Elektro Gitar Arka Kapağı

'Elektro Gitarlar' forumunda buchosss tarafından 3 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar elektro gitarımı d drop'a çektiğimden bu yana dikkat ettim gitarın arka kapağı bu vidalarla sıkıp ayar yaptığımız bölme hafif bombeleşmiş ve şimdi eşit olarak kapatamıyorum 2 vida falan sıkılmıyor arka bombe duruyor . Farkettim o arkadakı mekanizma kapağın tam kapanmasını engelliyor , bu neden olabilir ve kapanmamasının herhangi bir zararı olabilir mi . Eğer olmazsa hiç kurcalamıcam arkasını .

2. at.

at.

18
    14
    6
    Arka kapağı çıkartmanın sustaine iyi yönde etki ettiğine dair bir şeyler okumuştum. İsteyerek kapaksız kullananlar da var yani sorun olacağını sanmıyorum.

3. Yannış. Akustik sesine etki eder.

Konuya gelirsek drop d yaptıktan sonra tremolo yaylarını gevşetmediysen köprü dengede değildir. Kapaksız kullanmanın zararı olmaz ama köprü ayarını yap.

4. at.

at.

18
    14
    6
    Evet karıştırmışım :)

Burada okumuştum sanki sustain için yapılan bir olay gibi kalmış aklımda.
    http://gitarizm-tr.blogspot.com.tr/2012/04/strat-modifikasyonlar-1-stratn-dogal.html?m=1

5. Köprüm dengede , floyd rose kalkık değil eşit şekilde düz ama anlıyamadım neden böyle olduğunu . Yamuk olmasına rağmen 4 vidasını sıkıp kapattım bı bıtaraftan hafif kalkık duruyor . Eğer sorun olmaz derseniz daha kurcalamıcam gitarı :)

6. srv975

srv975

468
    159
    506
    Resim koyabilirsen daha iyi olur.

Bu Sayfayı Paylaş