2 Günüm Var Ses Kartı Midi Raw

M

muratti007

Arkadaşlar lütfen anlayan arkadaşlar yardım edin acayip kararsız kaldım bu işlerde daha acemiyim hiç bilgim yok.

2 gün sonra bu dediklerimi almam lazım.Bana ses kartı lazım 2.el alacağım, bu iki seçenekten birini almak istiyorum.

sizce bu 2 karttan hangisi daha iyi

( M-Audio M-Track Plus )

9GmRzQ.jpg

yada

( Roland trı capture )

OEokb5.jpg

Birde 2.el ucuz midi klavye alacağım sizce 32 tuş mu 49 tuşmu alayım. klavyede çok amatörüm tek elle ufak tekek birşeyler çalabiliyorum.

Evde odama sistem kuracağım şuan tek eksiğin midi klavye ve ses kartı

Yapacaklarım hedefim evde canım istediği zaman türkçe parçaların alt yapısını açıp ona sesimle eşlik etme bazen kayıt etme.
Ve en çok da örnek midi klavyeyi bilgisayara bağlayıp ona fl studio açıp elektro baplama kanun ney vs vs enstrümanların sesiyle birşey çalıp söylemek bukadar.

Yani bu işi hoby olarak evde amatörce yapacağım.

Ve son olarak kullanımı en basit daw programı hangisi size ? FL Studio ilemi başlayayım.
Biraz uzun oldu umarım hepsini okuyup bana yardımcı olursunuz.

Saygılarımla.....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
wooow buda büyük bir başarı müzik içerikli bir forumda yardım alamıyoruz. Galiba burada herkes rock cı gitarcı ve ben bağlama saz çaldığım için bana kıl gittiler hahahaha

İsteklerinize bakınca ve hobi olarak yapacağınızı düşünürsek daha alt seviye bir ses kartı işinizi görebilir diye düşünüyorum.

wooow buda büyük bir başarı müzik içerikli bir forumda yardım alamıyoruz. Galiba burada herkes rock cı gitarcı ve ben bağlama saz çaldığım için bana kıl gittiler hahahaha
Sevgili kardeşim,
Doğrudur burası ağırlıklı olarak rock müzik ile uğraşan gitarcıların platformu. Buna rağmen sorduğun soruya illa ki cevap alırsın. Ancak madem bağlama çalıyorsun , bu durumda www.muzikteknolojileri.net gibi bir daha genel kapsamlı bir Forum'dan , aradığın spesifik cevaplara daha kolay ulaşabilirsin.

İlla ikisinden birisi olacaksa Roland ama bence daha uygun kartlar var.

32 mi 49 mu sorusu için fiyat farkı sıfırlarda azdı ve ben 49 aldım. Alma amacım aynen sizinki gibi. Yer sorunu varsa 32 daha uygun olur.

DAW olarak Reaper öneririm. 50-60 dolar gibi bir fiyatı var ama ücretsiz sınırsız şekilde kullanabiliyorsunuz.

Konuyu şimdi gördüm, az sabır ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İlla ikisinden birisi olacaksa Roland ama bence daha uygun kartlar var.

32 mi 49 mu sorusu için fiyat farkı sıfırlarda azdı ve ben 49 aldım. Alma amacım aynen sizinki gibi. Yer sorunu varsa 32 daha uygun olur.

DAW olarak Reaper öneririm. 50-60 dolar gibi bir fiyatı var ama ücretsiz sınırsız şekilde kullanabiliyorsunuz.

Konuyu şimdi gördüm, az sabır ;)

Cevap yazan herkese teşekkür ederim sağolun.
Şimdi hocam şöyle birşey var ben bu dediklerimi 2.el alacağım ve dediğim kartları temiz 2.el buldum 240tl istiyorlar yani m audio olanda roland olanda her biri 240tl fiyat iyimi sizce? Midi klavyeye gelince 32 lik olanda rahat rahat bir parçayı çalabilirmiyiz? M audio keystation 32 mini - m audio kestation 49 birde e mu xboar49 diye bir klavye var bunlardan hangisini tercih edeyim yada alternatif başka birşeymi bakayım ?
DAW a gelince FL STUDİO ya başladım 2 gün oldu onu öğrenmeye çalışıyorum.Çünkü aradığım türk ritimler enstrüman sesleri alt yapılar en çok bunda var yanılmıyorsam amaçok kapsamlı detaylı birprogram zor gibi çözebilirmiyim bilmiyorum.

Geri