Elektro Gitar Arka Kapağı

Merhaba arkadaşlar elektro gitarımı d drop'a çektiğimden bu yana dikkat ettim gitarın arka kapağı bu vidalarla sıkıp ayar yaptığımız bölme hafif bombeleşmiş ve şimdi eşit olarak kapatamıyorum 2 vida falan sıkılmıyor arka bombe duruyor . Farkettim o arkadakı mekanizma kapağın tam kapanmasını engelliyor , bu neden olabilir ve kapanmamasının herhangi bir zararı olabilir mi . Eğer olmazsa hiç kurcalamıcam arkasını .

Arka kapağı çıkartmanın sustaine iyi yönde etki ettiğine dair bir şeyler okumuştum. İsteyerek kapaksız kullananlar da var yani sorun olacağını sanmıyorum.

Arka kapağı çıkartmanın sustaine iyi yönde etki ettiğine dair bir şeyler okumuştum. İsteyerek kapaksız kullananlar da var yani sorun olacağını sanmıyorum.
Yannış. Akustik sesine etki eder.

Konuya gelirsek drop d yaptıktan sonra tremolo yaylarını gevşetmediysen köprü dengede değildir. Kapaksız kullanmanın zararı olmaz ama köprü ayarını yap.

Yannış. Akustik sesine etki eder.

Konuya gelirsek drop d yaptıktan sonra tremolo yaylarını gevşetmediysen köprü dengede değildir. Kapaksız kullanmanın zararı olmaz ama köprü ayarını yap.
Köprüm dengede , floyd rose kalkık değil eşit şekilde düz ama anlıyamadım neden böyle olduğunu . Yamuk olmasına rağmen 4 vidasını sıkıp kapattım bı bıtaraftan hafif kalkık duruyor . Eğer sorun olmaz derseniz daha kurcalamıcam gitarı :)