Satılık Kemik Üst Eşikler (strat, Lp, Sg Ve Superstratlar Için)

'Elektro Gitar Aksesuarları' forumunda hackeiommi tarafından 2 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    Fiyat:
    Çeşitli
    Kemik eşik ilanları da tek çatı altında artık.

Bilmeyenler için, tüm eşikleri kendim kesiyorum. Hepsi de kibarcası büyükbaş hayvan kemiğidir. Aksini iddia edene, bir eşiği zımparalar, burnuna dayayıp koklatır, bu kısa süreli işkencenin üstüne de dört katı fiyata satarım :D

İlk örneğimiz, Graphtech'in eşikleri esas alınarak kesilmiş strat tipi üst eşikler. Kalınlık : 3,35mm Uzunluk : 42,88mm. Kalıbım sağlam elhamdülilllah :D Fiyatı 20 tl.

IMG_0413.JPG

Aynı ölçülerde bir de düz tabanlı eşik kestim. Zira bu model hem stratlarda hem de süperstratlarda yaygın. Bunda Boy : 42mm Kalınlık: 3.5 mm.

Bu eşiklerin fiyatı 20 tl.dir.

11.JPG

Gelelim üçüncü tip eşiğe. Bu da LP ve SG'ler için. Klasik tarzda kestim. Fakat istenirse modern kesime de rahatça adapte edebilirim.

Ölçüler:

Uzunluk: 44 mm
    Taban genişliği: 8mm (Eşiğiniz daha dar bir yuvaya oturuyor ise bu kısım inceltilebilir)
    Yükseklik: 8 mm (Eşiğiniz daha alçak ise kısaltılabilir. Belirtiniz yeter)

12.JPG

13.JPG

Bunların fiyatını da 25 tl. olarak belirledim. Ne TUSQ ne plastik, yaşasın gerçek kemik :)

Tüm eşiklerim 0.11 tele kadar herhangi bir müdahale istemezler. 0.12'ye de uygunlar tecrübe ettiğim kadarı ile. Bir ihtimal 0.13'ten itibaren hafif eğe müdahalesi isteyebilirler.

odin75, ata, Dragonchaser ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    benimkiler de oldu mu, ne zamandır bekliyorum heves ettim o kadar :(

3. Dur yahu. Senin sipariş ne idi? Üstüste bindi karıştı her şey.

4. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    sıkıntı yok abi, takılıyorum :D
    temelde birisi superstrat, diğeri de telecaster. ikisi de dağınık, sen müsait olunca hallederiz (y)

5. En kötü ihtimal Kadıköy'de buluşur, masaya yatırırız gitarları :)

O.2. bunu beğendi.
  6. Ben bizzat hem müşterimin gitarına hem de geçenlerde kendi gitarıma LP vers. taktım ve hemen hemen hiç modifikasyonsuz uyuyor. Gayet de memnunum ;)

hackeiommi Nuts artık Geo Luthier'de (y)

hackeiommi bunu beğendi.
  7. Hakancım @hackeiommi bana bir "strat kemik üst eşik" ayarlar mısın?:)
    Çabuk teslim için nerede buluşalım?
    Moda'da çay içelim mi yürüdükten sonra?

hackeiommi bunu beğendi.
  8. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    Ben de iki adet edindim proje gitarlarım için, üretici firma gitarlar dandik, bu nutlar bu gitarlara yakışıyor mu hiç dedi :shifty:
    :p

Gitarları bitiremediğim için nutları masanın üzerine atınca çıkan sesten başka şekilde test edemedim(halis kemik sesi geliyor), hackeiommi iyi dediyse iyidir.

hackeiommi bunu beğendi.
  9. Diyorum bana inanmayan, kuşku duyan alsın zımpara sürsün, sonra da koklasın, göreyim halini :D

10. O.2.

O.2.

487
    544
    4,656
    Mecbur süreceğiz, seneye de kullanırım diye büyük istedim oturmadı :D

11. Tıp okumadıysan o koku çok kötü gelir ama. Demedi deme :D

Bu Sayfayı Paylaş