Elektro Gitar Yabancıyım

'Elektro Gitarlar' forumunda DeepWar tarafından 29 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. DeepWar

DeepWar

3
    0
    1
    Herkese merabalar uzun zamandır elektro gitar almayı istiyorum ama bu konuda pek bir bilgim yok 900-1000tl civarı bir bütçem var ne önerirsiniz (heavy metal Endüstriyel metal dinliyorum ama sadece bunlarda değil duman hayko erkin koray slayer metallica ...)

2. Bununla ilgili çok konu var. Önce biraz araştır fikir edin ondan sonra ben yardımcı olucam sana. Ama başlangıç olacağı için hss dizilimli bir gitar öneriyorum.

DeepWar bunu beğendi.
  3. Gitara başlamak istiyorsanız ve hobi amaçlı düşünüyorsanız masraflı bir hobi oladuğunun uyarısını yapmak isityorun :)
    kendimden örnek vermem gerekirse güzel bir araba alacak para harcadım ama hala doymadım.
    Doğru gitar , amfi , kabin , pedal bunların hiçbirinin size tavsiyesi edilemez tarzınız belli olsa bile her ekipmanda onlarca marka var gitarda renk bile değişse farklı bir hissiyat oluşur
    Kendimce tavsiyem minumun bütçe ile gitar amfi yapmanız nasıl olsa değiştireceksiniz bu işe başlayım ömürlük gitar amfi yapan birini hiç görmedim :D

tunckk ve DeepWar bunu beğendi.
  4. Doğru ama müzikten soğutacak kadar da olmamalı o yüzden biraz araştırma yapıp biraz fikir sahibi olup belli seçenekler arasında elememizi isterse daha iyi olur bence.

5. DeepWar

DeepWar

3
    0
    1
    Hepinize çok teşekkür ederim dediğiniz gibi biraz araştırdım ve ibanez grg170dx ile 2. El ibanez rg350dx arasında kaldım (2. Elde tavsiye edebileceğiniz güvenilir bir site var mı)

6. O iki gitar arasından rg350dx tabiki. Köprüsü biraz sıkıntı olabilir sadece ama şehrinizde gitardan anlayan bir dükkan veya luthier falan varsa başlangıç için çok sıkıntı edilecek bir şey değil. rg350dx gerçekten güzel gitar birkaç kez deneme fırsatı buldum birkaç yıl götürür rahatça :)

7. DeepWar

DeepWar

3
    0
    1
    2. Ele param yetiyorda nelere dikkat etmeliyim 2. Elde ve hangi siteyi önerirsiniz

8. Sahibinden'i veya forumun alım satım bölümünü kullanabilirsiniz. Eğer sahibinden'de kendi şehrinizden bir gitar bulursanız forumda "Gönüllü Gitar Deneyicileri" gibi bir başlık olması lazım mobilde bulamadım. Oradan şehrinizdeki biriyle gider, gitarı dener alırsınız. Eğer yok şehrimde bulamadım başka şehirden alacağım derseniz gitarın net şekilde anlaşılır ses kaydı olan bir videosunu ve yakın çekim detaylı fotoğraflarını mutlaka isteyin. Yine de denemeden kolay kolay anlaşılmaz, biraz da satıcıya güvenmeniz gerekiyor o konuda :) Aman diyeyim, ilanı sahibinden'in GET sistemi gibi güvenilir bir yöntemle yapın, direkt para göndermeyin. Dediğim gibi, anlayan biriyle gidip bakmak en sağlıklısı ama imkan yoksa internette gitar alınırken dikkat edilmesi gerekenler tarzı videolar, yazılar mevcut onlara göz gezdirirseniz yardımcı olacaktır :)

Bu Sayfayı Paylaş