Rockfabrik Effects

Bu başlıkta gördüğüm üzere tek hata erken açılması onu da heyecana verelim. Az sabır yahu.. Zibil gibi yerli üretim butik pedal firması açılmıyor ülkede hepsini geçtim gitar üzerine butik iş yapan marka sayısı 20'yi zor bulur. Devletin şu aralar nasıl yavaş işlediği tahmin bile edemezsiniz en küçük evrak işi bile 2-3 gün sürecek iken 2 hafta hatta 1 aya kadar uzuyor. Teşvikle iş çevirmekle, kafasına göre artan kur varken bence de mantıklı elinizde tuttuğunuz her ithal girdi bu kurda erir. Sadece 1 ayda kur %15 oynadı.

Bu başlıkta gördüğüm üzere tek hata erken açılması onu da heyecana verelim. Az sabır yahu.. Zibil gibi yerli üretim butik pedal firması açılmıyor ülkede hepsini geçtim gitar üzerine butik iş yapan marka sayısı 20'yi zor bulur. Devletin şu aralar nasıl yavaş işlediği tahmin bile edemezsiniz en küçük evrak işi bile 2-3 gün sürecek iken 2 hafta hatta 1 aya kadar uzuyor. Teşvikle iş çevirmekle, kafasına göre artan kur varken bence de mantıklı elinizde tuttuğunuz her ithal girdi bu kurda erir. Sadece 1 ayda kur %15 oynadı.
Ben de katılıyorum bu fikre. Başlık erken açılmış ama ne yapalım, nihayetinde gerçekten güzel butik pedallar çıkacaksa azıcık daha beklenir. Bence bu başlıkta daha fazla polemiğe gerek yok, haber bekleyelim olsun bitsin.

@1nsanetr , yaklaşımına saldırı desem ağır kaçar, sitem desem hafif kaçar. Ürüne ulaşamamaktan ya da ürünü tam olarak tanıyamamaktan duyduğun huzursuzluk aslında marka için en büyük övgü.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben @izzzyy ile son toplantımızda tanıştım ve yaptığı işe özenini gördüm, sıkılmadan anlamadığımız şeyleri bile tekrar tekrar anlattı.. Pedal iyi bir videoyu hak ediyor ve hedef piyasa sadece Türkiye olmadığı için yüksek standartta bir iş çıkarmak öyle çabuk olmuyor zannımca.. Yaptığı iş lokanta açıp pilav satmak değil, ilk lansman çok önemli, mantıklı olarak ta yüksek kalite sunumun gerekleri maliyet unsurunu artıran şeyler, hem de iyi planlanması gereken şeyler.. Mesela böyle bir pedal üretmiş olsam ve uluslararası piyasa hedeflesem, Türkiye'den hangi gitaristin elinde yorumlansın deseler Cenk Eroğlu derim ki higain işleriyle her ne kadar tanınmamış olsa da.. EEE abi adam bunun demonstration olayını bedavaya kabul eder mi, hadi kabul etti mekan (öyle bir gitaristi yarı profesyonel bir stüdyoya götürmek olmaz), kayıt, mix, mastering filan ne kadar detay düşünülürse o kadar işin kalitesi de, maliyeti de artar.. Süreç te haliyle uzar.. işin profesyoneli bir tanıdık (o da kardeş, amcaoğlu filan) yoksa ne kadar ekmek o kadar köfte misali maliyet büyür..

Sadece adamın pedal için yaptığı kutuyu görseniz, hiç dürtmeyip beklemenin en güzeli olduğunu anlarsınız..

Bu drive pedalı tek kanallı mı olacak? Üzerinde clean boost vs gibi ekstra bir kanal daha olacak mı?

Bu model tek kanallı, herhangi bir ekstra boost barındırmayacak. Ama bunun boostlu bir modeli yahut tamamen farklı bir devreye sahip boostlu bir overdrive yapma fikri var. Durumlara göre 2017 ortalarında böyle birşey çıkabilir, belki sürpriz yapıp Musikmesse' de sergilemek üzere hızlandırabiliriz.

Her şey güzel ama keşke alttaki açıklama İngilizce bilmeyenler ve genele hitap etmesi için Türkçe olsaymış daha güzel olurmuş.

Türkçe denedikte çok güzel yazılar olmadı, kalıplaşmış bazı şeyler Türkçe ile oldukça uyumsuz ama ilk fırsatta o kalıplara güzel kelimeler düşünerek bu işe yoğunlaşmak istiyorum bizzat kendim, hatta çeviri fikirlerini de alabilirim. Zira İngilizce bilinse bile Türkçe mutlaka olmalı diye düşünüyorum şahsen, gerçekten çok güzel dil Türkçe.

Pedalı artık sizden sipariş edemeyecek miyiz? Mydukkandan 800 TL'na mı almamız gerekecek? :(

Biliyorsunuz banka komisyonları vs sebebi bile pedalın kredi kartı peşin ve taksitli fiyatı 222 dolar, Nakit fiyatı ise 199 dolar. Nakit olarak almak isterseniz bizden veya Pluton Music' ten alabilirsiniz. Kredi kartı ile mydukkan ve yine Pluton Music' den kredi kartı ile alabilirsiniz. Diğer başlıkta yazılmıştı görmeyenler için söyleyeyim, Türkiye yetkili dağıtıcımız Pluton Music.

Forumda yeterince Turkce yazmakta. Zaten artik ses hacmi demiyor volume diyorsunuz. Uzerindeki ayarlara bakip da anlamamak cok zor.
Zaten müzikle uğraşıyorsanız temel düzeyde İngilizce öğrenmenizi tavsiye ederim müziğinize katkısı bol olur :)
Sanırım hedef şaşırdınız, ben zaten yeterli seviyede İngilizce biliyorum ama şöyle bir durum var ki mydukkan'a uğrayanların bir kısmı İngilizce bilmiyor.
Türkçe bir müzik markette bir ürünün açıklamasının Türkçe olmasından doğal bir şey var mı ?
Bunu söylemem ile volüme-gain-presence gibi sektör standartı isimlerin Türkçe halleri arasında nasıl bir bağ kurdunuz anlayamıyorum. Hayali düşman yaratmakta ustasınız. Kimse burada her şey Türkçe olsun demiyor. Keşke olsa öyle insanları öldürmeseydiniz de hala umudumuz olabilseydi bazı şeyler için.

Geri