Slash Wah Kullanan Var Mı

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Araştırdığım wahlardan en çok hoşuma giden bu zaten slash ide sevdiğim için istiyordum deneme şansım olmadığı için internetten sipariş vercem o yönden bir tereddüt yaşadım

Wah'ın iyi veya kötü olduğu kişiye göre değişir bence. Dediğiniz kadar kötü olsaydı Slash kullanmazdı kanaatiimce.

Simdi drive icin konusalim:
Wampler Pinnacle mi yoksa Boss DS1 mi? Iyi sistemlerde kullanmis, deneyimli gitaristlerin bir cogu Wampler'i tercih eder desek dogru olur mu? Buradan yola cikarak, uzerindeki komponentlerin kalitesi, devre tasarimi ve Arge konusundaki basarisi sebebiyle Pinnacle icin daha iyi diyebiliriz.

Butik pedallardan drive alanlar, drive konusunda elinden bir miktar alet gecen cok az kisi Slash Wah'in drive'i icin "cok iyi" diyecektir. Benim yeni cikanlar haric kullanmadigim Crybaby modeli kalmadi. Bunlarin icinde Slash Wah gerek drive konusunda gerekse Wah rengi konusunda hic de iyi bir pedal degildi. Acikcasi o pedali kullandigi icin para kazanan Slash'in o pedali kullanmasi benim icin bir sey ifade etmiyor. Körü körüne bilmeden, sirf Slash kullaniyor diye alan kisiler zaten Mxr'in marketing parasini da cikariyor. Kriter uzerinde Slash yazmasi ise alin gitsin.

Bir de wah'in iyisi kotusu zevk isi olsa da bir RCE ya da Crybaby Rack Wah falan arastirin. Konsensus durumlarina bakin.

Ha bu arada, Slash tonu ariyorsaniz ilk bakacaginiz sey Marshall amplilerinden biri olmalidir. Slash tonunu wah pedalindan almiyor. Ya da bir pedaldan almiyor.

Simdi drive icin konusalim:
Wampler Pinnacle mi yoksa Boss DS1 mi? Iyi sistemlerde kullanmis, deneyimli gitaristlerin bir cogu Wampler'i tercih eder desek dogru olur mu? Buradan yola cikarak, uzerindeki komponentlerin kalitesi, devre tasarimi ve Arge konusundaki basarisi sebebiyle Pinnacle icin daha iyi diyebiliriz.

Butik pedallardan drive alanlar, drive konusunda elinden bir miktar alet gecen cok az kisi Slash Wah'in drive'i icin "cok iyi" diyecektir. Benim yeni cikanlar haric kullanmadigim Crybaby modeli kalmadi. Bunlarin icinde Slash Wah gerek drive konusunda gerekse Wah rengi konusunda hic de iyi bir pedal degildi. Acikcasi o pedali kullandigi icin para kazanan Slash'in o pedali kullanmasi benim icin bir sey ifade etmiyor. Körü körüne bilmeden, sirf Slash kullaniyor diye alan kisiler zaten Mxr'in marketing parasini da cikariyor. Kriter uzerinde Slash yazmasi ise alin gitsin.

Bir de wah'in iyisi kotusu zevk isi olsa da bir RCE ya da Crybaby Rack Wah falan arastirin. Konsensus durumlarina bakin.

Ha bu arada, Slash tonu ariyorsaniz ilk bakacaginiz sey Marshall amplilerinden biri olmalidir. Slash tonunu wah pedalindan almiyor. Ya da bir pedaldan almiyor.
Şahsen ben slash tonu alıyım diye bu pedalı düşünmüyorum çünkü slash tonu almak için onun kullandığı ekipmanların hepsini kullanmam gerek buda zaten çok pahalı olur istediğim hem distortion hem wah bir arada olması

Dostum dediğim gibi, eğer gerçekten bir drive pedalına da ihtiyacın varsa ve seni çeken şey pedalın kolay taşınırlığı ise, bir adet crybaby mini wah cbm95 alıp yanına da amfine, isteğine göre bir drive pedalı alırsan seni çok daha mutlu edecektir. Aynı parayı bile harcasan en azından o parayı imzaya değil ekipmanın kendisine harcamış olursun.
Haklısın ama ton bakımından istediğim distortion pedalında kararsız kaldım. Zamanında boss ds1 aldım ama tatmin olamadım ton bakımından

Drive kalitesi tabiiki tartışılır ama karakteri konusunda bana en yoğun gelen iki dunloptan biri şuda varki daha kullanmak hiç nasip olmadı sadece inceleme videoları ve amplitube dan (tabi yaptığım yorumların hiçbirinde amplitube u baz almadım) biliyorum

Selamlar
Slash wah ın içerisinde üç adet trimpot var, bunlarla oynadığınızda acayip şeyler oluyormuş. Tabiki bunun için içini açıp istediğiniz ayarlara getirip öyle kapatmanız lazım.
İngilizce varsa şuradan bakabilirsiniz;
Slash wah DOES have bass, mids, treble trimpots | Harmony Central
İngilizce yoksa da resimlerden görebilirsiniz.
Sıfır alacaksanız ehx e de bakmanızı öneririm, cockfight kullanan tanıdıklarım var memnunlar fiyatları da güzel, içerisinde fuzz ve talk da var sadece bir exp pedal ihtiyacı daha çıkıyor.
Ama şöyle de bir durum var wah tavuk gibi bağırtacaksanız distortion pedalı neden ? wahın tadı az gainli yerlerde çıkıyor. yinede zevk renk.

dimebag wahtan sonra slash wahımı anında sattım. üzerindeki driveı da hiç kullanmadım. 18v güç istemesi de ayrıca bir dezavantaj. Ben içindeki trimpotlardan haberdar değildim fakat yine de dimebagi tercih ederdim. Denemeden almayın derim. Mağazalarda vardır slash wah. Bu arada bahsettiğim model sw-95. sc-95e daa sıcak bakardım şu an ikisi arasında kalsam.

Morley bad horsie varken slash wah'ta neymiş?
Joyo Us Dream varken Boss Ds1 de neymiş?
Alacaksın morleyi binicen üstüne vurucan kırbacı vurucan kırbacı. Şaka bi yana kullandığım bir wahtır kendileri. Tasarımı normal wah pedallarından çok Volume pedalına benzesede işlevi müthiştir.

Bu arada distortion pedalı almak varken wah+distortion almak marketing kurbanlığıdır.

Geri