Evde Aşırı Dip Ses Sorunu!

Herkese merhabalar,

Bu gün çok acayip bir sorunla karşılaştım. Bas gitar ve davullarını kaydettiğim yeni demo parçamın gitarlarını kaydedecektim. Fakat monitörlerden aşırı derecede dip ses geldiği için kaydı yapamadım. Sistemi kısaca anlatayım:
Elektro Gitar+2 analog pedal+ usb ses kartı+ bilgisayar
Fakat sorunun bu zincirde olmadığını tahmin ediyorum.

Çözüme ulaşabilmek adına deneme yanılmalarımdan birkaç örnek vereyim.

--Öncelikle prize hiç bir şey takılı değilken Cubaseden bir audio kanal açtığımda (usb ses kartı aktif) bariz bir dip ses alıyorum.
--Benzer ölçüde dip sesi bilgisayarın ses kartını aktif hale getirip usb ses kartını çıkartınca da alıyorum.
--Sadece bilgisayarın şarj fişini prize bağladığımda bu dip ses iki üç kat artıyor.
--Üstüne bir de pedalların adaptörünü takınca dip ses dayanılmaz hale geliyor. Gitarın sesini alıyorum fakat dip ses öyle bir bastırıyor ki, hiç bir şey anlaşılmıyor.

Daha önce bu tarz bir sorunla hiç karşı karşıya kalmamıştım. Bir başka prizden uzatma kablosu çektim ve denedim ama sonuç yine aynı. Bu eve taşınalı bir ay oldu. Bina yeni bina. Elektrik tesisatı ne durumdadır bilmiyorum ama dediğim gibi bir ay içerisinde çok defa kayıt aldım. Böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Fikir sunabilecek arkadaşlar, yardımcı olursanız çok memnun olurum. Zira kayıtlarımı yapamıyorum, canım çok sıkılıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar,
Sorunu çözdüm arkadaşlar yine analog pedallarımdan bir tanesinden kaynaklanıyormuş. Gözüme uyku girmedi, sabah ilk işim yine deneme yanılma ile olayı çözmeye çalışmak oldu. Bu sefer çok şükür problemin nereden kaynaklandığını öğrendim.
Şimdi sırada pedal tamiri var :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gördüğünüz gibi forum çok faydalı, cevap alamasanız bile konu açtığınız an çözüme ulaşıyorsunuz
İyi forumlar

Yanıtınızla neyi ima etmeye çalıştiniz anlamadim ama eğer gereksiz başlık açtığımı kastediyorsanız, bütün gün soruna kafa yorduktan sonra başlık açtığımı belirteyim.

Foruma dün üye olmadım. Nereye ne zaman başlık açacağımı biliyorun. Benzer sorunla karşılaşan arkadaşlar olabilir diye başlığı kapatmadim.

İyi forumlar.

Merhabalar,
Sorunu çözdüm arkadaşlar yine analog pedallarımdan bir tanesinden kaynaklanıyormuş. Gözüme uyku girmedi, sabah ilk işim yine deneme yanılma ile olayı çözmeye çalışmak oldu. Bu sefer çok şükür problemin nereden kaynaklandığını öğrendim.
Şimdi sırada pedal tamiri var :)
Öncelikle geçmiş olsun, sonrasında, tespit ettiğiniz sorunu ve çözümünüzü iletebilirseniz, ileride benzer problemlerle karşılaşabilecek arkadaşlara faydalı olacaktır...

Sevgiler ve saygılar...

Geri