Gitar Tavsiyesi

'Elektro Gitarlar' forumunda Leblanc97 tarafından 13 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Merhaba yeni gitar almayı düşünüyorum ve kesinlikle les paul kasa olması gerek çünkü hastasıyım :) tarz olarak belirli bi tarzım yok aslında bazen blues gamlarında doğaçlama takılıyorum bazen megadeath avenged sevenfold Metallica çalıyorum. Genellikle solo ağırlıklı çalıyorum ve ikinci el almayı planlıyorum. kafamda da bazı modeller var ltd ec serisi, schecter solo 6, Dbz bolero, epiphone les paul ve ibanez arz serisi var şuan aklımda ama tabiki sizin başka öneriniz varsa bekliyorum. bütçem en fazla 1750 olur şimdiden saolun.

2. Prs lere bakmanı öneririm.

MehmetSunguralp bunu beğendi.
  3. Evet prs ler hakkında iyi duyumlar aldım fakat neden bilmiyorum bi türlü ısınamadım prs se serisine

4. Tebrikler. 10.000.ci gitar tavsiyesi isteyen üye oldunuz :)
    giphy.gif

Son düzenleme: 13 Eylül 2016
  5. Evet öğrenciyim kaç haftadır harçlığımı kenara koyup daha az yiyip 1750 TL vereceğim için aslında düşünmeden veririm parayı koymaz hiç yardım ettiğin için saol

6. Demagoji'ye gerek yok. Bunun gibi onlarca başlık var. Para biriktirmendeki çabanın %100'de birini de araştırmaya ayırabilirsin (y)

uvidinli bunu beğendi.
  7. evet farkındayım cevabımı bulamadığım için açtım konuyu. salça olmayada gerek yok

wodyy bunu beğendi.
  8. Sagol dediginiz kisi sizden yasca cok buyuk. Ana sayfada 1500-2000 TL bandinda gitar arayan Blues calacak ve Megadeth, Metallica, vs bilimum gruplari dinleyen sayisi belli olmayan kisilerden birisiniz. Arama motoru diye bir sey var. Google'a yazsaniz bile bir suru bu siteden baslik cikacak. Artik kimse kolay kolay cevap vermiyor. Ben de vermem. Azicik okuyuverin.

uvidinli ve Halilozz bunu beğendi.
  9. Sizde bi model ismi söylemek yerine insanları rencide etmeyiverin. amacım saygısızlık etmek değil asla yanlış anlamayın ama günlerdir araştırıyorum ve hala kafamın karışıklığını giderecek cevaplar bulamadım.

10. Ayni cevaplari bulacaksin genc adam. Ileride de paran oldugu zaman herkesin hevesi gibi Fender Strat, V30'lu Blues Jr, Ibanez TS9 veya 808 icin agzinin sulari akacak. 2005'ten beri gozlemledigim bu.

Lp kasa gitarlari da cok seviyormussun, Lp almadan da olmayacak. Butcen dahilindeki sahibinden ve gitar forumlarindaki Lp gitarlarin hepsini incele. Aralarindan hangisi seni daha cezbediyorsa onu al.

Zaten kendi bildigini yapacaksin eninde sonunda. Buradaki cevaplar kafani karistiracak. Butcen dahilindeki Lp kasalari hatmetmeye basla.

11. Atara saygı +rep yapalım. LP kasa olacak, geniş bir ton aralığı olacak, serte gelecek ama yumuşakta olabilecek, 1750 olacak.

Piyano - Dijital Piyano - Gitar - Müzik Aletleri Sitesi - doremusic, sıfır veya ikinci el alabilirsin.

Kalan paranada düzgün bir amfi ve kabin. Gidip kötü amfi ile pahalı gitar alma hatasını yapma.

12. Seneler sonra bu tur konularda cokca bilgili olacaksin ve senden ricam, yukardaki abilerin gibi alaycı, vurdumduymaz vsvsvs olma. Bildigin birsey varsa 10, 100,1000 kez soyle. Soylemekten usandıgın zaman ise yukardaki abiletin gibi bos mesaj atip kendini kucuk dusurme.

Gel gelelim konumiza. Neyazikki Lp leri hic ama hic sevmem çunku ayakta calmakta cok zorlaniyorum. o yuzden bu konuda sana yardimci olamayacam.

Lodiac bunu beğendi.
  13. Oyle bir gitar yok.

uvidinli bunu beğendi.
  14. Ne kadar da action'lı bir konu :D Coil split özelliği olanlara bakmalısın bence, yani humbucker'lar single gibi çalışabiliyor. Epiphone'un pro serileri öyle ve schecter'ların da çoğunda var sanırım...

15. Evet coil özelliği önemli. şöyle şuan ibanez s470 boss me25 ve roland cube 30 kullanıyorum. epiphone custom hoş gitar ama siyah oldugu için istemiyorum beyazı ise hoş değil. lo standard lar ise nasıl olur bilmiyorum o paraya daha iyi bi gitar alabilirmiyim bunun için soruyorum konu açıyorum zaten. her türlü öneriye açığım lp kasa olması şartıyla

16. Piyano - Dijital Piyano - Gitar - Müzik Aletleri Sitesi - doremusic

İyi çok göreceli bir kavram. Bana göre iyi olan X'e göre kötü. X'in amfisi berbat o yüzden gitara kötü der, Y gitarı aldığından beri ayar namına bir şey yapmamıştır kötü der, Z strat ile metallica çalar palm mute'lar kötü der, A sapı kalın der, B sapı çok ince der. Bunu bir yolculuk olarak düşün, öyle zınk diye bu forumda birileri sana tavsiye verdi diye mutlu olmayacaksın.

Şu kadar param var ne gitar alayım sorusu bu yüzden sakat. Amfi desen gene aynı konu. Amerika'yı yeniden keşfetmek konusu. Misal gitarla kayıt alacaksan ve ilk mikrofonun olacaksa sorunun cevabı direk belli: SM57. Metal çalacağım ilk kabin ne olsun sorusunun cevabı gene belli: Vintage 30'lu Harley Benton. Aktif manyetik metal için dersen gene belli EMG 81/85.

Amaaaaa şu kadar param var ne gitar alayım sorusunun net bir cevabı yok. 5-6 tane gitar gözüne kestir, git ve dene.

17. deneme olayı farklı bişey. adamlar alalım diye koyuyor lambalı amfiyi ozaman orda denediğin performans gibi olmuyor oldum olası müzik markette denediğim gitara güvenmedim

18. İşte o zaman işin özüne geliyoruz. Lambalı amfin yoksa "ton olarak" gitar denemenin pekte bir anlamı kalmıyor. Çalım olarak en rahat hangisi ise onu al. Tam tipik mevzu. 2000 liralık amfiye 800 liralık gitarı taktığında da ton alıyosun. Ben sana bir gitar önerdim. Evde çok benzer özellikte, aynı manyetikli bir gitarım var. Bence ton hiç fena değil. Dolayısı ile sana o gitarı tavsiye ettim. Ama sen eve gidince, benim veya X'in tavsiyesine güvenip aldığın gitarla büyük ihtimal hayal kırıklığı yaşayacaksın.

Veya madem gerçekten nokta atışı almak istiyorsun, amfini kap, müzik markette deneyeceğin gitara tak öyle dene.

19. Evet amfi kapma olayı mantıklı ama müzik markette 1 gitar demedikten sonra ikincisi olmuyor ve izmirdeyim yani çok alternatif yok. mesela ltd ec 1000 denemek istesem muhtemelen bulamam :)

Bu Sayfayı Paylaş