Rock Müzik Için Elektro Akustik Gitar

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda Samuray Recepettin tarafından 12 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar öncelikle merhaba.Forumda yeniyim yanlış yere açtıysam veya herhangi bir hatam oldu ise kusuruma bakmayın.Klasik ve elektrodan sonra akustiğede bir el atayım diyorum.Elimde 770 tl para var.Bu bütçeye "rock" için elektro akustik gitar almak istiyorum ama hangisi işime yarar bilemiyorum.Aklıma yatan şuan için İbanez tcy10e-bk modeli.Bundan iyisi olduğunu iddia eden veya bu modeli kullanan varsa ve yardımcı olabilirse çok mutlu olurum,iyi akşamlar.

2. Rock için elektro akustik tam olarak ne demek anlayamadım. Bazı elektro akustiklerin rock müzikte kullanılamamaları için bir sebep mi var?
    Benim elektro akustiğim Yamaha APX500. İkinci el düşünürseniz 750-1000 TL arasında ilanlar oluyor. Kasası ince, fretboard gayet güzel, rahat bir çalımı var. Bir göz atmanızı tavsiye ederim eğer bütçenize uygun bulabilirseniz. Belirttiğiniz model hakkında yorum yapamayacağım kusura bakmayın. İyi akşamlar.

3. sesi tınısı cartı curtu rocka daha yakın olan demek istediğim.Tavsiyen için teşekkür ederim ama ne sıfırına verecek param ne de ikinci ele güvenecek kafam yok.

4. APX500 ton olarak bence tatmin edecektir. Anlıyorum, umarım uygun bir gitar bulursunuz.

5. Teşekkür ederim vakit ayırdığın için fakat daha başka tavsiyelerin varsa 4 gözle bekliyorum.İyi geceler.

6. yardım lütfen

7. Allah rızası için destek

8. Flood yapmadan ( art arda mesaj atmak) beklerseniz zaten konu ile ilgili arkadaşlar yorum yazacaktır. Başlığı açalı 24 saat geçmeden herkesin görmesini bekleyip cevap vermesini umuyorsunuz. Hele ki bayram günü, foruma pek kimseler uğramazken. Acele etmenize gerek yok. Elbet mesaj gelecektir. "Allah rızası" için destek mesajı yerine forumu biraz gezebilirsiniz, daha önce açılmış onlarca tavsiye başlığı var...
    Bir örnek;
    Elektro Akustik Gitar Önerisi

Ayrıca rock için, pop için diye de akustik gitarları ayırmaya gerek yok.

9. Ben de katılıyorum. Apx 500 ton açısından tatmin edici. Bu fiyata alabilceğin en iyi gitar olur. Klavyesi biraz sert ama olsun :)

Bu Sayfayı Paylaş