarıma) 9V DC yanında 80-90V AC veriyordu. Ölümcül bile olabilir.

T-rex veya Voodoo'nun güvenilir bir ürününü alın derim.

15. Joyo JP02 nasıldır sizce

16. Bilgim yok malesef.

17. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    Joyolar güzel bence, jp01 dip ses sorunumu çözmüştü, tavsiye edebilirim.

Erdem Kumlu bunu beğendi.
  18. Şuanda ikinci el bir joyo jp01 var öneriyorsanız alayım @O.2.

19. Adam önermiş zaten düşünme fazla.

@dingdongdaddy yaşlandı canım. Gitmeyin üstüne :D

20. Tamamdır abi :D

Bu Sayfayı Paylaş