Elektro Gitarınteli Koptu Ve Tel Köprüden Çıkmıyor (çözüldü)

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda erengun2002 tarafından 9 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar
  Bugün elektro gitarımın D teli koptu ve teli burgudan çıkarttım. Sonra tel tremolonun (köprünün) orada kaldı ne kadar ittirsem de çeksem de tel çıkmadı. Arka kapağı açtım yine yapamadım. Sizce teli nasıl çıkarabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum
   
 2. İlginç bir durum. Tremoloyu kolundan bastırıp yukarı kaldırıp denediniz mi? İlla ki çıkar, yani biraz sağ, sol yapın zorlayın. Sıkışması çok ekstrem bir durum.
   
 3. Saddle tarafından deliğe girecek bir şey sok kurcala. Telin ucu kıvrılmış içeride takılıyor demek ki. Zarar verebileceğin bir yapı da yok, rahatça sok çıkar.
   
 4. Deneyeceğim birazdan
  Tavsiyeniz için teşekkürler
   
 5. Saddle tarafı nere oluyor
   
 6. Deliğe girebilecek uygun bi şeyle çıkarmayı dene. Çivi, tornavida, kalın mi teli vsvs..
   
 7. 1473411056100-1967998954.jpg
   

  Ekli dosyalar:

 8. Böyle kaldı ve arkadan da çıkartamadım çektim bir sürü şeyle çıkartmaya çalıştım ama olmadı 14734111650911141530613.jpg
   
 9. Durum böyle tavsiyelerinizi bekliyorum
   
 10. 1. fotoğrafdaki telin olduğu deliğe ince bir tel parçası sokup ittirin. Metal ataç olur ya da ona benzer bir parça. Çıkacaktır.
   
 11. Saddle üzeindeki delikten geçebilecek kadar ince, sert bir metal çubuk bulup yerleştirin. Çekiç ile hafifçe vurarak çıkarabilirsiniz. Super tremololu gitarlar kullandığım dönemlerde defalarca başıma gelmiş bir durumdur her seferinde de bu şekilde çözdüm. Kolay gelsin.
   
 12. Tavsiyen için teşekkürler deneyeceğim
   
 13. Örgü şişi var olur mu öyle bir şey
   
 14. Çok teşekkür ederim canım kardeşim teli çıkarttım :):):)
   
 15. En son çare olarak, köprüyü sökecektin nerdeyse :)
   
 16. Benim başıma geldiğinde tel tokanın sadece birini alacak şekilde sokarak halletmiştim
   
 17. Konu çoktan çözüldü ama başka arkadaşlara yardımı dokunur umarım :D
   
  SxLover bunu beğendi.
 18. ben de yazmıştım, konu başlığının sonunda çözüldü yazdığını farketmeden. Belki bu işlerle yeni uğraşanlar vardır. Akustik tellerinin topları bildiğim kadarıyl biraz daha iri oluyor ve elektrogitarların tel yuvalarında girdiğinde zorlanıyor, zor çıkartılıyor. (ister standart tremolo köprülerin yay bloklarındaki yuvalar olsun, aşağıda örnek gitardaki tel yuvaları olsun)
   

  Ekli dosyalar:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş