DOD Pedalları

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda edaffy tarafından 19 Mart 2007 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bu DOD pedallarını burdan konuşalım bu pedallara sahip olan arkadaşlar veya almayı düşünen arkadaşlar burdan konuşabiliriz.

Benim DOD fx50-b pedalım var bu bir overdriveplus çok güzel bir alet hastasyım kendisinin bayaa bi emektar 10 yıllık alet benimki usa üretimi merak ediyorum yenileridemi usa yoksa bunlardamı çin olmaya başladı?

2. dod pedalı değilde dod prosesörü kullandım. ilk prosesörümdü çok berbattı..

3. kötü bir deneyim olmuş sanırıım :) ama pedalları yani en azından bendeki pedalı hiç bir overdrive a deişmem :)

4. Modelini de söyle de kurunun yanında yaş da yanmasın...

5. Dod Tech4, digitech rp-50/100 ayarında bişeydi.. aşırı dijitaldi.

6. DOD FX-70C (Corrosion) distortion pedalını kullandım. USA yapımıydı. Metal çalan, sert tonlar isteyen bir insan olurda görürse bu pedalı alsın derim(Tabi görebilirse :))

7. evet tabi görebilirse :)

8. İlk gitar aldığımda yanında dod fx86 distortion pedalı vermişlerdi. Ben de sevindim pedal sahibi oldum diye :D Aslında hiç bana uymayan bir pedalmış. Heavy metali aşan bir alet. Pek kullanamadım, satması da çok zor oldu. Geçen sene 35 milyona zor vermiştim. Alan çocuk gitara yeni başlıyordu...

9. abi yazık etmişsin alete :D onu arayan ve bulamayan çok kişi var.35ytl ye ben bile alırdım.tonunu herkes beğenmez.çok çamurlu,puslu bişi ama beğenenlerde ondan başka pedal kullanmaz :D

onun dışında dod pedallar gayet hoştur özellikle YJM :D

10. Bendede var bir YJM. Toplamda 4-5 dakika kurcalamadim :roll:

Onurdan almistim. Tatli pedal ama :)

11. dod death metal distortion die bişisi vardı.
    yorumsuz bi pedaldı

12. malmsteen da dod kullanıyordu sanırsam yanılıyormuyum ?

13. Arkadaşlar bende de Hard Rock Distortion Fx57 diye bir Dod var.Acaba kaç para eder?Kullanan veya bilen var mı?

14. DOD FX86 DEATH METAL

Uzerinde gain ayarı yoktu 3 band eq ve de volume vardı, hatta potlarının ustunde bas mid falan degil de pain main yazıyordu.... :D

o alete ne taksan RRÖÖÖAAAAARGGHH gibisinden bi ton veriyor... 35 milyona bedavaya gitmiş ama kanaatimce :\

15. slm

dod fx 40 b 7 band eko pedalını 2 kere alıp 2 kere sattım ama yine almayı düşünüyorum gerçekten sağlam aletler.....

16. yjm yi satmayı düşünürsen görüşelim :D FEci halde alıcı olurum.

17. Ozelden teklif yap bakalim ;)

18. arkadaşlar bende distortionı zurnamsı bir dod prosesör vardı.facia:D ama overdriveının çok iyi olduğunu duydum.mesela malmsteen custom dod kullanıyodu sanırsam seri üretime geçti

19. Iyide benden niye alinti yaptin onu anlamadim :lol:

20. son mesajdan alıntı yaptı :D o da sana geldi abi

Bu Sayfayı Paylaş