Pedallarıma Adaptör

Merhaba sevgili abilerim.. Elimde
İbanez Ts808
Boss ge7 ekolayzır
Tc elc. Hall of fame reverb
Tc elc. Flashback delay pedalları var.
Bu pedallara hangi adaptörü almam gerektiğini bilmiyorum. En kolay çözüm yolu nedir? Forumda bununla ilgili konular var ancak tam olarak anlayamadım. Teşekkürler...

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
en ucuz ve kolay yolu aramaktır.. arama tuşu çok faydalı, kullanın, farkı göreceksiniz.. bu basit işi bile birilerinden beklemeyin, ama madem beklemişsiniz buyrun ilki benden olsun, daha güncel satılıklar sayfasından düşmemiş bile orada öyle duruyor;
Satılık - Fender Blacktop Precision Bass
Size sormam üşendiğimden değil bilmediğimden ve o anlamda demek istemedim. Bazıları tek 9 voltluk adaptörü 4 pedala kullanılmaması gerektiğinden bahsediyor bazıları fueltank türünde çoklu adaptör almamı önerdi. Ancak pahalılar. Bu konuda yardımcı olmanızı istedim.

Pedallarınızın volt değerlerini bilmiyorum ama 9v ise benim Boss pedalıma Ataba diye bir markanın adaptörü ilaç gibi gelmişti. Boss'un pedal adaptörleri 40 lira gibi bir şey ise, Ataba'yı 15 liraya kapatmıştım. Yeniden şarj edilebilir 9v piller hem masraflı hem de çabuk şarj olabilen bir pil türü de değil. Ek olarak her pedala uymuyor herhangi bir 9v adaptör.

Merhaba sevgili abilerim.. Elimde
İbanez Ts808
Boss ge7 ekolayzır
Tc elc. Hall of fame reverb
Tc elc. Flashback delay pedalları var.
Bu pedallara hangi adaptörü almam gerektiğini bilmiyorum. En kolay çözüm yolu nedir? Forumda bununla ilgili konular var ancak tam olarak anlayamadım. Teşekkürler...
Elinizdeki pedalların sıfır fiyatları 1800tl'den daha fazla neredeyse. Ben sizin yerinizde olsam Fueltank Chameleon'un sıfırına 480 lira vermekten çekinmezdim. Masraftan kaçayım derken ani bi elektrik akımı yüklenmesinde pedalları kaybetmek de var işin ucunda. Hepsini 2.el bile düşünsek yine de 1000liradan fazlaya mal olacak pedallar söz konusu. Tabii yine de sen bilirsin.

*Olmaz olmaz deme, olmaz olur.

Standart bir Boss adaptörü bu pedalların hepsini birden muhtemelen çalıştırmaz.

Ayrıca adaptör olayını çok ciddiye almak lazım. Seneler önce Yazıcıoğlu İş Hanından aldığım Yıldırım markalı bir adaptör pedalıma (ve dolayısıyla gitarıma) 9V DC yanında 80-90V AC veriyordu. Ölümcül bile olabilir.

T-rex veya Voodoo'nun güvenilir bir ürününü alın derim.

Elinizdeki pedalların sıfır fiyatları 1800tl'den daha fazla neredeyse. Ben sizin yerinizde olsam Fueltank Chameleon'un sıfırına 480 lira vermekten çekinmezdim. Masraftan kaçayım derken ani bi elektrik akımı yüklenmesinde pedalları kaybetmek de var işin ucunda. Hepsini 2.el bile düşünsek yine de 1000liradan fazlaya mal olacak pedallar söz konusu. Tabii yine de sen bilirsin.

*Olmaz olmaz deme, olmaz olur.
Joyo JP02 nasıldır sizce

Geri