6000 Tl Gitar Tavsiyesi

'Elektro Gitarlar' forumunda MalcolmSully tarafından 29 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba.Benim şuan elimde schecter damien elite fr bulunmakta.Fakat değiştirmek istiyorum.Kendi baktığım gitarlar evh wolfgang, esp horizon, ibanez js ve diğer ibanezler.Sizlerinde bunların dışındaki önerilerinizi duymayı çok isterim.Teşekkürler şimdiden.

2. 6000 TL lik bir gitarın tavsiyesi ne kadar mantıklı olabilirki bu parayı verecekseniz beni yada herhangibi birini memnun eden gitar sizde aynı sonucu vermeyebilir sonuçta hissiyatta bağlı bir durum bence deneyerek karar verilmesi gereken bir durum.

3. Tabiki öyle ama ilk başta kafamda resmi oluşturmak istiyorum.Herkesten fikirlerini alıp öyle denemeye gitmek isterim.

4. @Painkiller lafın çok'u işte .Milyon tane adam geldi bu foruma tavsiye diye,yüzlerce binlerce tavsiye aldılar.Forumdaşlar satırlar boyu yazdı hatta birbirleriyle atıştılar.Sonuç gitarı alacak olan kimseyi dinlemeyip ,kendi bildiğini okudu.Olan sinir bozukluğuna oluyor.Ben de açacağım 100bin tl'ye gitar tavsiyesi diye.Tövbe estağfurullah.

berdin123, EMM, gkaykaya97 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  5. welmour

welmour

552
    1,109
    9,006
    Amerikan Jackson'da önermiş olayım. Bende sl2, @diabolique de sl1, @fade2black'de rr1t vardı satılık forumda.

6. Hocam yanlış anlamayın ama 5-6 bin liraya gitar alacak birinin daha spesifik örneklerle gelmesi lazım ya da ne alacağını biliyor olması lazım. Yani bu kadar geniş düşüncede değil daha ayrıntılı ve bilgi dolu olması lazım. Bence sormadan önce tam olarak ne istediğinize karar verin, detaylıca araştırın. Imkan varsa bol bol deneyin, denemek okumaktan kat kat daha iyidir. Boşa gereksiz harcama olmasın para kolay kazanılmıyor :)

tuff, CAJEMIR, Ozzfish ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. Bu başlık troll değilse adım sercan değil. 6000tl bütçesi olacakmış ama alavağı gitarı tarzını falan bilmeyecekmiş pehh..

Single mı humbucker mı, sert mi yumuşak mı, maun mu kızılağaç mı, daha hiçbiri belli değil. 6000tl niz var ama kararsız mısınız. Gidin önce çaldığınıx dinlediğiniz müzik tarzını bulun ondan sonra o tarza ait gitarları bulun ve müzik dükkanına bakıp o gitarları deneyin ha ben önereyim ibanez gio grg 150p ca satıyorum 6001tlye. Bluesdan metale yolu var. Ağacı ve tonu oturmuş. Hatta uzanmış. Bb king'den marty friedmana kadar bu gitar kullanılmış...

6000tl bütçe ayırmışsan gitara, foruma sormak yerine gidip gitarları tek tek dene kardeş.

8. Bir bayan arkadaşım tanışmak istiyor...

9. 100k'ya Esp Vampire Angel'ı öneririm bak. :)

10. 6000 veren 10000 de verir. Fender Custom Shop Wildwood (y)

11. grg170 dx tabi ki... Siz aradığınızın ne olduğu konusunda fikir edinene kadar da 6000 Tl bankada kalsın az para değil...

Son düzenleme: 30 Ağustos 2016
  12. 6.000 TL'ye gitar mı? Vay be..

13. @OsmanBurak haklı. bu kadar parayla ne alacağınızı bilmiyorsanız, bu parayı gitara harcamayın. paranıza yazık.

Kutay_ ve CanberkPolat bunu beğendi.
  14. EMM

EMM

735
    821
    4,556
    Yok ya gönlü büyük insanlar varmış, onlar yine de yardım edermiş. Aklı fikri geniş insanlar varmış bizim aksimize.

Biz bunu diyoruz aklımız kalbimiz küçükmüş. Einstein'ın biri koydu teşhisi geçti hocam geçmiş olsun.

Yani sen kimsin ki bunu diyorsun? Başlık açılacak, yetmeyecek özelden taciz, yetmeyecek kafa şişirecek ama kusura bakma bu senin görevin. Sonunda ne alırsa alsın, "madem bildiğini okuyacaksın o zaman neden sordun " deme şansın da yok.

dingdongdaddy bunu beğendi.
  15. Öncelikle bende hata varsa kusuruma çok bakmayın.Hiçbir şey belirtilmemiş demiş bir kullanıcı.Doğru söylemiş.Tarz olarak metal çalacağım.Klavye rosewood olan gitarlarda var fakat ebony tercihimdir.Humbucker olacak ama emg artık standart gelmeye başladı seymour olabilir.sizde bilgilendirirseniz memnun olurum.

16. Aslında hala açabilirdin çünkü metal müzik dünyası kendi aralarında öyle kollara ayrıldı ki 2 tane farklı janr'dan metal müzik nerdeyse birbirine hiç benzemez hale geldi.

Oldschool metal takılacaksanız : Gibson Sg
    80ler dönemi takılacaksanız : les paul
    80/90 thrash takılacaksanız : dean angel of deth
    Power/prog : takılacaksanız Esp M/Musicman Jp
    Glam tarzı için : ibanez iceman
    Herşey için PRS
    Hiçbişey için : hiçbişey
    Black metal için : cort x2
    Solo gitar tarzı için ibanez rg prestij

Haa kimse bana kızmasın bu liste için bunlar şahsi fikirlerimdir.
    Her gitarla nerdeyse herşey çalınabilir. Çalmayı bildikten sonra ama bence en makbulü hangi tarzda hangi tip gitar kullanılıyorsa onla çalmak

tunckk ve CanberkPolat bunu beğendi.
  17. Majesty nasıl ?

18. Benim tavsiyem rulet oynayın. Her iki halikuarda da para gidecekse .En azından sonuçtan mutlu olma olasılığınız daha yüksek. Ya tutarsa ?

oldiesngoldies ve haşmet bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş