Alınık Fender Neck

'Elektro Gitar Aksesuarları' forumunda Go_off tarafından 11 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Şehir:
    İstanbul
    Takasa:
    açık
    Merhaba,
    Fender veya aynı kalitede gitar sapı arıyorum rosewood veya maple olabilir. Elinde olan bilgilendirirse sevinirim. Fiyat Max 750TL

2. Merhaba. Ilan basligini "Alinik" olarak guncellerseniz, sonuca ulasma ihtimaliniz artacaktir hocam.

uvidinli bunu beğendi.
  3. Şimdi yerini bulmuş işte!.. :)

oldiesngoldies bunu beğendi.
  4. Satılık olarak açtıysam farkında değilim fakat şu an kontrol ettiğimde alınık olarak görünüyordu . Admin değişim yaptı sanırım :) Teşekkürler. @oldiesngoldies @uvidinli

uvidinli ve oldiesngoldies bunu beğendi.
  5. Olur öyle şeyler...:)
    Önemli olan işiniz görülsün.

andysat ve Go_off bunu beğendi.
  6. Elimde çok çok iyi durumda Telecaster sapı var. Warmoth marka, Vintage model, tinted cilalı, Quater-sawn maple, Brazilian Rosewood klavye, compound radius. Ustunde ayrica orijinal Schaeller kilitli burgulari mevcut. Ekte fotograflarini da gonderiyorum.

Ekli dosyalar:

ata, Grundar, andysat ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. e_dog

e_dog

31
    19
    56
    fender in sapını kaliteli yapan özellik nedir tam anlayamadım? yani maple bir cort sapı niye işinizi görmüyor?

8. Merhaba,
    Öncelikle bu soruyu gerçekten bilmediğin için mi yoksa benim bilmediğimi düşündüğün için mi sorduğunu anlayamadım. Bu ikisi arasındaki fark çok önemli malum.
    Bilmediğini varsayarak kabaca ağaç kalitesinin ton karakteristiğine muazzam etkisi olduğunu belirteyim.
    Eğer bu soruyu cidden merak ettiğin için soruyorsan kullandığın dile de biraz özen göstermeni rica ederim.
    İyi günler.

uvidinli bunu beğendi.
  9. e_dog

e_dog

31
    19
    56
    Agacin gitar tonuna etkisinin insan kulaginin anlayamayacagi kadar az oldugu kanitlanali bayagi oldu, agac tamamen kozmetik bir unsur olarak kullaniliyor gitarlarda,
    Kullandigim dildeki seni rahatsiz eden kisim nedir? Burasi ulku ocagi falan mi?

10. Bu kanıtları bize de sunarsanız en azından bundan sonraki gitar alımlarında dikkat ederiz, gereksiz harcamalardan da kurtulmuş oluruz. Öyleyse ben hemen gidip Koçtaş'dan herhangi bir akçaağaç alıp kendime bir Gibson yaptıracağım. Ha maun ha akçaağaç ne fark eder değil mi?

uvidinli bunu beğendi.
  11. e_dog

e_dog

31
    19
    56
    Kesinlikle.. hatta belki daha guzel bir urun cikar ortaya, gitarin tonunu etkileyen seyler, manyetik, amfinizin ustundeki eq ayarlari ve o rengarenk birbirinden asiri farkliymis gibi gozuken ama hepsi birbirinin ayni olan pedallariniz. Bunu kanitlamaya gerek yok, gruplarin recording sessionlarini izleyin anliycaksiniz tonu nelerin etkiledigini.

12. Elinizde bilimsel bir kanıt yok yani? Doğru mu anladım? İnsan kulağının bunu algılayamadığını söylemişsiniz ama recording ve mastering aşamalarındaki farkı duyabiliyoruz ama. O zaman müzikleri canlı dinlemiyorsak dinlediğimiz cihazların da etkisi var ki Hi-Fi müzik aletleri var. Zira duyduğumuz herşey bir frekans. Söylediğiniz önerme tamamen olmasa da yanlış. Ses oluşumu için titreşime ihtiyaç var. Her materyal farklı şekilde titreşir ve ses frekansı yayar. Dolayısıyla bu frekanslar toplam sesi etkiler zira sesin kaynağı o titreşim. Kısmen doğru olabileceği kısmı ise mix-mastering aşamasında sesler üzerinde oynanabilir. Bir gitar ağaçı düşününün baslar frekansları yok denecek kadar az. Siz bunun yapay olarak EQ pedalı, amfi, manyetik ile yükseltin ya da ekleyin başka bir yerden kaybedeceksiniz ne bileyim netlik gidecek mesela.

uvidinli bunu beğendi.
  13. Anlamadım şimdi kabalık unsuru sizde sadece ülkü ocağında mı sorgulanmakta? Her uyarıyı "sen hayırdır" olarak mı algılarsın?
    Onu geçtim gitarda ağaç sadece "sence" önemli birşey değil ise bunu neden diğer insanlara geçirmek isteyesin? Eğer öyleyse büyük gitaristleri maillerine boğmaya başla istersen sonuçta öncülerimiz değil mi? Bizim gibi kendi halinde müzisyenlerle işin olmamalı ve bu işi kökünden çözmelisin...
    Turkrock böyle ergence tartışmaların yeri değildir. Buraya herhangi bir admin müdahelesi bekliyorum. Konu dışına çıkmayalım.

14. e_dog

e_dog

31
    19
    56
    :) tam olarak ne yazmamdam rahatsiz oldun anlamadim ama gercekler seni niye bu kadar rahatsiz etti? Bahsettigin ergenlik bence gitar sapindaki kaliteyi forumlarda aramaktir. Sana kimse hakaret etmemisken, duymak istedigin seylerin tersini soyluyorum diye beni ogretmen gibi uyarma curetini nerden buluyorsun? Bu ozguveni sana kim pompaladi? Bazi seyleri bilmiyor olabilirsin, iyi biliyor olabilirsin, fikrin de olmayabilir, ama karsindakine karsu durup dururken savunma mekanizmasi gelistirirden daha cok oklarin hedefi olursun. Dogru bilgiler isine gelmiyor diye onlardan kacma, sorgula.

Evet sevgili adminler, merak ediyorum bu terbiyesizligimi nasil cezalandiricaksiniz?

Sevgiler

15. Cidden çok enteresan bir arkadaşsın. Kendin başta yazdığın mesajın farkında değilsin sanırım.. Neyse burası bir tartışma yeri değil. İşin terbiyesizlik kısmına zaten hiç girmiyorum.

16. e_dog

e_dog

31
    19
    56
    Aslinda ayni seyden bagsediyoruz yillanmis bir maun gibson in verecegi tonu 300 dolarik bir ibanezden milimetrik eq ayarlariyla alabilirsiniz, bu da size yaklasik 2000 dolarlik bir saving getirir, benim soylemete calistigim, kayitlarda konserlerde duydugumuz tonlari o muhtesem gitarlarda degil de amfide eq ayarlarinda aranmali, muhtesem kaliteli agactan yapilmis bir neck marshall mg serisi amfide yine dandik bir sound vericek, hemfikir
    miyiz?

Altug bunu beğendi.
  17. Değiliz, olmamız da pek mümkün değil gibi daha fazla da yormayalım birbirimizi. Aynı şeylerden bahsetmiyoruz.

uvidinli bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş