Satılık Hamer Centaura Usa Superstrat

'Elektro Gitarlar' forumunda hamerusa tarafından 6 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    Fiyat:
    1600 TL
    Takasa:
    kapalı
    Amerikan yapımı 1990 model bir gitarın günümüzün seri üretimleriyle neden kıyas kabul etmeyeceğini merak edenlerin beğenisine sunuyorum.

Hamer Centaura: HSS manyetik dizilimi (DiMarzio), Schaller Floyd, reverse headstock, 24 frets, rosewood fretboard, offset mop dot inlays.

Rengi katalogda red sparkle/cherry metalflake olarak geçmektedir. Tüm parçaları orijinaldir. Son bakımı Luthier Volkan Özdemir tarafından yapılmıştır.

Fiyat 1600 TL. Gitarın yaşına bağlı olarak tabii ki kozmetik sorunları mevcuttur ama bu fiyata eşdeğer bir gitar bulmanız da söz konusu değildir. İsteyen arkadaşlar gitarı Kadıköy'de deneyebilir, isteyenlere ayrıntılı fotoğraflar gönderilir. Hamer Fan Club Message Center adresinden merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar:

• hamer0.jpg
      hamer0.jpg
      Dosya Boyutu:
      126.9 KB
      Gösterim:
      226
    uvidinli, dogugndzz ve pisdawulcu bunu beğendi.
  2. Hayırlı satışlar dilerim.:)
    Bende Kore Daytona'sı var.
    Köprüsünü(vintage 2 pivot floating tremolo) roller saddle'ı ve daha kaliteli tremolo bloklu olanıyla değiştirdim.
    String tree'lerini de yine roller olanlarıyla yeniledim.
    CS boyadım.
    Enteresan yanı 4 parça alder gövdeli bir modeldi, ve bir tarafından vurduğunuzda tüm gövde titriyordu... Bu yüzden üzerinde bu kadar uğraştım.
    Stok manyetikleri şaşırtıcı derecede iyiydi, hatta Lace sensor seti taktım, daha iyi tonalite elde edemediğim için çıkartmak zorunda kaldım.
    Elimden -çeşitli dönemlere ait- üç adet Fender Deluxe geçti. 2013 de aldığım maple klavyeli olanının tadını sadece bunda bulabildim, inanın bana...:)
    Şimdiii... Kore'si böyleyse, USA olanı ne olur merak ediyorum? :rolleyes:
    Takasa açarsanız DRRI önerebilirim.:)

3. Selamlar,
    Hamer gitarlar, özellikle Amerikan olanlar Türkiye'de pek bilinmiyor. Ben Los Angeles'ta müzik okuduğum yıllarda çaldığım onca gitar arasından bunu seçmiştim. Zaten bu firma da gitarların neredeyse tamamını elde yapma saplantısından ve yanlış pazar stratejileri yüzünden battı, ya da daha doğru ifadeyle meydanı Ibanez ve Jackson'a bıraktı.

Takas maalesef düşünmüyorum. Artık eskisi gibi çalmadığım için evde duracağına makul fiyata kaliteli bir gitara sahip olmak isteyen birine gitsin istiyorum. Ama İstanbul'daysanız gitarı bir deneyin, merakınızı giderin derim. Bizim zamanımızda gitarlar çalınmak için alınırdı, evde yatırmak için değil. O yüzden kozmetik açıdan kusursuz bir alet beklemeyin. Şu ana kadar elimden sayısız gitar geçti ama uzun süreli olarak sadece bunu ve 89 yılından bir Ibanez Jem FP'yi tuttum.
    İlginize teşekkürler. Bir deneyin, içinizde kalmasın derim:)

uvidinli bunu beğendi.
  4. Selamlar tekrar,
    Son derece doğru tespit...:)
    Piyasayı, Fender, İbanez ve Jackson'a boğdular... Özellikle Zuhal eliyle... Bunu yaparken de pazar payını arttırmak için ara-geçiş- modalleri yarattılar ve kaliteyi düşürdüler maalesef... Şimdi Schecter üzerine oynanıyor gibime geliyor.:confused:
    Benim modayla ilgim yok, yaşım neredyse 58... Gitarın da insanın da iyisini ararım... İkisini bir arada bulursam şahane.:)
    Kötü gitaristim, ama gitarın her şeyinden anlarım...
    Elimden basslar dahil yaklaşık 50 gitar geçti... Çok fazla açıldım, para bitti...
    Siz bilirsiniz (Türkiye'de pek bilinmiyor, daha yeni Rivera 5512 aldım, Jübilee de var yanında.)
    Nazik davet ve ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.
    Tabii ki denemek isterim, ama korkum şu ki, hemen yeni bir borca girmem gerekir gibi geliyor bana...:ROFLMAO:
    Kısmet tabii!..;)
    Onu şeffaf boyalarla, Charvell'lerin stilinde, Van Hallen stripe'larıyla sentezleyerek boyamak gerekir diye düşünüyorum.:rolleyes:

5. Borca girmek konusunda endişe etmeyin. Altı ay sonra da gelseniz büyük ihtimal satılmamış olacak çünkü:)
    Şaka bir yana insanların ne aradığını bilmiyorum, umurumda da değil doğrusu. Çünkü ticaret değil amacım. Bunu bir başkasının anladığı görmek güzel.
    Bu işe heves ettiğimizde o Tünel tayfası az ya da çok hepimize kazığını atmış, beş para etmez aletleri fahiş fiyatlara itelemiştir. Aynı muameleye başkaları maruz kalmasın istiyorum sadece.
    Bu arada Charvel dediniz, damarıma bastınız:( Charvel 750XL alacaktım bir zamanlar da parasız bir dönemime denk gelmişti:)

uvidinli bunu beğendi.
  6. Ben bir DK2'yi boyadım, Abigail Ybarra Charvelle-Jackson CS set taktım... Süper oldu ve satıştaydı 2-3 gün öncesine kadar...
    Bir kaç arkadaşım, yahu delimisin bu gitar satılır mı, 90'ların USA CHarvell'leri gibi ses veriyor deyince kendime ayırmaya karar verdim...

hamerusa bunu beğendi.
  7. İnşallah değer bile gider, ben ya da başkası önemli değil.:)
    Jackson DK2 (1-2)
    Hamer Daytona (3-4) ; Lace sensor'lu hali... Şimdi orj. manyetikleri var üzerinde.

Ekli dosyalar:

hamerusa bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş